FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
HIFIARENA 2006
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 7:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat Ebenurile in conditii civilizate - camera de auditie si electronice care (cred eu) le-au permis sa se desfasoare. Suna excelent desi nu sint pe gustul meu (nu am critici, pur si simplu am gusturi usor diferite - cei care au avut ocazia sa asculte sisteme audio de calitate vor intelege ce vreau sa spun).
VTP: cu tot respectul dar nu pot fi de acord cu tine. Evident, fabricantii nu pot impune anumite conditii de utilizare pentru produsele lor. Pot insa sa precizeze (in scris sau prin instructajul pe care il fac distribuitorilor) care sint conditiile in care produsul isi dezvaluie pe deplin calitatile. Altfel spus, poti cumpara o pereche de Dynaudio Evidence Master (2,05 m inaltime) si sa le instalezi intr-o camera de 10 mp - e dreptul tau, traim in democratie. Dar nu veni sa-mi spui ca nu suna cum te-ai fi asteptat...
...in concluzie, cel mult pot sa il acuz pe Paul Hafner de proasta inspiratie in alegerea produselor prezentate, dar despre Ebenuri - numai de bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 7:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi exprim regretul ca nu am putut sa particip in acest an la eveniment!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Regret Shocked Question

Inainte de eveniment, am avut si eu oaresce regrete ca nu pot ajunge. Dar din cate citesc pe aici, ma bucur ca nu m-am deplasat pana in Bucuresti pentru LowFi Arena hihi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 2:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personal, consider ca nu a meritat deplasarea la LowFI Arena, cum bine a spus cineva. Alocasem 2 ore si am stat maxim 30 minute pentru ca mai mult nu am avut ce face.

problemele, aceleasi de anii trecuti:
- inghesuiala
- multi copii si oameni care se bagau in seama sau adunau pliante
- spatiu impropriu pentru auditie
- personal 50% binevoitor si 50% indiferent
- fete mai putine ca anul trecut (la fel si firme)

apreciez totusi eforturile expozantilor care au avut ceva de spus ca si in anii trecuti (jack in particular).

Din fericire nu am dat bani pe bilet. Anul viitor nu mai merg.

pentru cine vrea sa faca auditii, varianta cea mai buna este sa uitati de LowFI Arena si sa mergeti direct la showroom-urile celor care vand asa ceva. Veti avea mai mult timp alocat, mai mult suport, mai multa liniste ca sa ascultati muzica (preferabil cea pe care doriti sa o ascultati), timp pentru eventuale negocieri, plus o gama mult mai mare de produse si nu neaprat inghestuite intr-un spatiu impropriu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
robinson



Conectat la: 03 Mai 2005
Mesaje: 371
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 2:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parca era o tanti care organizeaza evenimentul. Personal, am mari dubii ca ea intelege ceva din toata aceasta chestiune. E al treilea an la Crowne Plaza, iar nemultumirile sunt, in mare, cam tot aceleasi. Ma gandesc ca ceva feed-back primesc organizatorii, ca nu locuiesc pe planeta Pluto (care nici nu mai e planeta, saraca).

Cred ca e suficient sa fii un pic peste retardare mintala sa-ti dai seama ca locul ales pentru eveniment e cretin. Probabil ca acel tocmai acel "pic" lipseste.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Avind in vedere aspectele improprii unei auditii normale, nu e firesc ca de-a lungul timpului multe din firmele (de "sunet") participante s-au retras?
Au mai ramas citiva sa tina steagul, ca altfel s-ar numi VideoArena..

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viperu



Conectat la: 28 Mai 2004
Mesaje: 741
Locatie: mitikatown

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 3:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vorba lunga, saracia omului...

Facem o petitie pentru organizatori sa schimbe locatia ? Ca sa fie pertinenta, ar trebui sa includem si una doua locatii recomandate...

Deci ?

_________________
Without music, life is a journey through a desert - Pat Conroy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cea mai buna prezentare pentru vinzare fiecare dealer o face tot la sediul lui...
Daca vrea sa mearga la o expozitie de genul asta e doar sa-l mai vada lumea ca exista. Lucru care se pare ca pe unii (deja... Smile ) nu-i mai intereseaza...

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 3:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

viperu a scris:
Vorba lunga, saracia omului...

Facem o petitie pentru organizatori sa schimbe locatia ? Ca sa fie pertinenta, ar trebui sa includem si una doua locatii recomandate...

Deci ?


De ce sa organizeze altii Hi-Fi Arena Question
Se poate organiza "intern".
Pentru cei 6-7 dealeri de High-End ajunge o viloaca mai serioasa, cu camere mari, de caramida.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 3:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma rog, trebuie schimbata denumirea in: " Adunarea anuala a dealerilor de scule din Romania" .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
motzu'



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 756
Locatie: El Dorado, Arkansas

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa se cheme

AADSCR

BTW stiti de unde vine rpescuretarea BRIFCOR

bautura racoritoare indigena cu fructe, carbonatata, de origine romana Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul MSN Messenger
mselescu



Conectat la: 04 Aug 2004
Mesaje: 1988
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AADSR
_________________
A invata de la cei cu experienta poate fi un cistig dar niciodata o rusine !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca se chema ASDR poate prezenta mai mult interes ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mda, edit again ...
ADSR suna a altceva, mult mai cunoscut ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Noi 08, 2006 4:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de ce nu facem si Adunarea Anuala a Utilizatorilor de Scule: AANUS?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
Pagina 10 din 12

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community