FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare cablu pentru boxe monitor audio BR1
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Recomandare cablu pentru boxe monitor audio BR1 Raspunde cu citat (quote)

Buna,
Am nevoie de cateva sfaturi in privinta achizitionarii unor cabluri pentru boxele-satelit monitor audio br1. Boxele se vor situa cam la aprox 7m distanta fata de receiver fiecare.
Investitia maxima pe m/cablu este de 10 RON.

Aveti ceva sugestii ?

Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 11:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

10 ron ? pai la banii astia nu poti lua nici macar 14 m (2x7m) cablu de veioza.... Rolling Eyes
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 11:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca era vorba de 10 lei/ metrul liniar de cablu... Rolling Eyes
Sus
Netcrusher



Conectat la: 13 Mai 2005
Mesaje: 2312
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 1:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cred ca nu prea are importanta ce cablu cumpara, tinand cont ca e vorba de rear-urile surroundului...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, e vorba de 10 RON/m, suma maxima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu pt spate mi-am luat cablu Proel de la Muzica. Pe spate nu trebuiesc boxe scumpe si nici cabluri prea dichisite.
Du-te in muzica si cumpara cablu mai lung decat iese la masuratoare, ca io m-am cam pacalit culungimea cablului, si mai este tras si pe sub parchet..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Mie Iun 04, 2008 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cordial CLS 240/260 de la Senia/ Muzica. Sub 10 RON/m, excelent la banii lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 9:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sunt din Timisoara, asa ca as aprecia daca imi puteti da si ceva link-uri pentru a putea comanda produsul prin curierat.
Merci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 9:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stie cineva de unde pot comanda cablu Cordial CLS 240 sau 260 ? Si de asemenea conectori Neutrik?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 05, 2008 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ah, ok, am vazut eu aiurea. la banii astia cred ca se gaseste ceva mai bun ca o "sarma" de veioza Razz
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Iun 06, 2008 8:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Anyone?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Iun 07, 2008 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Haideti baieti, ca sunt in impas. Ma ajuta cineva ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Iun 08, 2008 7:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cordial nu am mai vazut de mult prin Tm.
Gasesti Proel la Deboot:
http://www.deboot.ro/detalii_ro_1_1_3_8_95-HPC624.php&start_no=72

Mai poti incerca si la Tehnoelectronic (Pe Str Brancoveanu, la 100m de intersectia cu calea Sagului. )

Mai gasesti sarme pe la Mediagalaxy, dar pentru sateliti merg si sarme de 1RON/m, din Praktiker.

_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coolioo



Conectat la: 15 Apr 2008
Mesaje: 48
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Iun 09, 2008 12:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa cum am spus cablul pentru sateliti va avea o lungime de 7-8 m. Acum mai am o nelamurire. Se va sesiza vreo diferenta auditiva intre un cablu cordial de 2.5 mm si cel de 4mm pentru aceasta lungime?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Iun 09, 2008 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Diferente exista intotdeauna.
Dar nu merita sa-ti bati capul cu cablurile pentru sorround, exceptand situatia in care te hotarasti sa investesti vreo 10-20.000 euro intr-un sistem mai rasarit. (parerea mea).

_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community