FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Microsoft patents the understanding of music !
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hollow



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 899
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 10, 2005 2:44 pm    Titlul subiectului: Microsoft patents the understanding of music ! Raspunde cu citat (quote)

http://www.theinquirer.net/?article=24479

Shocked Shocked

_________________
Call 1-800-IMA FREK
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Iul 10, 2005 2:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
svhs
Vizitator





MesajTrimis: Dum Iul 10, 2005 6:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Confused sunt... confuz...
Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Dum Iul 10, 2005 7:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu sunt la fel de confuz. Totusi, se pare ca Bill Gates asta, de prea mult bine, a luat-o razna rau de tot.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Lun Iul 11, 2005 1:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

au luat-o prin balarii! Daca ne gandim bine si in momentul asta cu totii folosim (dependenti!) "produsul" lui Bill, windows'ul!
...sau poate nu suntem suficient de americani la cap ca sa intelegem ca ar fi bine sa patentam pana si trasul unei basini?! Poate ca vor sa sistematizeze tot si sa faca ordine in lucruri; sa stim si noi cand ascultam muzica si defapt cand nu ascultam muzica?!
Ei sunt disperati contra pirateriei noi suntem disperati pentru piraterie, o lume in plina miscare! Very Happy Very Happy Very Happy

P.S.: nu stiu daca este adevarat insa se zvoneste ca s-a inceput o campanie impotriva divx-playerelor in UE, mai precis in Germania; cica ar vrea sa le retraga de pe piatza. Stie cineva mai multe amanunte sau este zvon?! Stiu ca in USA marile firme nu vand playere cu facilitati divx avand evident (110V-NTSC) modele specifice acestei pietze. Stiu ca se gasesc totusi chinezisme noname doar.
Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iul 13, 2005 8:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo, nu este adevarat...
In state se vand DVD-uri cu Divx de firma (eu am un Philips cu Divx luat din state), sunt la 110V, PAL/NTSC, etc, DAR, nu au Xvid Laughing
Sus
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iul 13, 2005 9:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

zvonul ca s-ar putea interzice playerele divx in vest pare adevarat.
Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Joi Iul 14, 2005 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aici nu te contrazic... Laughing
Sus
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Joi Iul 14, 2005 1:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:
zvonul ca s-ar putea interzice playerele divx in vest pare adevarat.

*
Sincer sa fiu, nu am auzit nimic, dar, e adevarat, nici nu m-a interesat subiectul si, in plus, mi se pare cam tarziu... ar fi sinucigas sa nu oferi ceea ce concurenta (ieftina, in plus...) ofera acest tip de facilitati... Cool
In plus, din strict PDV legal nu stiu cum s-ar face acest lucru, din moment ce un DivX poti sa-l ai "legal" (adica sa ti-l faci singur din DVD-uri legal cumparate sau din ce ai filmat in concediu...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Iul 14, 2005 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorin ,

Este o tunsoare la moda in Paris Mr. Green ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 14, 2005 3:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Maimuta aia seamana foarte bine cu Bush. Sau este exact invers?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Joi Iul 14, 2005 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca e chiar Bush dupa ce a fost in vizita la Cernobil
_________________
www.outextrem.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Vin Iul 15, 2005 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing
Daca se adeveresc zvonurile despre cumpararea mai multor mini-bombe atomice ( pe filiera cecena ) de catre reteaua Al-Queda si ca deja vreo 4 sunt in SUA ( aduse prin contrabanda pe ruta Mexic de celebra banda 38 - negri musulmani din Bronx ) , eu zic ca la toti o sa ne creasca par pe corp in foarte scurt timp .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Vin Iul 15, 2005 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ar fi sa Nu fie asa, nu ca scenariul in sine nu e credibil, dar eu sunt dubitativ in ceea ce privesta capacitatea rusilor de a miniaturiza "chestia", asa cum au facut-o americanii cand au "bagat" bomba in obuzele de artilerie de 155...
Poate ca e o dezinformare in plus ca sa se voteze bugete de aparare cat mai grase si legi cat mai "patriotice"... Crying or Very sad Si ca tugulanu' amerlocan sa fie linistit si docil la vot...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Vin Iul 15, 2005 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vrei sa vezi cum arata o asemenea bomba in poza ?

Ar fi vorba cam de 40 de asemenea dispozitive . Alarma ar fi fost data din anul 2001 , de cand serviciile de securitate ruse ar fi transmis ( cu mare jena ) o avertizare despre posibila disparitie a acestor dispozitive .

Se spune ca ar fi fost cumparate de ceceni cu bani din zona orientului mijlociu ( guess, how ! ) . Rusii au fost neputinciosi in aflarea destinatarilor dar nu au informat rapid pe americani . Abia dupa 9/11 au considerat rusii sa ii avertizeze pe americani .

Intrebarea este :
De ce nu le-au folosit pina acum ?

Raspunsul cel mai probabil :
Se pregateste ceva mare . Bombe in toate capitalele coalitiei dar grosul va fi in SUA . Este nevoie de timp pentru imprastierea unor astfel de dispozitive si este o munca logistica foarte complicata avind toate serviciile de securitate pe cap .

In ultimul timp , mai multi defectori islamisti ( probabil constienti de posibilul Armaghedon ) au schimbat tabara si au defectat catre mai multe servicii secrete dim MAI MULTE state din Europa si America .

SE VORBESTE din ce in ce mai mult despre contra masuri dar nu poate fi spus un asemenea adevar pentru ca panica ar fi prea mare si nici nu pot fi luate masuri de protectie . Nu se stie DACA , UNDE si CIND .
Nimeni nu poate emite o avertizare pentru ca nimeni nu ar lua in serios astfel de avertizare .

Sa speram ca va fi doar filmul , nu si evenimentul inspirator .
Nu suport femeile cu par pe corp .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Vin Iul 15, 2005 11:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1. minibomba sovietica in valiza nu este mare; valiza este metalica si are marimea unui geamantan mai mic sau unui diplomat mai mare ca alea cu cifru; defapt chiar au cifru!; poate fi recunoscuta numai dupa greutatea foarte mare; nu tin minte cifra insa e vorba de vreo 50Kg; deci o greutate disproportionata vizual fatza de marimea valijoarei.
2. au fost fabricate proximativ 150 bucati in URSS.
3. un general din fosta KGB si daca nu ma insel chiar si Lebed au recunoscut (cu juma' de gura) ca au disparut vreo 50 bucati din inventar; asta s-a petrecut dealungul timpului din 1992 pana azi;
4. intradevar, americanii au fost informati foarte tarziu de problema asta!
5. din arsenalul sovietic au disparut de la tancuri pana la vapoare asa ca nu este de mirare; in unele zone soldatii si ofiterii vindeau kalasnicoave pe mancare; defapt si de basarabeni se puteau cumpara "diverse".
6. observand atacurile teroriste de pana acum se remarca o excelenta organizare, logistica, dotare, etc, etc...precum si multa rabdare! Ceea ce s-a intamplat in 11sept este opera unei pregatiri extrem de bine puse la punct.
7. avand in vedere cele de mai sus este foarte probabil ca acele "jucarii" sa fie pregatite a lovi simultan in anumite puncte esentiale; este destul de logic si chiar e de mirare ca avand atatia descreierati in lume inca nu s-a "jucat" nimeni cu vreun focos nuclear?!
8. ultimul punct (discutabil): Nostradamus, defapt cei care lucreaza la interpretarea versurilor lui, spune ca va izbucni si al 3-lea razboi mondial din cauza arabilor considerati "niste smintitzi care pun foc"!; deasemenea sunt mai multe preziceri facute in trecut de diversi clarvazatori printre care si o vrajitoare din Anglia (care a fost arsa pe rug si si-a prevazut moartea) ca inceputul acestui mileniu (se presupune perioada in care suntem acum pana in 2012 aprox) va fi tulburata de multe rele!


Ultima modificare efectuata de catre momolo la Vin Iul 15, 2005 12:39 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community