FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
pioneer DEH-5730MP sau DEH-6700MP !
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dum



Conectat la: 08 Sep 2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pana la urma am luat deh-6700MP si
l-am legat la boxele originale ( ale masinii )
diferenta (fata de cas-ul orig ) este mare si in sensul bun Smile

de ce am ales 6700 si nu 7700 ?
- nu exista diferente "la sunet" intre ele ( din ce am vazut in cartile tehnice)
- 7700 nu-l aveau in stoc mai dura 1-2 saptamani si eu vroiam rpd, deh Smile

ce are in plus
- 7700 fata de 6600
un RCA si nr de caractere afisat pe display
- 6600 fata de 7700
mai multe culori (10) pt ecran si butoane se pot schimba independent

dum
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 1:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
serbanra



Conectat la: 30 Sep 2005
Mesaje: 44

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 7:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

He, he, ai uitat de eeq+ (la 7700)! Dar oricum ai facut o alegere buna, ma refer la marca Pioneer! Ia-ti o pereche de boxe pe spate (eu am Infinity cu cross-over si protectie la supra-sarcina) si sa vezi atunci adevaratii "muschi"...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 7:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxele care primeaza 90% sunt cele de pe fata...in nici un caz de pe spate...caci nu cred ca persoana care e la volan sta in spate Very Happy Decat boxe pe spate, mai bine se achizitioneaza un amplif pt boxele fata!
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daxx



Conectat la: 10 Mar 2005
Mesaje: 27
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu ma gindeam la combinatia pe care o are Serbanra, adica DEH 7700 si difuzoare Infinity (am sistem 5.1 in casa si sint super multumit), doar ca nu stiu ce model sa-mi iau. Tu ce ai ales?..spuneai ca ai pe spate cu cross-over si protectie la supra-sarcina..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serbanra



Conectat la: 30 Sep 2005
Mesaje: 44

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 10:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daxx a scris:
Si eu ma gindeam la combinatia pe care o are Serbanra, adica DEH 7700 si difuzoare Infinity (am sistem 5.1 in casa si sint super multumit), doar ca nu stiu ce model sa-mi iau. Tu ce ai ales?..spuneai ca ai pe spate cu cross-over si protectie la supra-sarcina..


Nu stiu sa-ti spun acuma, dar daca insisti am sa ma uit miine in masina! Ele au fost luate de la un magazin de pe Dr Sarii (vis-a-vis de Casa de Casatorii) ti le si monteaza daca vrei... Apropo, au si boxe Pioneer unele modele chiar mi-au placut f mult!

@MariusO: De acord cu tine, dar tb sa ai si spatiu in usi pt niste boxe serioase!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai in (aproape) orice tip de masina incap pe fata niste boxe de 130 mm..initial in primul post era vb de o Dacia Logan, care vine standrad cu locase pt difuzoare de 165 mm, acum nu stiu ce masina are Dexx...dar chiar si niste componente pe 130 mm suna decent....
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dum



Conectat la: 08 Sep 2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Oct 25, 2005 12:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

6700 are EEQ+
ce nu are e ASL-ul (Automatic Sound Leveliser)
boxele orig de pe logan sunt de 13cm ( si fata si spate ),
am inteles ca putin "inghesuite" ar intra si boxe de 16 sau 16.5

eu cred ca o sa pun si pe fata si pe spate pioneer TS-A1311
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serbanra



Conectat la: 30 Sep 2005
Mesaje: 44

MesajTrimis: Mar Oct 25, 2005 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dum a scris:
6700 are EEQ+
ce nu are e ASL-ul (Automatic Sound Leveliser)
boxele orig de pe logan sunt de 13cm ( si fata si spate ),
am inteles ca putin "inghesuite" ar intra si boxe de 16 sau 16.5

eu cred ca o sa pun si pe fata si pe spate pioneer TS-A1311



7700 are OLE cu screen savere - ce mai zici acum? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
forbes



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 18

MesajTrimis: Mar Oct 25, 2005 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mey voi va luati player dupa cum arata sau dupa ce poate din punct de vedere musical si dupa cat de functional e?? Acum sa va zic cazul meu.Am pioneer 6700. L-am ales ptr ca are posibilitatea sa-i schimbi culorile la display si butoane si ptr ca era negru, lucruri care se potriveau cu bordul masini ca sa nu arate ca un pom de craciun Very Happy . Apoi m-am uitat din punct de vedere amplificare ce face fata de unul mai scump... Nu prea multe chestii diferite fata de 7700 sau 77mp ... diferenta majora e daca te duci la high-entry adica la 8600 si 9600. Dar alea sunt bani multi...Oricum e de recomandat ptr ele niste boxe gen Dls(cum am ales eu ) sau Ground Zero si poate chiar Jbl.Am ascultat recent si niste MacAudio care ptr bani putin mi-au placut ce fac....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dum



Conectat la: 08 Sep 2005
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2005 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

serbanra: am zis ca nu e nici o diferenta intre 6700 si 7700 pe SUNET ( ... ASL ..)
diferente ochiometrice sunt , una care initial m-a incantat pe mine fiind numarul de caractere afisat de 7700 dar .... cand conduci (incepator deh) e mai greu sa citesti ce scrie pe diplay sau sa selectezi melodia dupa text ... acest lucru m-a consolat ca n'am luat 7700 ( oricum nu mai aveam rabdare pana il aduceau)
dar....
6700 e mai frumos "clipeste" mai colorat Wink
cum se vede OEL-ul cand e soare ?


forbes: ce boce DSL ai luat ? boxe pioneer ai ascultat pe 6700, cum suna ??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serbanra



Conectat la: 30 Sep 2005
Mesaje: 44

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2005 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@forbes: De unde ai luat, man, DSL, cat ai dat pe ele, ce diametru au? Intra si tu in detalii, nu ne mai fierbe!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
forbes



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 18

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2005 7:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci eu am boxe DLS C series adica c5 si c6 si le vedeti pe o firma.ro .Se aud extraordinar si nu sunt scumpe. Eu nu l-am luat de la ei ptr ca le-am gasit la un pret mai mic in alta parte unde am fost oricum mult mai multumit dar unde va dau pe pm daca vreti ptr nu prea e voie aici. Ca sunet sunt super, iar cu boxele pioneer se compara poate cu alea mai scumpe, high -entry, altfel nu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community