FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Lantul electroacustic: cum incepi ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

QD a scris:
603 sau 604 nu pot sa zic ca sunt floostandere mari....

Confused Probabil nu par mari in magazin. Dimensiunile pt. DM604.S3 sunt 994x236x398, adica mai inalte si mai late decat ce ai tu p'acasa. Wink
IMO floorstandere sa-le-spunem medii-spre-mari sunt cam tot ce depaseste ca inaltime 85cm si/sau 20l, iar ambele modele pomenite intra in aceasta categorie. Poate mari ar fi cele de peste 100cm/30l Confused
Oricum, chiar daca dimensiunile cabinetului asigura un bas virtual puternic, la volume mari, in room, sunetul poate fi compromis...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 5:33 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 5:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

radu_s a scris:
La Valimpex - www.highendaudio.ro
Am sunat toata saptamana trecuta la Valimpex pentru programare si intra robotul. Am lasat si mesaj, fara raspuns. O fi in concediu ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 5:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

QD a scris:
Daca tot mai vrei sa mai aculti nad + psb, cand mi-o veni sistemul o sa-l pun intai la birou si te invit sa-l "audiezi"
Am ascultat si NAD T752 + PSB la Muzica. Intr-adevar, nu am ascultat un amplificator stereo NAD cu PSB. Dupa aia m-am sucit hotarandu-ma pentru stereo. Daca iti mentii invitatia, vin sa le ascult cand esti gata Embarassed
Daca vrei sa asculti Exposure + B&W, esti invitatul meu. Sper sa le iau maine, ca trebuie sa ma mai scobesc de un leu-doi ... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 6:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan a scris:
purs,
vazut schita. Confused Nu e o situatie trandafirie Sad ...
Faci corectie de balans?
Inca ceva: nu te sfatuiesc sa mergi pe floorstandere mari. Camera mea e de 3.3mx5.3m, absolut dreptunghilara, boxele sunt cam lenese, si tot suna prea tare la volume ce trec, putin, de decenta...
Nu e trandafirie deloc. Cine stie apartamentele de 2 camere, confort II din Floreasca stie despre ce vorbesc. Pana acum nu foloseam balans. De acum inainte nu pot sa folosesc nici daca as vrea; astia de la Exposure s-au gandit ce s-au gandit si n-au pus decat control de volum la amplificator Wink . In ce priveste floorstander-ele, la fel, nu mai am cum sa ma razgandesc, ca le-am luat deja pe astea (B&W 601). Mi-a placut cum suna sistemul, sper sa nu am vreo surpriza acasa Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 6:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bravo! Sa le folosesti sanatos si sa le asculti cu placere!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 6:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

purs a scris:
Sper sa le iau maine, ca trebuie sa ma mai scobesc de un leu-doi ... Sad

Dupa ce le iei si le rodezi cateva zile (teoretic 1-2 sapt. de 3-4 ore pe zi te apropie de sunetu' normal), nu uita sa bagi aici niste impresii, OK?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 7:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

purs a scris:
Daca iti mentii invitatia, vin sa le ascult cand esti gata Embarassed
Daca vrei sa asculti Exposure + B&W, esti invitatul meu. Sper sa le iau maine, ca trebuie sa ma mai scobesc de un leu-doi ... Sad


Np, cum sa nu!
Azi am dat avansu, ar trebui sa vina cam in 3 saptamani. Nu am ascultat 2010 + 601, doar cu 603 si 604. Ar fi interesant sa la aud si in combinatia asta, asa ca s-ar putea sa te deranjez sapt viitoare.
601 am asculta cu Rotel.

Cu ce cabluri folosesti sistemul? Monster?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Purs: cred ca eu am o idee despre acele apartamente... Am luat un sacd/dvd player de acolo Wink
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AdWiser a scris:
Purs: cred ca eu am o idee despre acele apartamente... Am luat un sacd/dvd player de acolo Wink
Salutare! Ai fost chiar in el Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bogdan a scris:
Bravo! Sa le folosesti sanatos si sa le asculti cu placere!!
Multumim, multumim !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan a scris:
Dupa ce le iei si le rodezi cateva zile (teoretic 1-2 sapt. de 3-4 ore pe zi te apropie de sunetu' normal), nu uita sa bagi aici niste impresii, OK?
Nu uit Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

QD a scris:
Ar fi interesant sa la aud si in combinatia asta, asa ca s-ar putea sa te deranjez sapt viitoare.
Vorbim pe MP.
QD a scris:
Cu ce cabluri folosesti sistemul? Monster?
Da, Monster Interlink 400 MKII.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Costin



Conectat la: 14 Iul 2003
Mesaje: 970

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant, scripta manent !

Ultima modificare efectuata Costin la Mie Ian 04, 2006 12:32 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Costin a scris:
purs a scris:
Am sunat toata saptamana trecuta la Valimpex pentru programare si intra robotul. Am lasat si mesaj, fara raspuns. O fi in concediu ...
Nope, a fost, ca in fiecare an, la CES. Mai incearca!
Nu ma dau batut !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2004 11:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Purs:
Vrei sa-ti dau nr lui de mobil? Il am.
Cat ai dat pe 400mkII? Ce cabluri de boxe ai? Cat ai dat si pe alea?

Citat:
Probabil nu par mari in magazin. Dimensiunile pt. DM604.S3 sunt 994x236x398, adica mai inalte si mai late decat ce ai tu p'acasa.
IMO floorstandere sa-le-spunem medii-spre-mari sunt cam tot ce depaseste ca inaltime 85cm si/sau 20l, iar ambele modele pomenite intra in aceasta categorie. Poate mari ar fi cele de peste 100cm/30l


Acu am vazut ce ai scris AAF.
1. De unde stii tu ce boxe am io acas in momentu asta???! By the way am tot floorstandere si cred ca ai vazut ce astept sa vina (deja cred ca am sarit calu cu ele, da acu nu mai e loc de dat inapoi Embarassed) . Si nu cred ca am facut vreo comparatie gen: eu am boxe mai mari (sau mai mici) decat 603/604, deci chiar nu inteleg remarca ta.. Question
2. Cand am spus ca nu mi se par prea mari nu m-am gandit la inaltime ci la latime si lungime. (mai mult m-am gandit la 603, recunosc, 604 as putea spune ca e nitel peste medie).
Consider o boxa floor stander mare una care are cel putin h=99 cm (sau apropiat), cu difuzoare de bass de min 20 cm. Restul intra in categoria medii sau mici.


Ultima modificare efectuata de catre QD la Mie Ian 21, 2004 11:42 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Pagina 3 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community