FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Show-Room AUDIOCONCEPT
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Jack



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 754
Locatie: RO/ Str Gen Ion Dragalina nr3

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 1:49 pm    Titlul subiectului: Show-Room AUDIOCONCEPT Raspunde cu citat (quote)

Dragi forumisti,
Ma bbucura primirea si impresiile bune din partea voastra, drept pentru care, dupa cum multi stiti, am decis sa deschidem si in Bucuresti. Am decis sa gasim un apartament (si nu spatiu comercial clasic) din mai multe motive:
- sa putem mentine preturile competitive cu care v-am obisnuit
-sa ne apropiem cel mai bine de conditiile de auditie dintr-un apartament

Pina aici , totul OK, dar as vrea sa va cer un sfat: care ar fi zona cea mai potrivita, avind mai multe oferte:
1. MOSILOR
2. AMZEI COLT CU VICTORIEI
3. MILITARI, zona Mega-Image ; acesta are si avantaje si dezavantaje : - e cel mai mare si adecvat ca si spatiu
-nu e chiar la strada principala, e f. aproape, dar intr-o deviatie

Oricesfat e binevenit si as vrea sa va multumesc si pe aceasta cale

Va asteptam la auditii
Cristian/Grigore/Oliver
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 1:49 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca ordinea ar fi chiar cea însirata de tine ! Mosilor e o zona cu vad comercial, destul de centrala, accesibila.Amzei e o zona mai aglomerata (probleme parcare auto) si, probabil, si chiria mai scumpa.Militari e cam departe de centru ...
Pana la urma conteaza mai mult ca spatiul sa fie corespunzator ca suprafata iar costurile (chiria) rezonabile.Succes si asteptam sa ne inviti la auditie !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Jack



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 754
Locatie: RO/ Str Gen Ion Dragalina nr3

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum sunteti invitati Laughing , ; preturile sunt asemanatoare, calitatea loctiei ar fi : Militari>Mosilor>Amzei
Chestia cu vadul, nu stiu cit ar fi de importanta, ca nu sunt haine, sau marfa care se cumpara strict la impuls. Cred ca important e un acces usor (sa nu fie chiar peste mina )
Multam Doru
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca Mosilor ar fi cel mai bine ( e aproape si de centru), in Militari e cam dosnic desi mie mi-ar fi convenit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MiB



Conectat la: 22 Mar 2004
Mesaje: 83
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Jack a scris:
calitatea loctiei ar fi : Militari>Mosilor>Amzei
Chestia cu vadul, nu stiu cit ar fi de importanta, ca nu sunt haine, sau marfa care se cumpara strict la impuls. Cred ca important e un acces usor (sa nu fie chiar peste mina )


Militari e uneori (deseori) peste mina. Daca nu e asa diferenta mare intre calitatea spatiilor, as merge pe Mosilor...

_________________
"An expert is a person who has made every possible mistake in a very narrow field."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
motzu'



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 756
Locatie: El Dorado, Arkansas

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

JAck

Nu stiam ca ai si pentru Amzei & Mosilor

DA si tu o adresa exacta si iti spunem clar unde si cum e
Mosilor e o zona cu vad comercial relativ aglomerata in ultima vreme. Multe magazine cu fitze au inceput sa apara

Preturi mai mari.Zona centrala deja...

Amzei e ca naiba.Eu nu m-as duce ca parcarea e infecta spatiile vechi si nasoale .Simti ca-ti sulfa Ceasca in ceafa cam prin toate magazinele din zona

Sigur Militari e pentru unii mai pesta mina - mai departe, etc dar va fi o zona cu mare dezvoltare

Si mie imi este peste mina dar tot m-as cara pina acolo .Daca e dosnic e mai nasol ca s-ar putea sa nu il gaseasca decat vinzatorul

Da adresele .Cu mare placere le vizionam.Daca vrei Smile

Toate bune

Motzu'
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul MSN Messenger
Luin



Conectat la: 15 Ian 2005
Mesaje: 1138
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca aceasta diferenta de calitate a spatiului e mare, tinand cont de faptul ca genul asta de produs se recomanda, deci nu are nevoie de vad comercial, eu sugerez varianta Militari, mai ales ca din cate stiu eu zona, e chiar la marginea dinspre centru a Militari-ului, langa Romania Plaza (noul Mall) si fix langa urmatorul Cora (se construieste din cate am auzit chiar pe coltul intersectiei vis-a-vis de Mega Image), intr-o locatie cu acces facil si din directia cartierelor din jur, Drumul Taberei si Crangasi (prin linia de "metrou usor" 41).

Daca ar fi fost magazin, atunci as fi recomandat cu cea mai mare caldura centrul sau Mosilor, dar atata timp cat vadul nu conteaza la un apartament si nici nu sunt de ignorat costurile, zona Mega Image din Militari mi se pare optima.

Un alt avantaj ar fi accesul mult mai facil catre autostrada Buc-Pit (traficul din Bucuresti nefiind recomandat oricarui om neobisnuit cu duritatile Bucuresti-ului si care nu tine sa faca peri albi inainte de vreme Smile)


Ultima modificare efectuata de catre Luin la Vin Feb 04, 2005 3:17 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Auzisem ca cei de la Cora ar vrea sa faca un hypermarket in Militari (unde era fabrica de lapte). Daca mai vor chestia asta, atunci chiar va fi vad comercial. Chiar si asa, la o statie de Plaza, nu e rau.

S-ar putea sa fiu subiectiv, stau in Drumul Taberei.
Inteleg ca vrei sa faci auditii numai cu programare, nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kosmocos



Conectat la: 24 Apr 2004
Mesaje: 103
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe Mosilor ar fi cel mai bine, sunt multe banci, umbla multa lume pe acolo, parcare "la liber".
Amzei e prea ascuns de ochii lumii, parcare nasoala, nu prea umbla lumea ziua pe acolo.
Militari e prea departe de centru.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

as zice ca Militari e good enough pentru asa ceva. Cora ca punct de reper va fi arhisuficient ( anul asta ar trebui sa fie gata ), e o zona circulata dar inca destul de aerisita. Plus ca mai e si Mall-ul la doi pasi.

Acu sa nu fie nici prin blocurile din spatele Mega-Imageului ca devine greu de gasit.

Presupun ca pentru un show-room calitatea spatiului e mai importanta decat locatia, in limite rezonabile evident.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va dati seama ca ce face acum Jack tot marketing se numeste nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ROBERT



Conectat la: 28 Oct 2003
Mesaje: 209
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:22 pm    Titlul subiectului: Locatie Raspunde cu citat (quote)

Mosilor fireste.O zona accesibila din toate directiile.Sunt multi care nici nu prea au idee unde este Militari-ul sau cu ce se mananca.Mie mi-ar conveni pentru ca lucrez in Militari dar hai sa fim realisti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 4:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lucian a scris:
Va dati seama ca ce face acum Jack tot marketing se numeste nu?


Sunt de acord, dar avand in vedere ca multi dintre noi nu au de unde sa isi cumpere scule ( si mai ales unde sa le asculte ) cred ca putem trece cu vederea. Deocamdata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 4:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

anywhere
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rebell



Conectat la: 07 Ian 2005
Mesaje: 75
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 4:50 pm    Titlul subiectului: Ascultati-mi sfatul!!! Raspunde cu citat (quote)

Cred ca zona Tineretului este cea mai buna zona din Bucuresti acolo sa deschideti Show-Room!!! in Blocul 36-38...eu stau in 37 sc.b si as fi cel mai rapid client al vostru Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
Pagina 1 din 13

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community