FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
recomandare aparatura club
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
GabyPopescu21



Conectat la: 04 Dec 2007
Mesaje: 43
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 5:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Satelitii nu sunt cam mici ?

Din cat am inteles eu, exista doar o statie de amplificare, pentru tot sistemul.
In aceste conditii, nu inteleg la ce este folosit procesorul, mai ales ca este si destul de scump.
Pentru limiter este inutil, pentru ca limiter exista si pe statie. Oricum, nu se justifica investitia.

Patronul este un Dynacord freak ? Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 5:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
AdiRCF



Conectat la: 01 Mar 2006
Mesaje: 33
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M-am uitat la lista de preturi dynacord. bani dati degeaba pentru clubul respectiv, parerea mea.

Nu vreau sa sune a publicitate dar la banii dati pe sistemul dynacord, puteai lua legatura cu DNA. iti facea un sistem cu care puteai misca clubul din loc. putea sa puna si ceva stickere cu RCF, EV, sau dynachiurd.

@ GabyPopescu21

cei 4 sateliti pusi pe un canal la amplificator in 2 ohmi si basii pe un canal la 4 ohmi. din procesor evident se merge in mono si de-acolo filtrarea si restul minunilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
George(sb)



Conectat la: 16 Dec 2005
Mesaje: 623
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Sam Ian 19, 2008 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca va uitati putin la ce am scris acolo, e drept ca am omis sa pun virgulele de rigoare, satelitii sunt 8 la numar si sunt pe 16 ohmi si amplificatoarele sunt doua, 4 bassi de18" frecventa de taiere este la 124hz, ce sa spun, satelitii era bine sa fie macar de 8" eu cand am vazut, m-am cam luat putin cu mainile de cap, nu suna chiar asa jalnic cum pare la prima vedere, e ok sunetul, se aude tare, clar si plus de asta te poti intelege, sistemul nu a fost ales de mine, eu am recomandat rcf de 12" + 18" cu amplificatoare qsc, personal recomand acest sistem pentru locatii mici celor care sunt dispusi sa investeasca banii, e drept ca se putea scoate ceva la fel de competitiv la jumatate suma, cel mai important este ca beneficiarii sunt multumiti, respectivul club il pot folosi ca pe o carte de vizita si remuneratia a fost cu multe zerouri in coada
_________________
"Fereste-ma Doamne de prieteni…… ca de dusmani ma feresc si singur !"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
moby



Conectat la: 28 Feb 2007
Mesaje: 83
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 11:32 pm    Titlul subiectului: recomandare aparatura club Raspunde cu citat (quote)

George(sb) a scris:
Chiar nimeni nu a ascultat un amplificator profesional decent?
ma gandeam la amplificatoare de la http://www.outline.it , dar nu am gasit nicaieri de vanzare si nici de preturi nu am habar


Dealerul pt. RO . de OUTLINE este din Cluj (piata Avram Iancu Nr 7) si are si reprezentanta si in Bucuresti Exclamation pe langa Gara de Nord...pt detalii vis-a-vis de preturi si oferta completa Outline iti/va stau la dispozitie ...PM-me .scuze pt off topic.

_________________
"Orice lucru trebuie explicat in cel mai simplu mod posibil, dar nu mai simplu decat atat. "
(Albert Einstein)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community