FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
[sfat] boxe pentru Pansonic SA-HE100

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
TBD



Conectat la: 16 Iul 2003
Mesaje: 100
Locatie: .ro

MesajTrimis: Mie Iul 16, 2003 7:07 pm    Titlul subiectului: [sfat] boxe pentru Pansonic SA-HE100 Raspunde cu citat (quote)

salut,

e primul meu post in acest forum shi vin deja cu un request Smile

receiver: Panasonic SA-HE100
source: Eboda DV5335
buget alocabil: EUR500

dorinta: sistem de boxe pentru HaosTotal cu
- frontal: standfloor lemn (negru) - cea mai importanta piesa.
- center & subwoofer: optional
- surround: doar pentru directionare

sugestii ?

merci,
TBD

ps. abia astept lansarea revistei. sper sa se gaseasca shi in TM
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 16, 2003 7:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mie Iul 16, 2003 8:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut TBD,
In momentul in care ai spus 500 Eur nu cred ca-ti incape si de boxe fata floorstand bune si subwoofer bun. Sau cel putin un subwoofer care sa se faca simtit in raport cu 2 boxe de fata bune. Atunci, ori renunti la Sub si apesi pe fata, ori iti iei un 5.1 bunicel cu subwoofer. Daca a doua varianta e compromisul cel mai bun pentru tine iti recomand Infinity Alpha5 HCS2 in imagine. Daca tii mai mult la muzica si implicit 2 boxe floorstand bune pe fata atunci spune-mi sa mai caut (eu oricum caut intre timp)
Totusi, un sfat: cauta un centru bun (pe linga 2 floorstandere bune pe fata), spatele poti sa-l mai schimbi pe parcurs.
Daca nu-ti ajung banii, poti renunta la centru deocamdata (setezi ampliful sa lucreze fara el) si pui doua "capace" pe spate dar nu-ti lua un centru prost. Mai bine fara el decit cu unul prost. In cazul asta apesi si mai tare pe bugetul floorstanderelor de pe fata.
Daca esti din TM treci pe la reprezentanta Quadral (www.soundtechaudio.ro) poate iti gasesti ceva si spune-ne si noua cum se prezinta baietii de acolo



Infinity Alpha5HCS2.jpg
 Description:
 Filesize:  53.47 KB
 Viewed:  1527 Time(s)

Infinity Alpha5HCS2.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
TBD



Conectat la: 16 Iul 2003
Mesaje: 100
Locatie: .ro

MesajTrimis: Joi Iul 17, 2003 9:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doru: merci de raspunsul prompt.

inclin mai mult pentru floorstand+centru bun fara Sub/Surround la inceput shi pe parcurs sa mai adaug. oricum pentru Surround pot sa mai folosesc my old Jazz(Electronica parca Laughing).

deci daca gasesti ceva bun de frontal+centru, i'll appreciate Wink

Quadral.TM: am fost acum ceva timp (+email) shi m-au cam lasat rece la customer support. le mai dau inca o sansa pentru ca atunci erau la inceput (in schimb acuma nu mai au preturi pe site Crying or Very sad)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Dum Iul 20, 2003 2:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TBD,
Incearca sa vezi daca te impaci cu seria LE de la Canton, de exemplu 2 bucati LE 107 costa cam 14 mil lei. Sau Infinity Alpha 40. Ia-ti un CD cu muzica preferata la tine si asculta-le. Nu-ti lua Tannoy. Modelele ieftine Tannoy sint proaste. Altceva: da-mi niste detalii despre spatiul de auditie: dimensiuni, pozitionarea incintelor fata de pereti etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
jpaul



Conectat la: 29 Iul 2003
Mesaje: 107
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2003 10:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia-ti doua fronturi bune dintr-o serie care sa aiba si restul, pe care le poti achizitiona si mai tirziu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community