FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Boxe German Physiks
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2010 8:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu este cea mai buna solutie sa continui seria de insulte de la un forum la altul. Nu-ti convine acolo, nu mai postezi, si .... gata !
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Dec 27, 2010 8:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Dec 28, 2010 12:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Nu este cea mai buna solutie sa continui seria de insulte de la un forum la altul. Nu-ti convine acolo, nu mai postezi, si .... gata !


Hmmmm.......daca as avea eu acum autoritate si te-as bana acuma aici pe forumul asta, apoi as incepe sa te injur de mama focului tu ce ai face????

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 28, 2010 8:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Hmmmm.......daca as avea eu acum autoritate si te-as bana acuma aici pe forumul asta, apoi as incepe sa te injur de mama focului tu ce ai face????


M-as retrage, pentru totdeauna, dupa forum. Mi-as pune intrebarea:
Ce am avut si ce am pierdut ?

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 5:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
oake a scris:
diy-audio
Nu simt nevoia să ''înjur'' ca să te citez...sunt alte căi mai''civilizate''.
Dar simt nevoia să iau atitudine în momentul în care deschizi un topic de atac asupra unei persoane banate care nu se poate apăra.
Dacă limbajul meu ți se pare insultător îți cer sincere scuze!
Nu mă lupt cu persoana, dar mă lupt cu principiul!


Te lupti cu principiul zici....OK. Atunci de ce persoana pe care am atacat-o eu nu ma lasa sa ma apar pe forumul celalalt unde are putere maxima. Am atacat aici tocmai pt. ca dincolo m-a banat si a inceput sa ma faca in fel si chip, iar eu nu m-am putut apara, asa ca, nu sunt primul care a aruncat piatra........


Idea e să nu răspunzi cu rău la rău. Aceasta ar putea denota superioritatea ta.Fals! Sincer, nu prea cred că poți face față cunoștiințelor bazate pe experiment ale personajului în discuție.
DNA a încercat o descriere minimalistă a acestui personaj, zic eu destul de exactă.
Ai amintit că te cerți pe forum cu diferite persoane...mai înțelept,cred eu, ar fi să înveți de la persoanele care chiar merită, chiar dacă ogoliul tău ar fi puțin terfelit. Eu zic că ''persoana nongrata''are multe de zis în spațiul ăsta. Deci fii înțelept!

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 6:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu m-am convins ca persoana nongrata despre care vorbim "bate campii" pentru a satisface diverse intelegeri comerciale. Nu retin ce descriere i-a facut DNA dar sunt convins ca DNA e pe cealalta parte a baricadei audiofile.
Apoi, in afara de scandal si marketing persoana nongrata in discutie nu a adus nimic interesant comunitatii.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 6:35 pm    Titlul subiectului: vizitator Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
diy-audio a scris:
Hmmmm.......daca as avea eu acum autoritate si te-as bana acuma aici pe forumul asta, apoi as incepe sa te injur de mama focului tu ce ai face????


M-as retrage, pentru totdeauna, dupa forum. Mi-as pune intrebarea:
Ce am avut si ce am pierdut ?


Unii au alta atitudine. Cand tu nu cred ca aveai habar de acest forum, unii moderatori ma banau ,pt ca le-am dranjat jmecheriile lor sau ale grupului lor de interese cu unele informatii. Iata asa am devenit vizitator si m-am folosit exact de ceea ce ei vroiau sa para , adica de ipocrizia lor. Si unde sunt ei acum, ca pe aici nu mai sunt ?

Deci la intrebarea "ce am avut si ce am pierdut" ai putea primi un raspuns de genul "apa curge pietrele raman". E decizia ta daca vrei sa ramai intre pietrele grele sau sa fii o piatra mica care e dusa de apa ( de obicei dintr-un forum in altul).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Eu m-am convins ca persoana nongrata despre care vorbim "bate campii" pentru a satisface diverse intelegeri comerciale. Nu retin ce descriere i-a facut DNA dar sunt convins ca DNA e pe cealalta parte a baricadei audiofile.
Apoi, in afara de scandal si marketing persoana nongrata in discutie nu a adus nimic interesant comunitatii.


Nici nu-ți dai seama căt de mult greșești!

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 7:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La noi in Bihor este o zicala, si anume ca: DIN CAINE NU FACI NICIODATA SLANINA. Prin urmare.......poti tu sa spui orice ca eu m-am convins.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 7:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)



La mulți ani și vouă și invitaților voștri !

http://www.youtube.com/watch?v=15E8nIS7c2I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
La noi in Bihor este o zicala, si anume ca: DIN CAINE NU FACI NICIODATA SLANINA. Prin urmare.......poti tu sa spui orice ca eu m-am convins.


Mă bucură zicalele tale....mă retrag...am crezut că am cu cine vorbi!
Radu

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 03, 2011 8:08 pm    Titlul subiectului: Re: vizitator Raspunde cu citat (quote)

vizitator a scris:
MarianS a scris:
diy-audio a scris:
Hmmmm.......daca as avea eu acum autoritate si te-as bana acuma aici pe forumul asta, apoi as incepe sa te injur de mama focului tu ce ai face????


M-as retrage, pentru totdeauna, dupa forum. Mi-as pune intrebarea:
Ce am avut si ce am pierdut ?


Unii au alta atitudine. Cand tu nu cred ca aveai habar de acest forum, unii moderatori ma banau ,pt ca le-am dranjat jmecheriile lor sau ale grupului lor de interese cu unele informatii. Iata asa am devenit vizitator si m-am folosit exact de ceea ce ei vroiau sa para , adica de ipocrizia lor. Si unde sunt ei acum, ca pe aici nu mai sunt ?

Deci la intrebarea "ce am avut si ce am pierdut" ai putea primi un raspuns de genul "apa curge pietrele raman". E decizia ta daca vrei sa ramai intre pietrele grele sau sa fii o piatra mica care e dusa de apa ( de obicei dintr-un forum in altul).

Și tu crezi că ești piatra mare, piatra grea?
Iar sunt în situiația de a-l cita pe Caragiale?
Văd că impostorii mă fac iar să vorbesc.
O gașcă de neinițiați, fie vocali...nu face cât un inițiat!
Dixit!

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Ian 05, 2011 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oake - vad ca te intereseaza mai mult scandalul decat boxele alea mult laudate.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Ian 05, 2011 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Orice ati spune, trebuie recunoscut ca e o realizare inginereasca mai speciala, putin folosita de marea majoritate a producatorilor de incinte acustice si e cam exclusivista abordarea.In consecinta respectivii creatori isi permit sa ceara preturi exorbitante, chair daca unora le place sau nu sunetul sau pretul.
Daca ar fi fost accesibile marii majoritati a audiofililor romani si se putea cumpara sa zicem un sfert din pret, credeti ca ar fi fost la fel blamate de unii?Cred ca pretul irita mai mult decat principiul constructiv, cum li se pare unora ca e cam nepotrivit cu stereofonia.

_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 05, 2011 10:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cei care le-au ascultat, nu le vor uita usor Exclamation
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gabrielbecheanu



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 403
Locatie: CONSTANTA

MesajTrimis: Mie Ian 05, 2011 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Cei care le-au ascultat, nu le vor uita usor Exclamation


Da asa este

Pretul din punctul meu de vedere este mare, sunetul la fel de mare, adevarat ca folosesc si materiale scumpe, ma uitam la ce folosesc in interior pentru damping, plasa aia cu bile facute de elvetieni este destul de scumpa cam 100 de lire 1m patrat.
Dar nu cred ca finisajul este scump sau driverele folosite ci munca depusa pentru dezvoltarea lor.
La multi producatori de renume nu materialele folosite in constructie ne arata pretul incintelor ci munca de cercetare si echipamentele folosite si sa nu uitam de cei care le folosesc si salariile lor

Acum ceva vreme am vizionat pe internet un filmulet de la Wilson audio cum dezvoltau modelul Alexandria cu nenumaratele teste pe diverse amplificatoare, modificarile facute dupa masuratori si auditii. Timpul pierdut cu astfel de teste cine il plateste? normal consumatorul acelui produs.
Sunt convins ca filmuletele astea au si ele scopul lor dar nu pot sa cred ca sunt false 100% cred totusi ca oamenii aia muncesc acolo pentru salariul lor.
Revenind la German pot spune ca pina sa le ascult in topul meu erau o pereche de Avantgarde ascultate in Luxemburg acum citiva ani.
Pina la urmatoarea revelatie audiofila vor ramine pe primul loc.
O seara placuta
.
.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
Pagina 10 din 11

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community