FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Pet Shop Boys - concert la Bucuresti!!!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 8:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Platesc tribut vreunei printese Twisted Evil Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 8:27 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSC00842.JPG
 Description:
 Filesize:  82.31 KB
 Viewed:  153 Time(s)

DSC00842.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSC00845.JPG
 Description:
 Filesize:  97.31 KB
 Viewed:  143 Time(s)

DSC00845.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSC00855.JPG
 Description:
 Filesize:  93.57 KB
 Viewed:  131 Time(s)

DSC00855.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSCF7382.jpg
 Description:
 Filesize:  117.82 KB
 Viewed:  130 Time(s)

DSCF7382.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSCF7392.jpg
 Description:
 Filesize:  69.95 KB
 Viewed:  123 Time(s)

DSCF7392.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSC00846.JPG
 Description:
 Filesize:  88.94 KB
 Viewed:  143 Time(s)

DSC00846.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 4:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSCF7379.jpg
 Description:
 Filesize:  49.9 KB
 Viewed:  128 Time(s)

DSCF7379.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSC00848.JPG
 Description:
 Filesize:  107.77 KB
 Viewed:  128 Time(s)

DSC00848.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSCF7386.jpg
 Description:
 Filesize:  61.72 KB
 Viewed:  118 Time(s)

DSCF7386.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poze...


DSCF7391.jpg
 Description:
 Filesize:  67.33 KB
 Viewed:  126 Time(s)

DSCF7391.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mar Noi 27, 2007 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Spectacolul a fost foarte reusit . Putine persoane au ramas pe scaune . Eu am fost in fata unde am si reusit sa dau mina cu solistul de la Pet Shop Boys !!!
Plus ca am reusit si un autograf !!! Eu personal ii asteptam de 12 ani si cind a cintat Go West ,ma luase o tristete stiam ca este ultima piesa !!! insa datorita publicului au revenit cu Being Boring . Atmosfera a fost foarte placuta si publicul a gustat din plin concertul .
Fratele meu la intrebat pe solist daca mai revin in Romania .Si Neil Tennat a raspuns " la urmatorul album ! " am fost de fata si am auzit bine .Chris Lowe este se pare mai retras si nu asa vorbaret ca Neil si a incercat sa ne fenteze de la autograf abia l-am recunoscut pe intuneric . Si ca sa vezi faza dura era fara ochelari si sapca .Era greu de recunoscut cu ochelari si sapca ,dar sa il vezi in viteza fara ..greu . Very Happy
Visul meu sa indeplinit am autograf de Pet Shop Boys si am dat si mina cu cei care le ascult muzica in fiecare zi .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 27, 2007 10:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pozele au fost trimise, cu amabilitate, de catre domnisoara kaleid. Multe multumiri! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 27, 2007 10:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://rokaleid.blogspot.com/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kaleid



Conectat la: 27 Noi 2007
Mesaje: 16
Locatie: in Bucuresti pe dreapta :))

MesajTrimis: Mar Noi 27, 2007 10:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A fost superb, I'm (almost) speechless! Ce-i drept abia reușesc să-mi amintesc playlist-ul, dar nu pot să nu menționez Being Boring care a fost cântată (fix la sfârșit - al doilea bis, k să zic așa) în memoria lui Dainton Connell.

RIP The Bear :'(

S-au păstrat majoritatea legăturilor din Cubism, par example Minimal/Shopping, Opportunities/Integral (kiar dak nu apar k fiind legate, ele n-au pauză), Se a vida é/Domino Dancing și So Hard/It's A Sin. Singura excepție fu exact la început, unde în Cubism este Psycho (Intro)/God Willing/Psychological, pe când la noi a dispărut prima și a fost băgată God Willing automat k intro iar după a fost We're The Pet Shop Boys în loc de Psychological (o preferam pe cea din urmă...).

Paninaro a fost faină (nici nu mai știu unde în playlist a fost, așa k o spun prima) - păcat k nu ne-a dansat Chris (Razz see the 1989 performance), I'm With Stupid a lipsit, la Rent Neil s-a așezat frumușel pe un scaun și a fixat un punct în tavan (iar între cântări, se abținea cu greu din râs, se vedea pe fața lui k vroia să zâmbească până la ureki), Dreaming Of The Queen a fost f emoționantă (și în semn de respect, Neil și-a ținut pălăria la inimă pe tot parcursul melodiei), Numb la fel de sfâșietoare (cu clipul k proiecție - făcut din mai multe filmulețe rusești alb-negre), Always On My Mind... always săltăreață, cu capetele lui Neil și Chris - imense și din carton - deasupra cărora se zăreau cei doi dansatori (Nathan și Swan) - iată dovada întinderii până la capăt a unei metafore Smile aaa și evident cu pălăria mare și dansantă, un Where The Streets Have No Name country style cu tot cu dansatorii îmbrăcați în costume aurii de cowboy (melodie la care lui Nathan i se tot atrăgea atenția din culise - începea să danseze, iar se oprea ș.a.m.d. ;D) .........

Am zis k vreau să-mi așez gândurile (alandala) cât de cât Razz Oricum din ce scrie mai sus nu reiese nici 5% din entuziasmul pe care l-am avut!

Și k să scap de ink o grijă, să știți k n-am făcut multe poze și nici alea câte sunt nu sunt cine știe ce. Cu aparatul am intrat lejer - nici nu mi-au controlat rucsacul - dar de unde ne-am așezat noi inițial nu am reușit să fac poze prea...:
1 eram destul de departe
2 iluminarea slabă a făcut k de la acea distanță să fie și mai greu de obținut poze cât de cât clare
Însă de la a treia sau a patra melodie, mulți am coborât la scenă (de unde și acele detalii intime, vizualizabile doar de aproape), așa k m-am simțit nevoită să las aparatul sus (îi speriam pe săracii security-ști cu buturuga mea) și restul pozelor au fost făcute cu telefonul, SE K800i.

Link-uri (către albume photobucket):
Pozele facute cu Fujifilm FinePix S6500fd
Pozele facute cu SE K800i

Ce mi-a mai plăcut a fost cum spunea Neil "mulțumesc, București" - unde la București punea accentul pe i ;D Foarte simpatic!
Iar Chris, k de obicei, Kraftwerk style și silent (evident excepția fiind la Paninaro Razz).

_________________
by dM - diana MĂRGĂRIT™

I'm a criminal, I mean simple minded 80s listener/lover/freak!

Dance to Disco!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community