FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cum vi se pare muzica Dianei Krall?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Cum vi se pare muzica Dianei Krall?
Nu pot sa-mi beau cognacul Remy Martin Louis XIII fara sa ascult aceasta sofisticata muzica
29%
 29%  [ 14 ]
Give me a break...
70%
 70%  [ 33 ]
Voturi totale : 47

Autor Mesaj
syd



Conectat la: 02 Sep 2004
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 5:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca ar fi in secunda asta in fata ta pariu ca ai strimba din nas?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 5:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce sa zic pe ecran arata sexi mexi iar vocea e destul de senzuala!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 5:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore_35 a scris:
Ce sa zic pe ecran arata sexi mexi iar vocea e destul de senzuala!


Poate ti-o iei de la barbat'su ca e pankist (Elvis Costello)


Ultima modificare efectuata de catre bibi la Joi Feb 03, 2005 6:05 pm, modificat de 1 data in total
Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In `90 am agatat o tipa in Budapesta ,eram in gara Keletti, si nu am stiut ca are un prieten din asta punkist si cand intamplator m-a vazut tipul cu ea si-a chemat omul toata haita de punkeri si m-au alergat prin juma de Budapesta pana credca s-au plictisit ei ...ca eu gafaiam mai ceva ca un caine ... Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
syd



Conectat la: 02 Sep 2004
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore_35 a scris:
In `90 am agatat o tipa in Budapesta ,eram in gara Keletti, si nu am stiut ca are un prieten din asta punkist si cand intamplator m-a vazut tipul cu ea si-a chemat omul toata haita de punkeri si m-au alergat prin juma de Budapesta pana credca s-au plictisit ei ...ca eu gafaiam mai ceva ca un caine ... Laughing Laughing Laughing

Mai craiule... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo de subiectul asta despre muzica Dianei Krall.

Este o mica inadvertenta. Diana Krall este mai mult o interpreta (pian / voce) decīt o compozitoare.
Pe albumele ei sunt fie compozitii clasice, reinterpretate, fie compozitii noi semnate Costello / Krall si cred ca si citeva piese scrise de ea (destul de putine).

Asa ca nu ea este de vina daca nu va place aceasta "sofisticata" muzica.

Situatia este oarecum similara cu (de ex.) trio Jarret/Peacock/DeJohnette. Au seria aia uriasa de "Standards"-uri care pe mine, personal, nu prea ma incīnta. Īn schimb mai au albume (care-mi plac tare) cu compozitii proprii.
Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnilor ,serios acum,cine zice ca e sofisticata! Tocmai ca nu e o muzica sofisticata dar tocmai de aceea este atat de in voga acum. Tocmai aici e frumusetea muzicii INTERPRETATE de D.K. ca sunt de fapt piese clasice ale genului intr-o interpretare noua si de multe ori inedita.Daca nu va place ,ok,nu ascultati dar trebuie sa recunoastem ca este o buna interpreta si pe alocuri si compozitoare! Pace voua Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bibi
Vizitator





MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore_35 a scris:
Domnilor ,serios acum,cine zice ca e sofisticata!


Syd zice, in textul chestionarului ..

Ideea cu D.K. este ca nu ma deranjeaza sa o ascult, dar daca ma duc sa īmi iau un disc, nu-mi vine sa-mi iau unul cu D.K

Pe de alta parte descopar ca, "la batrīnete", īncep sa gust tot felul de chestii la care nu ma asteptam.
Sus
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Feb 03, 2005 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

k.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Vin Feb 04, 2005 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore_35

tipa de la bose Smile era cam zambitoare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2005 2:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Skyone ! Salutare ! Ce mai faci domnule(stiu cine esti) ca o perioada te dadusi la fund! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2005 2:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo de subiect, cred ca muzica d-nei in discutie se incadreaza la categoria muzica care suna bine pe orice scula, de la combina "all in one"
la superscule de zeci de mii de para. E muzica ideala pt. pacalit urechea....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2005 2:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ML Gore de ce crezi treaba asta!?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MLGore



Conectat la: 27 Aug 2004
Mesaje: 1881
Locatie: 23.06.2006-stadion Lia Manoliu

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2005 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai am ascultat DK si pe scule bune si pe combinute ieftine si suna misto si pe una si pe cealalta. Cu totul altfel sta treaba cand e vorba de rock suparat sau de DM, Camouflage, new order (bas jos cu multe armonici si inalte electronice).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2005 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore35 cum m-am dat la ... Smile.
Nu , see u soon Wink

DK ramane Dk si e inconfundabila. Asa ca comentariile sunt de prisos .
Cine doreste cumpara cine nu,nu. Cine vrea pirateaza.
Dar ce simplu e sa comentezi muzica cand tu nici macar un disc d-al ei Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 5 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community