FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 6:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deeppurple a scris:
Basescu si Boc au renuntat la protectia Politiei. Au ramas cu SPP-istii. Cred ca in curand ar urma sa plece cu elicopterul


Intr-adevar, se poate sa fie un inceput bun (in alte conditii, poate ca ar fi fost un gest de demnitate; acuma s-ar putea sa nu fie decat punctul - istoric! - care marcheaza trecerea la o alta etapa; in orice caz, cred ca este un gest necugetat).
Citat:

dacă Băselu nu mai vrea serviciile poliției, îl poate opri poliția să-l amendeze când trece coloana oficială pe roșu?

Nu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 6:32 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum, asta arata cat de debusolati si depasiti de situatie sunt in acest moment chioru' si marioneta lui Twisted Evil
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
Oricum, asta arata cat de debusolati si depasiti de situatie sunt in acest moment chioru' si marioneta lui Twisted Evil

Ti se pare. Chestia asta cu mitingul ilegal nu face decat sa-i dea dreptate lu' Base: daca politistii nu respecta legea inseamna ca statul trebuie sa se reformeze serios. Daca e o manevra inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti si au pus botu', daca a fost ceva neplanificat inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti si nu s-au gandit la consecinte, oricum ai da-o baietii ies prost.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 5:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:
inseamna ca statul trebuie sa se reformeze serios.


O, da, fara indoiala! Din temelii si din subsol si din solul de sub subsol trebuie reformat, insa ma tem ca este imposibil; ne-ar trebui o innoire la nivel de:
- clasa conducatoare (cred sincer ca toti politicieni, cu putine si nesemnificative cantitativ exceptii, sunt murdari; sa piara, deci!) - politicienii care s-au succedat in parlament, in guvern si in structurile din teritoriu (sa mai zic si de presedinti? da-i naibii, nu-s decat trei personaje, si niciunul dintre ei nu o sa mai candideze).
- la nivel de clasa economica (imi permit sa fortez intelesul acestui termen, si trag nadejde ca o sa ma ierte Rycher) - ma gandesc la patronat, fie ca e vorba de intreprinzatori romani, fie ca-s de investitori straini care s-au aciuat pe la noi si ne-au invatat proastele obiceiuri; in egala masura ma gandesc si la categoria angajatilor, care inca gandesc in termeni gen "si-asa ma plateste insuficient, de ce sa muncesc eu constiincios?"
- la nivel de clasa (casta?) judecatoreasca - desi am motive sa cred ca inca sunt nenumarati judecatori care-si fac treaba cu seriozitate, stim prea bine ca sunt (la toate nivelurile, sa nu neglijam) destule marionete (manevrate fie de politicieni, fie de platitori); in plus, mie mi se pare ca puterea i-a cam curtat si rasfatat in acesti 20 de ani. Acceotarea privilegiilor este infruptare.
- la nivel de presa disponibila
- la nivel de sistem sanitar (stim, nenumarati medici care fac treaba buna pe bani putini, avem si spagari, si asistente nesimtite, si medici de familie inutili; as include si aici clasa farmacistilor, care jumulesc, cu atata indiferenta, poporul; daca nu stiti, adaosurile sunt extrem de consistente, farmacia este o afacere de mare succes in tara asta)
- la nivel de sistem bancar
- la nivel de alegatori de pensionari, de politisti care dau cu cashenta dupa presedinte

Practic, ne-ar cam trebui un alt popor (cu alti conducaori, alti judecatori, alti lucratori, alti ziaristi, alti farmacisti), ca poporul de azi (care este) are cam ce merita si ce-l reprezinta. -ar fi drept sa stricam niste conducatori buni pe un popor ne-bun.


Citat:

... inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti ... inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti ...

Ei, sa nu ne amagim; bancurile care circula or fi ele expresia frustrarilor celui amendat, dar nu chiar toate.

(ca observatie strict personala, as observa ca in politia de azi, fata de politia deceniilor anterioare, sunt prezente multe figuri normale, nu doar spagarii imbuibati si obtuzi de care imi era sila si de care trebuia sa ma si feresc)



Sa ma iertati daca am exagerat nitel, stiu ca nu suntem toti rai si murdari, numai ca proportia a scapat de sub control; nu-mi place pesimismul si nu cred ca ma defineste, insa ma tem ca nu se intrevede nicio iesire concreta (reconstructia, plecatul de la zero nu prea ma intereseaza; eu as vrea o solutie care sa-mi si mie sa-mi traiesc viata - cat o mai fi - intr-o tara normala, care sa fie tara mea).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 5:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:

Ti se pare. Chestia asta cu mitingul ilegal nu face decat sa-i dea dreptate lu' Base: daca politistii nu respecta legea inseamna ca statul trebuie sa se reformeze serios. Daca e o manevra inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti si au pus botu', daca a fost ceva neplanificat inseamna ca politistii cu pricina sunt idioti si nu s-au gandit la consecinte, oricum ai da-o baietii ies prost.


No shit! Nu cumva și mitingurile de la revoluție au fost ilegale? Sau trecerea armatei de partea poporului? Bravo!
De ce ies băieții prost? Pentru că au avut balls și nu au dansat pinguinul? Pentru că l-au strigat pe nume? De-acuma așa o să-i rămână numele: Javră. Îți reamintesc că și lui Câmpeanu i se striga Javră pe la geamuri prin 90 de către cei din FSN, dintre care javra făcea parte cu onoare pe atunci.
Iar la faza cu reformarea statului, văd că încă n-ai ridicat botul după ce l-ai pus la javră anul trecut. Tu încă mai crezi că javra reformează statul! LOL!
Cum a zis userul deeppurple, a zis perfect: mai rămâne ca javra să zboare cu elicopterul de pe Cotroceni. Mai nou, statul e doar el.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 6:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

Nu cumva și mitingurile de la revoluție au fost ilegale? Sau trecerea armatei de partea poporului?

La ce revolutie te referi? Laughing
Cat despre armata...n-a facut decat sa execute ordinele, n-a fost nici de partea lui Ceasca nici de cealalta. Chestia ce "trecerea armatei de partea poporului" e o gluma. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 6:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:

(ca observatie strict personala, as observa ca in politia de azi, fata de politia deceniilor anterioare, sunt prezente multe figuri normale, nu doar spagarii imbuibati si obtuzi de care imi era sila si de care trebuia sa ma si feresc)

De acord.
szacaz a scris:

eu as vrea o solutie care sa-mi si mie sa-mi traiesc viata - cat o mai fi - intr-o tara normala, care sa fie tara mea).

Si eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:
La ce revolutie te referi? Laughing
Cat despre armata...n-a facut decat sa execute ordinele, n-a fost nici de partea lui Ceasca nici de cealalta. Chestia ce "trecerea armatei de partea poporului" e o gluma. Laughing


Armata a executat represiunea sub ordinele lui Ceașcă - Milea și apoi a trecut de partea cealaltă și l-a abandonat pe numitul Ceașcă în favoarea grupului Iliescu, pentru care a executat diversiunea teroristă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
bnt a scris:
La ce revolutie te referi? Laughing
Cat despre armata...n-a facut decat sa execute ordinele, n-a fost nici de partea lui Ceasca nici de cealalta. Chestia ce "trecerea armatei de partea poporului" e o gluma. Laughing


Armata a executat represiunea sub ordinele lui Ceașcă - Milea și apoi a trecut de partea cealaltă și l-a abandonat pe numitul Ceașcă în favoarea grupului Iliescu, pentru care a executat diversiunea teroristă.

Exact. Ca institutie, armata a functionat perfect. Cu consecintele de kkt pe care le stie toata lumea. Sunt curios doar daca Stanculescu vorbea serios sau batea campii la suparare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
(ca observatie strict personala, as observa ca in politia de azi, fata de politia deceniilor anterioare, sunt prezente multe figuri normale, nu doar spagarii imbuibati si obtuzi de care imi era sila si de care trebuia sa ma si feresc)


Te implor, arata-mi o singura figura "normala" , neimbuibata, nepatata, neprihanita in tot Parlamentul Romaniei Twisted Evil Twisted Evil

A, daca te referi ca in fiecare partid mai sunt unii fraieri care inca pun botu' la principiile partidului - deh, iarta-i, sunt idealisti, inca n-au dat cu nasul prin miresmele puterii si ale banilor Twisted Evil

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
arata-mi o singura figura "normala" , neimbuibata, nepatata, neprihanita in tot Parlamentul Romaniei

Pai de ce sa-ti arat eu asa ceva? Eu am zis, de mai multe ori, ca pe politicieni i-as expulza si eradica.


Ziceam de politisti, dar n-ai citit tu prea atent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 27, 2010 10:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Embarassed

Am citit Politica in loc de Politie - tre' sa ma culc, ca's obosit Razz

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 3:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cateva poze cu personaje politice din tara,primite pe mail....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

and more.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 3:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

still to come...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 94 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community