FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Boxe German Physiks
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 9:36 pm    Titlul subiectului: vi Raspunde cu citat (quote)

greierasul a scris:
Rycher a scris:
aifaq a scris:
Eu am luat o decizie (stiu, acum vor incepe diversi sa "dea la gioale") si este vorba de Paul. Altfel spus, impartasim aproape aceeasi filozofie despre sunet iar pentru mine acesta este un motiv suficient!


Oare de ce nu mă miră că ai aceeași filozofie de sunet cu unul care la ultima ediție de hi-fi arena se fâțâia de colo-colo cu un iPod pe care îl folosea pe post de sursă? Twisted Evil
Într-adevăr, între tine și vinil e o prăpastie de netrecut.


Rychere, facusi Stefan Greorghiul pe vremuri ? Parca ai fi antrenat de baieti Smile


La modul cum pune problema cam asa pare, privit din exterior. Nu trebuie sa stii prea multe in acest domeniu audio ca sa observi cum adeptii vinilului ocolesc problema de baza a acestuia care nu tine de format sau performante ci de materia prima. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 9:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vizitator, poti sa fii mai specific ?
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

loserica a scris:
In mod normal un om s-ar duce la culcare daca i-ar zice vreo 30 de alti indivizi ca e beat.

Rycher e insa ca tipul din bancul asta :

In America pe autostrada, la radio: “Aveti mare grija pe autostrada 79, un nebun circula cu viteza pe contrasens”.
Tipul din masina care era crispat cu mainile stranse pe volan, urla: “Unul ?! Sunt sute, mii !!!”


Tu fiind un loserica de la Craiova, deci opinia ta chiar contează. Twisted Evil
Vezi că ai nimerit într-un thread care nu știu dacă e de nasul tău, mai bine întoarce-te la cutiuța aia pe care te tot chinui disperat s-o vinzi la publicitate, ca să-ți faci bani de logitech.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 7:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Tu fiind un loserica de la Craiova, deci opinia ta chiar contează. Twisted Evil
Vezi că ai nimerit într-un thread care nu știu dacă e de nasul tău, mai bine întoarce-te la cutiuța aia pe care te tot chinui disperat s-o vinzi la publicitate, ca să-ți faci bani de logitech.
Un alt exemplu de atac la persoana... Rycher "draga" tu chiar nu te plictisesti? Si chiar nu intelegi?: s-a cam saturat lumea de vrajelile tale si, mai ales, de atitudinea ta agresiva. Hai mai lasa-ne si baga capul in perna, ca ne descurcam si fara tine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aifaq a scris:
Un alt atac la persoana, in stilul caracteristic!



Să înțeleg că doar tu ai voie să practici sportul ăsta? Wink

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
loserica



Conectat la: 04 Apr 2006
Mesaje: 167
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa sustii o idee nu e greu, nici sa o combati. Doar ca fiecare face asta cu arsenalul din dotare. De exemplu, sa privim doua specii :

Omul :
Un om elevat isi sutine ideile printr-o expunere. Specimenele mai inzestrate intelectual isi aduc propriile argumente in acest sens, si (culmea) nu se feresc a imbratisa si ideile partenerilor de discutie in urma unui oarece proces cognitiv (normal, daca este cazul, dar macar trec prin acest proces)

Cainele :
Un caine isi sustine ideile prin latrat si eventual muscat (cei mai indrazneti dintre ei). Este cam greu pentru el sa accepte ca ideile celorlati sunt bune.
De aceea, a treia specie, ursul, a inteles usor cum sta treaba, de unde si proverbul binecunoscut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Horatiu



Conectat la: 22 Oct 2006
Mesaje: 176
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 3:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

loserica a scris:
Sa sustii o idee nu e greu, nici sa o combati. Doar ca fiecare face asta cu arsenalul din dotare. De exemplu, sa privim doua specii :

Omul :
Un om elevat isi sutine ideile printr-o expunere. Specimenele mai inzestrate intelectual isi aduc propriile argumente in acest sens, si (culmea) nu se feresc a imbratisa si ideile partenerilor de discutie in urma unui oarece proces cognitiv (normal, daca este cazul, dar macar trec prin acest proces)

Cainele :
Un caine isi sustine ideile prin latrat si eventual muscat (cei mai indrazneti dintre ei). Este cam greu pentru el sa accepte ca ideile celorlati sunt bune.
De aceea, a treia specie, ursul, a inteles usor cum sta treaba, de unde si proverbul binecunoscut.


Cel mai greu e pentru unii (si sunt chiar multi,... nu ma refer la cineva anume, ci doar incerc sa formulez un principiu general), e sa-si asume responsabilitatea pentru ceea ce afirma in public. "Sustineri" ori "combateri" sunt o multime...

Cel mai interesant lucru, mi se pare... acela ca cel care vine cu o idee, un argument, o expunere, s.a. sa ajunga pana intr-acolo de a pune el insusi la indoiala veridicitatea acestora. Si numai dupa o elaborare temeinica si desprinsa de propriile orgolii personale, sa o expuna in public (comunitatii). In viata practica, nu se intampla deloc asa, ci pe invers... Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sorinpopa



Conectat la: 25 Aug 2010
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

viata inainte de internet era mai simpla si mai plina de bun simt: intai gandeai, dupa aceea scriai. In vremea internetului, tot procesul de gandire se intampla 'la vedere'
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 9:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sorinpopa a scris:
In vremea internetului, tot procesul de gandire se intampla 'la vedere'

Nu cred ca asta e problema principala. Cine n-are bun simt nu poate sa-l adauge ulterior ca pe semnele de punctuatie. Asta ca si consideratie generala, daca te referi la Rycher, cred ca doar a vrut sa fie rautacios, nu i s-o fi parut amuzant bancul, desi mie mi-a placut Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorinpopa



Conectat la: 25 Aug 2010
Mesaje: 78
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 9:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
daca te referi la Rycher


ma refer la noi toti. Cine are putere, are si o responsabilitate pe masura - de exemplu, pe un forum, un moderator isi permite sa declare ca toti userii dezactivati sunt niste dobitoci, iar cei ramasi sunt singurii oameni. Cata eugenie sociala...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu si eu? Nu e genul de problema care sa-mi dea insomnii, sa fiu sincer. M-ar preocupa mai mult intr-o relatie reala, in lumea virtuala se spun multe, mai ales din spatele unui pseudonim. Este riscul socializarii pe internet, dar n-am auzit sa renunte multi la asta din astfel de motive.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2010 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar nu știu cum o pasiune atât de frumoasă poate dezbina atât de mult?
Probabil e ceva rău în noi...?
Postez pe forumuri de afară și vb cu oameni extrem de civilizați.
Nu am făcut decât să semnalez o apariție de excepție.
Nu despre asta e vorba?
INFORMAȚIE?
La mine acasă am un sunet mai mult decât decent...nu cad pe spate ușor.
Acum s-a întâmplat și am semnalat acest lucru.

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2010 9:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oake a scris:
Chiar nu știu cum o pasiune atât de frumoasă poate dezbina atât de mult?
Probabil e ceva rău în noi...?
Postez pe forumuri de afară și vb cu oameni extrem de civilizați.
Nu am făcut decât să semnalez o apariție de excepție.
Nu despre asta e vorba?
INFORMAȚIE?
La mine acasă am un sunet mai mult decât decent...nu cad pe spate ușor.
Acum s-a întâmplat și am semnalat acest lucru.


Sincer, eu in locul tau nu as vorbii de CIVILIZATIE si DECENTA. M-am certat cu multa lume pe acest forum si nu numai pe acesta, dar niciodata nu am trimis pe cineva la origini.
Textele astea cu civilizatia sunt ipocrizie in esenta tare venite de la o persoana care in alt topic injura mai rau ca la usa cortului.
HAI PAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio
Nu simt nevoia să ''înjur'' ca să te citez...sunt alte căi mai''civilizate''.
Dar simt nevoia să iau atitudine în momentul în care deschizi un topic de atac asupra unei persoane banate care nu se poate apăra.
Dacă limbajul meu ți se pare insultător îți cer sincere scuze!
Nu mă lupt cu persoana, dar mă lupt cu principiul!

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2010 2:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oake a scris:
diy-audio
Nu simt nevoia să ''înjur'' ca să te citez...sunt alte căi mai''civilizate''.
Dar simt nevoia să iau atitudine în momentul în care deschizi un topic de atac asupra unei persoane banate care nu se poate apăra.
Dacă limbajul meu ți se pare insultător îți cer sincere scuze!
Nu mă lupt cu persoana, dar mă lupt cu principiul!


Te lupti cu principiul zici....OK. Atunci de ce persoana pe care am atacat-o eu nu ma lasa sa ma apar pe forumul celalalt unde are putere maxima. Am atacat aici tocmai pt. ca dincolo m-a banat si a inceput sa ma faca in fel si chip, iar eu nu m-am putut apara, asa ca, nu sunt primul care a aruncat piatra........

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
Pagina 9 din 11

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community