FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Harman Kardon HD 970
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 03, 2006 6:33 pm    Titlul subiectului: Harman Kardon HD 970 Raspunde cu citat (quote)

Are cineva? Cum suna? Cit de ok este? (sau nu). Un review va rog frumos daca are sau a umblat cineva cu unul. multam.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 03, 2006 6:33 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 04, 2006 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

luleashca, s-a mai discutat despre HD 970 pe aici.Intreaba si tu pe initiatorul thread-ului acesta de sanatate:
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=10058&highlight=harman+kardon+++970

sau arunca un ochi aici, la un thread deja existent, pe aceeasi tema:

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=7206&highlight=harman+kardon+++970

Sper sa te ajute!

_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 04, 2006 1:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am citit inainte cele doua subiecte, ca nu postam aiurea. dupa cum observi din ele, unul este numai cu specificatii tehnice (care oricum le gasesc, si desi bogate, nu uita de marketing...), fara detalii deosebite din partea posesorului privind comportarea sculei, celalat e de dragul discutiei, ca nu l-a ascultat nimeni cum suna din cei implicati in subiect, rezumindu-se doar la o dizertatie pe seama tahnologiei folosite. deci.... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 04, 2006 1:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parerea mea e ca daca la vremea respectiva nu s-au furnizat informatii relevante pt tine, nu vad cine o sa le aiba acum, dupa cateva luni, dar nu se stie niciodata.Puteai relua discutia in topicul dedicat, fara un topic nou aici...asta doar ca sugestie.
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 04, 2006 1:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok, data viitoare Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maltezeanu



Conectat la: 13 Oct 2006
Mesaje: 248
Locatie: Pucioasa

MesajTrimis: Dum Oct 22, 2006 8:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai este interesat cineva de HK HD 970?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 06, 2006 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adinica a scris:
Din specificatiile playerului Azur 840 (DSP Analog Devices Black Fin - ADS532 banuiesc si DAC AD1955) trag concluzia ca este un concurent direct pentru Harman Kardon HD970, care foloseste aceleasi componente.
Dac-ul AD1955 este foarte bun, il am in playerul meu mai de buget...tot cu upsampling, dar cu AD1895+AD1955+op-amp AD8022+AD8022.
Ramane de vazut daca suna mai bine decat HK.


Eu zic ca HK970 nu are concurenta. Wink
Este cel mai bun exemplu de player mediocru cu componente bune.

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
HK_HD_970



Conectat la: 14 Noi 2006
Mesaje: 6
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 1:06 pm    Titlul subiectului: Cdplayer Harman Kardon HD-970 Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat acest cdplayer si sunt foarte multumit de el


HD-0.jpg
 Description:
 Filesize:  177.81 KB
 Viewed:  562 Time(s)

HD-0.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HK_HD_970



Conectat la: 14 Noi 2006
Mesaje: 6
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 1:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alte poze cu el


HD-1.jpg
 Description:
 Filesize:  115.1 KB
 Viewed:  363 Time(s)

HD-1.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HK_HD_970



Conectat la: 14 Noi 2006
Mesaje: 6
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alimentarea ?


HD-2.jpg
 Description:
 Filesize:  133.05 KB
 Viewed:  316 Time(s)

HD-2.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HK_HD_970



Conectat la: 14 Noi 2006
Mesaje: 6
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 1:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca este la iesire aici.


HD-3.jpg
 Description:
 Filesize:  82.75 KB
 Viewed:  289 Time(s)

HD-3.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HK_HD_970, hai sa facem ca ailalti, cei civilizati!

Daca se poate, ne spui ce alte playere ai mai avut sau inca mai ai? Cu ce l-ai comparat? Pe ce sistem audio il folosesti?(boxe+amplificare) Ce fel de discuri, macar un exemplu, folosesti pentru a-i "citi" calitatile audiofile?

Adica mai multe repere sa vedem si noi cauzele multumirii!...Daca se poate si nu e cu suparare?!
Sus
HK_HD_970



Conectat la: 14 Noi 2006
Mesaje: 6
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnule Momolo am citit despre dumneavostra ca sinteti un om foarte bine informat in acest domeniu, eu fiind doar la inceput dar ma voi stradui sa tin pasul cu cerintele postate.

Ea acasa am boxe B&W 602S3, amplificator Rotel RA-1062 si cdplayer Exposure 2010 pentru ca asa mi-a placut cand le-am cumparat, aceasta imperechere.Toate sint luate de la Iulian Luxtone.Despre cdplayerul HK pot sa zic ca am fost impresionat de cind l-am deschis. Vine impachetat intr-o panza de calitate tot pachetul e frumos lucrat. Aparatul este greu si mult mai mare fata de cum credeam eu, este adinc si destul de gros. Finisajul misto de tot, nu pare de loc ieftin, iar tablele groase. Afisajul este altfel, mai frumos decat cel clasic de la Sony care este folosit de mai toata lumea. In pozele lor de pe site pare ieftin dar in realitate arata mult mai scump si cu materiale de calitate foarte buna. Cind i-am dat drumul suna putin mai strans, intre boxe, dar chiar si atunci suna mai bine decat Exposurele meu. Dupa cateva ore s-a intamplat ceva si sunetul s-a schimbat de la bine la foarte bine cel putin, acum dupa o zi suna aerisit. Intreaba-ma mai multe ca nu stiu ce trebuie sa descriu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul2006



Conectat la: 31 Mar 2006
Mesaje: 1393

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu te supara, dar vad ca player-ul tau este diferit la interior fata de modelele mai vechi Rolling Eyes de pe net aveam 2 poze cu interiorul in care existau mici diferente, printre care intr-una exista ferita pe alimentare, etc.... in poza ta observ ca s-a schimbat mecanica, parca este si o ferita mai mare, a aparut o placa noua de control a mecanicii (oare?) si altele....e nou aparatul tau ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul2006



Conectat la: 31 Mar 2006
Mesaje: 1393

MesajTrimis: Mar Noi 14, 2006 5:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0510/hk.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 1 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community