FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Alpine Type-R 12" vs. 2 X JBL GT4.12
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 27, 2005 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sigur bate SPL-u produs de gt4.12 dar atentie recomand folosirea in bas-reflex ,astfel difuzorul nu sufera prea tare de problemele legate de bas-reflex adica suna tare si coboara in frecventa fara a pierde controlul ba chiar are si ceva atac fapt lipsit cu desavirsire la alte difuzoare din gama asta de pret.Doua astfel de difuzoare montate in Supernova speriau oamenii de pe strada.
Atentie totusi la amplificare ,unele amplifuri chiar daca au specificatii grozave nu dau rezultate bune, exemplu ar fi MRP 350 de la Alpine care e o combinatie proasta cu aceste difuzoare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 27, 2005 10:38 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
CKY



Conectat la: 31 Iul 2004
Mesaje: 56

MesajTrimis: Mar Mar 01, 2005 5:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu voi avea problemele discutate mai sus ? (din cauza lipsei filtrelor subsonice) ? Voi avea maxim 294RMS catre fiecare dif ...
SPL cu cutie sealed cum crezi ca ar merge ? Ar bate sa zicem SPL-ul unui GT4-15 in bass reflex? (altfel nu stiu cum as putea sa imi fac o idee cam "cat de tare" ar suna... Confused )
Multumesc anticipat !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pantan



Conectat la: 02 Iul 2004
Mesaje: 97
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Mar 07, 2005 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

unde pot gasi in buc dif Jbl gt4-12?
_________________
Speaker is my life!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viperu



Conectat la: 28 Mai 2004
Mesaje: 741
Locatie: mitikatown

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2005 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

peste tot...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pantan



Conectat la: 02 Iul 2004
Mesaje: 97
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2005 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Niste magazine ceva.eu sunt din ploiesti
_________________
Speaker is my life!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viperu



Conectat la: 28 Mai 2004
Mesaje: 741
Locatie: mitikatown

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2005 2:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in targul din vitan cred ca este cel mai usor de gasit...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MadCow



Conectat la: 21 Oct 2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2005 3:47 pm    Titlul subiectului: a Raspunde cu citat (quote)

cel mai moka la gasesti pe www.emania.ro (mai moka decat in Vitan) - e o mica problema - dureaza 1-2 sapt pana le aduc
www.aoy.ro - putin mai scumpe dar se misca mai rapid (max 4-5 zile in cazul in care nu le au pe stoc)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nusferatu



Conectat la: 05 Mar 2005
Mesaje: 34
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 09, 2005 2:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca le au la alarm service in Drumul Sarii,la 2.7 Mil.Dar eu am vrut sa-mi montez asa ceva pe masina si pana la urma am renuntat,in pofida unu Infinity kappa 120.3se.Pe bune,e diferenta ca de la cer la pamant.Infinity stie mai multe frecvente,si muzica pare mai plina de viata asa,nush cum sa zic.Si inca ceva,suna f bine pe orice gen de muzica Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pantan



Conectat la: 02 Iul 2004
Mesaje: 97
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Mar 10, 2005 10:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

faza care este.eu cu aceste difuri vreau sa-mi fac 2 boxe si nush daca o sa fiu multumit.ce difuzoare as putea sa-mi cumpar pe la 4-5mil(amandoua)din bucuresti?dif sa fie de 30cm.multumesc.ast ras
_________________
Speaker is my life!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sfigmo



Conectat la: 09 Noi 2004
Mesaje: 88
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 8:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CKY, parerea mea e sa testezi mai multe difuzoare...nu te opri la o singura marca...fa-ti o cutie si baga in ea pe aceeasi configuratie la probe mai multe marci de suburi...probeaza jebeleuri, magnaturi, altele si incheie cu Ground Zero sau Hertz...poate ca vei simti o diferenta...cu siguranta adica...apare problema financiara, dar cateodata un efort mai mare duce la satisfactii majore...bafta
_________________
THINK PINK!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
CKY



Conectat la: 31 Iul 2004
Mesaje: 56

MesajTrimis: Vin Mar 11, 2005 11:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puf a scris:
Doua astfel de difuzoare montate in Supernova speriau oamenii de pe strada.

E cumva vorba de o Supernova alba cu numere de GJ parca ?

sfigmo , nu prea am unde sa incerc si de la cine , mai bine imi fac temele pe forumuri , site-uri , etc , apoi fac planurile la cutie si apoi trec la fapte Smile
Oricum atunci cand voi face cutia pt. ele o voi face la tine , daca se poate bineinteles Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sfigmo



Conectat la: 09 Noi 2004
Mesaje: 88
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Dum Mar 13, 2005 11:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CKY, hai ca vin cu o idee...iti propun asa...o cutie dubla cu doua difuzoare HERTZ ES 300...pretul unui asemenea difuzor e 4750000(475 lei noi)...plus cutia...cu aia ne intelegem mai departe...ce zic eu: iti cumpar eu difuzorul Alpine pe care il ai tu acum cu cutie si iti trimit cei doi basi Hertz pentru 6 mil...ce zici?cutia mi-o vei plati intr-o luna...e ok?garantia pentru sunet o ai de la mine...daca nu iti place cum suna iti dau cutia GRATIS !!!...spune-mi daca e ok...bafta
_________________
THINK PINK!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
CKY



Conectat la: 31 Iul 2004
Mesaje: 56

MesajTrimis: Dum Mar 13, 2005 11:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Suna bine de tot oferta , ti-am trimis un MP Smile
Numai bine !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community