FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Show-Room AUDIOCONCEPT
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 5:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mosilor sau Militari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 5:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sugestiea mea e sa nu inchiriati un apartament in Bucuresti. Asociatiile de locatari din prea-iubita capitala sunt o specie aparte. O sa inceapa sa numere cate persoane vin si pleaca de la voi, daca e la etaj o sa va spuna ca trebuie sa platiti liftul suplimentar, vor vrea sa treaca o mie de persoane la intretinere si de zgomot/muzica sa nu mai vorbim ... numai sicane ...

Mai bine cautati o casuta mica in zone cat de cat ok (de exemplu Agricultori-Orzari, Brincoveanu ...). Se gasesc la preturi acceptabile si nu mai aveti bataie de cap.

Parerea mea ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi buna si o casa.
Avand in vedere ca la parter (mi se pare)ca spatiu comercial, trebuie sa ceri acordul scris al tutor locatarilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

skyone a scris:

Avand in vedere ca la parter (mi se pare)ca spatiu comercial, trebuie sa ceri acordul scris al tutor locatarilor.
Nu numai la parter ... iti trebuie oricum acordul asociatiei de locatari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si stai sa-i cauti pe toti sa te rogi (sa-i mai si stimulezi ...) ca sa semneze.. e destul de anevoiasa chestia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mselescu



Conectat la: 04 Aug 2004
Mesaje: 1988
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ar fi mai bine pe Dorobanti intre Perla si piata?

Am vazut multe spatii comerciale libere in zona vis-a-vis de Rovere ( e drept ca acum o luna-doua) iar zona este de trafic, foarte populata , usor localizabila.

E o sugestie.

_________________
A invata de la cei cu experienta poate fi un cistig dar niciodata o rusine !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mselescu a scris:
Nu ar fi mai bine pe Dorobanti intre Perla si piata?

Am vazut multe spatii comerciale libere in zona vis-a-vis de Rovere ( e drept ca acum o luna-doua) iar zona este de trafic, foarte populata , usor localizabila.

E o sugestie.

Cred ca glumesti ... uita-te putin la preturile mobilei de la Rovere si-ti faci imediat o idee si despre marimea chiriilor la spatiile comerciale din zona Laughing .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mselescu



Conectat la: 04 Aug 2004
Mesaje: 1988
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca pretul de la Rovere,Maserati,HiLife sunt determinate de chiria spatiului.

In compartie preturile de la show-room vor fi atractive.

Trebuie studiata ideea.

P.S.
Purs, preturi mici la spatii sunt in Berceni, dar........

_________________
A invata de la cei cu experienta poate fi un cistig dar niciodata o rusine !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kosmocos



Conectat la: 24 Apr 2004
Mesaje: 103
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 7:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

purs a scris:
Nu numai la parter ... iti trebuie oricum acordul asociatiei de locatari.



Pe Mosilor toate blocurile au spatii comerciale la parter, deci nu mai e nevoie de acordul asociatiei.
Si unde mai pui ca au intrare si prin spate, ceea ce e super ok pentru marfa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Jack



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 754
Locatie: RO/ Str Gen Ion Dragalina nr3

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 10:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc foarte mult de sprijin, chiar apreciez in mod deosebit acest lucru. Eu stiu B prin faptul ca am facut un trimestru de liceu si ultimii 2 ani de facultate, dar asta a fost in 94-95, de atunci s-au schimbt destul de multe, mai ales dpdv comercial; am mai umblat prin B, dar mai mult sporadic.

Eu inclinam intr-un fel catre Amzei, dar noroc ca mi-ati deschis ochii.
In Militari e vorba de o vila cu 2 ap., din care unul nelocuit, deci ar fi super , avind in vedere ce zice si Purs.
Mosilor e la et1, fara vecini dedesubt si se pare ca e al administratorului, deci as elimina din problemele cu 10-20 pers. la cheltuieli.

Oricum, nu inchiriez fara a avea intii acordul locatarilor (acesta ar trebui sa fie obtinut in prealabil)


Lucian, merci de sfaturi, si, desi crezi ca e marketing, nu, chiar aveam nevoie de o mina de ajutor; am stat putin pe ginduri, si am hotarit sa postez , ca doar n-o fi capatul lumii, de-aceea e forum , sa ne ajutam (si intr-adevar am constatat cu bucurie ca toti sunt foarte saritori si amabili). Puteam sa ma ard cu demisolul din Amzei.
Auditiile nu sunt cu programare, evident ca daca cineva s-a programat are prioritate, dar daca nu, nu vom sta sa ne uitam unii la altii din acest motiv. Dupa cum stiti, fac acest lucru si dintr-o mare pasiune, asa ca imi face placere sa schimb oricind impresii cu altii la fel ca mine.

Inca o data multumiri la toti
Cristian
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Decat cotetz la bloc pe Mosilor mai bine vila in Militari. Aveam drum la o firma pe Mosilor si ce sa spun? Accesul nu mai este asa spectaculos, spatele blocului e ca peste tot Evil or Very Mad si intrarea e prin spate. Iar chiriile erau mari.
La prudenta as spune: incepeti voi frumos in Militari ca daca aveti vant in pupa si va merge bine, aveti voi timp sa prospectati zone mai rasarite Smile Oricum sunt locuri faine in Buc. Uite un furnizor de-al meu de chestii foto: apartament in vila, foarte aerisit, aratos, un singur vecin la etaj, zona spatioasa, acces transport, parcare etc. intre Academia Militara si Hotel Marriot, o zona spalatica de care nimeni nu a spus nimic...

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2005 2:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu va recomand zona de Nord a orasului,in special Aviatiei,Soseaua Nordului (cam scump) chiar si Floreasca(zona f linistita cu imobile dragute,au o anumita personalitate mai putin comunista).
E o zona foarte accesibila, curata,spatiile sunt largi,locuri de parcare destule..aglomeratie nu se formeaza decat ff rar.

Cunosc Bucurestiul destul de bine ca pieton si ca sofer,si pot sa va spun ca pt mine traficul a devenit (in numai 3 ani de cand am carnetul de sofer) o povara.E o adevarata aventura sa gasesti ziua un loc de parcare in Centru (Romana,Universitate,Amzei,etc,chiar si Dorobanti).
In Militari merg f des,vorbind la modul cel mai realist..nu e un cartier potrivit pt un magazin de aparatura audio high-end (nu va suparati pe mine riveranilor).
Pe Mosilor sunt cateva magazine mai cu pretentii dar mi se pare totusi o zona greu accesibila,ganditi-va pe unde trebuie s-o luati ca sa ajungeti acolo si veti vedea ca sunt niste zone f aglomerate.Vadul comercial..eu nu prea il vad.

Mai bine amplasati show-roomul intr-o zona in care omul sa vina linistit,sa parcheze lejer masina,sa se dea jos relaxat si pregatit pt o auditie.Daca il serviti si cu un Santal si il asezati pe un fotoliu comod lasand muzica si sculele voastre de exceptie sa-si faca treaba cred ca il cuceriti imediat.

Eu va urez succes dar sunt foarte sceptic asupra locatiilor la care v-ati gandit pana acum.


Ultima modificare efectuata de catre Alex la Lun Feb 14, 2005 2:23 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2005 2:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.imobiliare.ro/db/vile/detalii/id/X0C12093/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2005 12:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca are iesire la strada, e ok in Militari. Nu cred ca merita sa dea 2500€ pe luna chirie. Si sa nu incerce sa fie exclusivist ca Valimpexul. Asa poate sa se duca in Dorobanti linistit.
Jack, nu a fost o critica. Am vrut sa arat ca nu tot ce inseamna marketing e rau. evident este foarte bine ca tii cont de parerile clientilor potentiali. Eu astept sa incerc noul sub de la Epos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Emil Paraschiv



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 364
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 17, 2005 12:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca vadul comercial nu e important, incercati si pe Bulevardul Unirii, la fantani, spre Palatul Parlamentului.
Cred ca chiria nu e prea mare fata de alte locuri, iar spatii sunt destule la parter.
Bafta

_________________
Emil Paraschiv
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
Pagina 2 din 13

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community