FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Vreau sa invat electronica!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 1:42 am    Titlul subiectului: Vreau sa invat electronica! Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Ma uit pe acest thread si simt ca innebunesc.As vrea sa stiu si eu macar un sfert din ce stiti voi.
Nu se mai poate..trebuie sa invat!
Vreau si eu niste sfaturi..asa ca pt un incepator.Vreau niste titluri de carti de unde sa pot invata bazele electronicii..sau nu stiu..niste materiale ceva cu care sa incep.Vreau s-o iau usurel cu niste montaje simple..dupa care sa trec si la chestii mai complicate.

Va rog mult,asa..ca de la pasionat la pasionat,orice informatie e deosebit de valoroasa cand esti la inceput

(P.S :Nu ma sfatuiti sa urmez o facultate de profil fiindca e prea tarziu,am ales deja altceva Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 1:42 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 12:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aceiasi "problema" am si eu Embarassed ma pasiona din copilarie electronica, asa ca am inceput sa citesc si eu de pe unde pot, de ex. cartile tiparite de ed. Teora (NU e reclama !) au multe chestii (cablaje,teorie,explicatii) din care poti ramane cu ceva daca mai pui si in aplicare .
P.S. : si eu sunt incepator si m-ar interesa si pe mine niste link-uri cu "how to" Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2004 6:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cos22tm zi-mi si mie numele cartilor si autorii.
Reclama cred ca ar fi daca mi-ai spune si de unde sa le cumpar (eventual magazinul tau Smile )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Feb 21, 2004 2:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stii sa citesti in engleza ?

Daca da , atunci esti salvat . Cele mai bune surse de informare sunt pe NET .

Poti incepe sa construiesti chestii simple in domeniul care iti place . O sa ai satisfactii foarte mari dar si anumite frustrari din cand in cand .

Atentie la tranzistoarele contrafacute !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Sam Feb 21, 2004 5:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu acum sa-ti zic titlul si autorul pt. ca nu am cumparat cartile respective (costa de la 300.000-700.000) le-am imprumutat de la biblioteca Univ. Politehnica din TM , vara trecuta dar poti sa te uiti pe www.teora.ro la categoria "electronica" si vezi cam ce titluri te-ar interesa.
o sa incerc sa-mi amintesc cam ce am citit eu Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Murcielad



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 45
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2004 3:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://sound.westhost.com un foarte bun site cred ca a fost si printre primele accesate de mine in timp ce butonam intens Thumbs up sunt multe siteuri care te vor face sa realizezi ce lucruri minunate se pot face cu manutele astea doua Beer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community