FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Tangerine Dream & JMJ
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
djmk1988



Conectat la: 21 Iul 2006
Mesaje: 642
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mie Feb 18, 2009 11:28 am    Titlul subiectului: tan dr Raspunde cu citat (quote)

Mi se pare scandalos ca nu ai auzit de ei pana acum , mai ales ca asculti si muzica electronica ! Pe undeva aveam si eu vinyl-ul cu Ricochet , o capodopera , nimic altceva! Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 18, 2009 11:28 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
aaddrryyss



Conectat la: 06 Ian 2006
Mesaje: 335
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 23, 2009 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

subscriu, e scandalos...
Insa cine stie cate triluri frumoase mai plutesc "out there" asteptand sa dau peste ele...

_________________
Speed Limit : Infinite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 23, 2009 6:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vedeti ca desi nu scrie mai nicaieri,pe 29 aprilie ,la Sala Palatului vor canta Klaus Schulze si Lisa Gerrard (ex Dead can Dance,o voce fabuloasa!!,pentru cine n-o cunoaste).Sincer sa fiu,eu in ultimii ani am ascultat mai mult Dead can Dance decat Klaus Schultze,asa ca bucuria regasirii va fi cu atat mai mare Smile
Eu am vazut intamplator spectacolul in dosarul cu evenimente de la Diverta(cautam concertul lui Nazareth de pe 26 aprilie) si mi-a sarit in ochi,dar acum caut pe site si ....NU E:
http://www.ticketpoint.ro/bilete/1/bilete+concerte.
Probabil e pe alte site-uri de bilete....

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 23, 2009 10:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

POFTIM ?????

Man, sa-ti dea Dumnezeu sanatate pt pomana, sau cine vrei tu sa iti ofere ce iti doresti !

Am acultat albumul cu pricina (cel de anul trecut al celor doi), m-a impresionat mult mai putin decat ma asteptam, dar asta nu e un motiv sa nu vin la concertul asta care mi se pare direct rupt din basme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 12:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
..concertul asta care mi se pare direct rupt din basme.

Mie-mi spui???Prima data am crezut ca nu vad bine Shocked
Nu stiu de ce,sunt mai surprins de concertul asta decat daca ar fi fost anuntat Elvis;nici prin cap nu mi-ar fi dat sa ma gandesc ca vreodata o sa pot sa-i vad pe cei doi impreuna,cu atat mai putin la Bucuresti...

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 9:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am cuvinte,ma bucur sincer ca vin la noi....
Starostele ''electronicii'' cu ''vocea''...
Ce poti sa mai zici la asa ceva,nu poate fi zis ceva suficient de complet...
Se intampla...
Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Titi Duru



Conectat la: 05 Feb 2009
Mesaje: 79
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din păcate se pare că e doar un zvon. Un coleg s-a interesat mai insistent iar știrea nu a fost confirmată, cel puțin deocamdată.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 4:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AM VAZUT CU OCHII MEI, IN DOSARUL DE LA DIVERTA MALL VITAN ACEST CONCERT, DUMINICA SEARA.
Eu de fapt cautam concertul cu Nazareth si cum fata de la ghiseu era ocupata cu doi tineri care tocmai isi cumparau un telefon mobil si mi-a aratat dosarul, sa-l consult pana termina ea cu cei doi.
Banuitor,i-am cerut sa verifice locurile libere si erau ocupate cateva locuri,sub jumatate din sala.
Promit ca in seara asta ma duc si fotografiez dosarul.
Si probabil ca o sa-mi iau si bilet,daca mai e valabil.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Titi Duru



Conectat la: 05 Feb 2009
Mesaje: 79
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 4:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:
AM VAZUT CU OCHII MEI, IN DOSARUL DE LA DIVERTA MALL VITAN ACEST CONCERT, DUMINICA SEARA.


Nu trebuie să te superi fiindcă nu te-am contrazis din răutate. Toți dorim ca acest concert să aibe loc. Din punctul meu de vedere personal, KS nu mă intersează, dar este un eveniment cultural benefic și m-aș bucura să se întîmple. O să trec pe la Sala Palatului să întreb.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu m-am suparat si nici nu te contrazic.Este foarte posibil sa fie cum spui tu,desi mi-ar parea tare rau.
Sustin doar ca am vazut cu ochii mei.
Si totusi sper sa am eu dreptate Smile .

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oameni buni,nu mai inteleg nimic:
desi Titi Duru s-a interesat "la origini" si se pare ca nu e nici un concert,acum o ora eram la MUZICA unde- ghici?- AVEAU SI EI BILETE la spectacolul cu KLAUS SCHULZE & LISA GERARD .
Daca n-as fi dat o tura inainte pe la standul lui Vali Padure, unde mi-am lasat ca o albinuta toata "mierea" zilei,puteam linistit sa cumpar si bilete.
Va pot spune ca preturile sunt : 100 RON, 200 RON, 300 RON(sector A).
Din pacate, n-am mai ajuns la Mall Vitan,dar trebuie neaparat sa ajung maine sau poimaine,asa ca pot verifica si acolo

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Ricochet



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 11:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna baieti.

Dupa cum ati vazut mai sus, i-am trimis astazi un mail lui Klaus D. Muller, managerul si cea mai apropiata persoana a lui Klaus Schulze (garantat). In mod normal, este mentionat sa nu se trimita intrebari legate de posibile concerte, fiindca orice stire va fi anuntata pe site, in mod oficial. Cum n-am gasit inca asa o sectiune, i-am trimis lui KDM mesajul.

Raspunsul lui KDM este autentic si oficial. E si foarte logic daca zice ca Schulze nu va canta nimic, niciunde, nicicand in urmatoarea vreme, fiindca Schulze a cantat o singura data, la Loreley, anul trecut, dupa o inactivitate de 5 ani.

Sa nu ma intelegeti gresit, ar fi cel mai frumos vis pentru un fan Schulze ca mine daca ar fi sa vina la Sala Palatului, insa din moment ce KDM infirma asta, cred ca trebuie sa avem grija in legatura cu presupusele bilete. Eu unul nu inteleg cum ar putea sa existe bilete daca nu s-a incheiat un acord cu artistul! Mai mult, e tulburator ca nu exista nicio veste, de niciun fel.

Sfatuiesc sa ne interesam cu grija, caci noncorcondanta dintre ce-i spus oficial si ce s-a descoperit la Diverta/Muzica este anormala. E mai bine sa clarificam situatia decat sa ne repezim la bilete.

Eu stau in Timisoara, nu in Bucuresti. Daca confuzia persista, o sa-i contactez pe cei de la magazin saptamana viitoare.

Numai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze, Ricochet, am citit in fuga si am avut impresia ca Titi s-a interesat, acum vad ca de fapt TU esti cel care s-a interesat "la sursa"...
stranie intamplare...oricum,eu o sa-mi cumpar bilet si o sa astept...

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Ricochet



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:
Scuze, Ricochet, am citit in fuga si am avut impresia ca Titi s-a interesat, acum vad ca de fapt TU esti cel care s-a interesat "la sursa"...
stranie intamplare...oricum,eu o sa-mi cumpar bilet si o sa astept...


De ce sa iti iei, daca nu e nimic sigur? Smile

Cum am spus, intotdeauna se poarta tratativele, se bate in cuie evenimentul, apoi se elibereaza "tichetele" (sau?!?).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai...nu pierd nimic: daca nu se tine primesc banii inapoi (sper).
Daca se tine, am ocazia sa-mi aleg un loc bun.
Ma rog, cat de bun poate fi un loc la Sala Palatului... Mad .

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community