FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Asculta Cineva Pet Shop Boys si Jean Michel Jarre ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:47 pm    Titlul subiectului: Re: Asculta Cineva Pet Shop Boys si Jean Michel Jarre ? Raspunde cu citat (quote)

costelvlad a scris:
Iubeste cineva muzica celor doi Pet Shop Boys sau asculta cu admiratie muzica francezului Jean Michel Jarre sint aici . Sau are cineva concerte cu ei sint aici .


Pardon am inteles esti aici.
Sus
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 2:47 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 3:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu este bai dar sa abatut mult de la tema discutiei care am propuso .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:43 pm    Titlul subiectului: Re: Pet Shop Boys Raspunde cu citat (quote)

costelvlad a scris:
Aceste videoclipuri sint din cumva din perioada 85 - 91 a grupului Pet Shop Boys ?


Da, toate apartin acelei epoci de glorie a duetului! Sunt incluse toate marile lor succese incepand cu "West End Girls" si terminand cu "DJ Culture". O mica erata: caseta VHS se intituleaza "Videography", nu "Discography" cum am scris (asa se numeste materialul sonor CD/MC/LP)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Lun Feb 07, 2005 2:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... ce chestie!
Am vrut eu sa propun un topic dedicat celor de la Pet Shop Boys, dar nu am facut asta pentru ca nu am vrut sa disper pe nimeni cu ideile, fixurile, preferintele, gusturile si bolile/virusii care ii detin in legatura cu sus-numitul duet;
Ca sa raspund la topic, sunt un foarte mare fan pet shop boys, imi plac din 93 de la "can you forgive her", si imi plac absolut toate piesele si albumele lor, iar videoclipurile le consider o adevarata arta, ca si muzica stilul lor de exceptie. Probabil ca muzica lor nu este apreciata in romania pe cat ar trebui si ar merita, lumea nu ii cunoaste, iar cei care ii cunosc nu au rabdare sa ii asculte; sunt cateva piese difuzate pe radio si nu pe orice post; europa FM, Pro FM, si inca cateva difuzeaza doar hiturile lor considerate mari, dar de fapt in perioada 85-91 ei au avut nu mai putin de 18 single-uri, toate intrate in topuri si arhi cunoscute in vest si state, dar la noi nu (de exemplu piesa "Heart" sau It's Allright, sau "So Hard"nu o pune nimeni prin discoteci sau la radio, in schimb always on my mind sau suburbia se difuzeaza, ele fiind single-uri arhi cunoscute in vest. a fost un exemplu doar).

Apreciez f mult si albumele lor de dupa 91 pana la albumul PopArt parerea mea este ca toate sunt albume reusite fara nici o exceptie. baietii merita toata stima pentru ce au facut.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2005 1:24 am    Titlul subiectului: Piesele Pet Shop Boys difuzate la Radio.. Raspunde cu citat (quote)

Pet Shop Boys au o gramada de hituri ! Ideia este ca Radiouri ca Europa Fm sau Pro Fm sau Total ... difuzeaza acelasi piese si acestea ar fi It's a sin , Suburbia ,Alwais on my mind si Domino Dancing altceva nu stiu de parca Pet Shop Boys in cei doua zeci de anii de activitate au numai 4 hituri .Uitativa mai bine la colectia Pop Art si o sa vedeti nr impresionant de single intrate in topuri dealungul vremii.(sint vreo 36 !) toate arhicunoscute ..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
daddycool



Conectat la: 23 Feb 2005
Mesaje: 543
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 01, 2005 10:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

2 oameni care faca muzica buna, cu maximum de atentie pt detaliu... Smile Cum zicea cineva pe forumul asta, citandu-l pe Neil Tennant: "I hope the music plays forever" Smile
_________________
"the picture you see is no portrait of me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Lun Mar 14, 2005 12:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daddycool a scris:
2 oameni care faca muzica buna, cu maximum de atentie pt detaliu... Smile Cum zicea cineva pe forumul asta, citandu-l pe Neil Tennant: "I hope the music plays forever" Smile


Smile eu! Deci uite ca totusi cineva a observat si a stiut de la ce este.... ma bucur mult!

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
daddycool



Conectat la: 23 Feb 2005
Mesaje: 543
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2005 12:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wink @ minidisc... "I can hear it on a timeless wavelength/ Never dissipating but giving us strength"...
_________________
"the picture you see is no portrait of me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Mie Mar 16, 2005 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile)))))))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2005 1:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Generations will come and go (will come and go)
But there's one thing for sure
Music is our life's foundation
And shall succeed all the nations to come



I think it's gonna be alright

Wink

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
daddycool



Conectat la: 23 Feb 2005
Mesaje: 543
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 18, 2005 11:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Erau si niste remixuri dragutze, la piesa asta.. Nu insa, si cel al lui Trevor Horn, din pacate Sad , de pe Introspective, remix care m-a dezamagit profund.. Cum vi se pare Flamboyant?? Mie mi-a placut foarte mult, iar clipul, genial.. Smile
_________________
"the picture you see is no portrait of me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Vin Mar 25, 2005 8:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte bun Flamboyant acelasi stil Pet Shop Boys electro- dansabil a avut parte de pozitionari foarte bune in topurile europene.Si la noi a fost mediatizat dar deeee... Guta si Candy primeaza ...
Inca o chestie interesanta in timp ce Miracles era promovat numai de MTV ,Flamboyant in schimb la-m vazut numai la VH1 !
Sint magulit Very Happy de versurile care le vad pe forum piesa It's Alright fiind o piesa la care am cugetat mult .. ...asupra generatiilor care trec si vin.Dar muzica va dainui forever evident muzica buna !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2005 11:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

costelvlad a scris:
Sint magulit Very Happy de versurile care le vad pe forum piesa It's Alright fiind o piesa la care am cugetat mult .. ...asupra generatiilor care trec si vin.Dar muzica va dainui forever evident muzica buna !

Frumos ai spus...m-au impresionat cuvintele tale! Number One
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2005 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daddycool a scris:
Erau si niste remixuri dragutze, la piesa asta.. Nu insa, si cel al lui Trevor Horn, din pacate Sad , de pe Introspective, remix care m-a dezamagit profund.. Cum vi se pare Flamboyant?? Mie mi-a placut foarte mult, iar clipul, genial.. Smile


Super Flamboyant! si vodeoclipul si piesa; Bine, ei au oricum un tipic pentru videoclipuri, am patit o chestiue care numai mie mi se putea intampla, super faina: butonam tv tunerul lu unchiu-miu, si pe mtv sau vh1 am vazut secvente din Miracles, dar eu nu vazusem videoclipul anterior, era prima data; si muzica nu o auzeam ca era pe mute, eu ascultam altceva. SI ma opresc asupra videoclipului, si ma uit... mi-am dat seama cumva ca e prea fain ca sa fie ceva normal, si banuiam ca este Pet Shop Boys - nevazand nici figura vreunuia din cei 2, si neauzind nici muzica! - si am dat sa inregistreze si am dat volum sa ascult; intradevar am nimerit bine, ei erau, uite cum i-am nimerit asa dintr-un foc!

Intr-adevar, versiunea de pe Introspective este ...altfel; na, idei si idei, probabil e mai putin placuta pt ca este mai putin aglomerata, sunt mai putine sunete, si s-a insistat mult pe ritm. Oricum ei au facut multe lucruri ciudate; asta este unul din ele. In schimb piesa asta are o versiune - 7" version parca - care seamana mult cu cea de pe discography, dar e ceva modificat in ea, si are parca alt sound.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Vin Apr 22, 2005 7:08 am    Titlul subiectului: Un nou album Raspunde cu citat (quote)

Pet Shop Boys vor scoate un nou album Back To Mine un album dublu in mod sigur sub 1.250.000 lei sau 125 lei noi nu va fi .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community