FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cum vi se pare muzica Dianei Krall?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Cum vi se pare muzica Dianei Krall?
Nu pot sa-mi beau cognacul Remy Martin Louis XIII fara sa ascult aceasta sofisticata muzica
29%
 29%  [ 14 ]
Give me a break...
70%
 70%  [ 33 ]
Voturi totale : 47

Autor Mesaj
syd



Conectat la: 02 Sep 2004
Mesaje: 289

MesajTrimis: Mie Feb 09, 2005 12:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

skyone a scris:
grigore35 cum m-am dat la ... Smile.
Nu , see u soon Wink

DK ramane Dk si e inconfundabila. Asa ca comentariile sunt de prisos .
Cine doreste cumpara cine nu,nu. Cine vrea pirateaza.
Dar ce simplu e sa comentezi muzica cand tu nici macar un disc d-al ei Twisted Evil

DK inconfundabila? Hahaha. Ha. Pariez ca exista mii de soliste de jazz anonime care nu au depasit nivelul de club (poate nici nu vor?) si care cinta cel putin la fel de bine ca DK. Daca ar fi o inflexiune in vocea ei care sa ma faca sa zic "da, domle, asa ceva nu e oricine in stare sa faca", as intelege... "too coll to raise her voice", cita Catalin mai sus un critic.
Asta ar lipsi, sa ne apucam sa cumparam muzicile pe care le detestam.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Feb 09, 2005 12:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Mie Feb 09, 2005 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... pentru ca nu ascultasem nimic cu fata inainte de sarbatorile de iarna, am zis sa investesc intr-un cd cu ea. investit 700k.
pentru o cina in doi cu lumanari si ganduri nastrusnice, este o.k. !
pe vremea cosurilor pe fata, muzica asta se numea " de imprietenire ".
si cred in continuare ca pe acolo este si nivelul domnitei in discutie. sunt sute de voci asemanatoare cu un sound in spate asemanator. nimic nou !
sunetul este placut urechii, dar doar atat ...
dar pana a fi cineva caruia sa-i spui ca o da profi pe jazz, e cam mult ! cocheteaza ! da.
momentan este in top 25 pe mezzo !
parerea mea !

salutari

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Feb 10, 2005 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

to Skyone! Domnule imi placi ,cand te superi esti imbatabil. Sunt de acord cu tine,DK e DK si orice comentarii sunt de prisos!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
syd



Conectat la: 02 Sep 2004
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi Feb 10, 2005 2:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

grigore_35 a scris:
to Skyone! Domnule imi placi ,cand te superi esti imbatabil. Sunt de acord cu tine,DK e DK si orice comentarii sunt de prisos!

Grigore, poti sa ne explcii in ce sens e inconfundabila mandmoazela? Ca voce? Ca stil?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VIODMY



Conectat la: 11 Ian 2006
Mesaje: 21

MesajTrimis: Joi Mai 04, 2006 10:20 pm    Titlul subiectului: DK Raspunde cu citat (quote)

Ascult DIANA KRALL tot timpul.Îmi place foarte mult.Am toate albumele. Daca vă pot ajuta send PM. Se poate spune că mai sunt si alte mari voci feminine in JAZZ.Give me a FB AGUILERA,THALIA ,B.SPEARS și restul prefabricatelor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
walker666



Conectat la: 22 Oct 2005
Mesaje: 361
Locatie: BRAILA

MesajTrimis: Vin Mai 05, 2006 8:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ascult Diana Krall de ceva vreme...cred,parerea mea, ca suna bine,tehnic vorbind...cam cum a spus MLGore...dar am votat....give me a...;intr-un concert Natalie Cole,unde apare Diana, la piesele cantate in duet este o diferenta mai mult decat vizibila...deci sunt soliste clar peste DK...spare exemplu Marcia Ball...care nu este atat de cunoscuta, canta identic cu ea ca tonalitate si compozitii...poate nu este atat de mediatizata...la urma urmei este o chestiune de gust,nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Mai 05, 2006 10:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DK e foarte OK cel putin dintr-un punct de vedere: e usor de ascultat si e un "aperitiv" perfect pt jazzul vocal. Iar faptul ca canta o gramada de chestii "clasice" intr-un mod destul de cuminte e la fel de OK: cu atat mai mult o sa apreciezi cum "se joaca" altii pe cantecele respective. Intr-un fel...nici nu prea are loc de intors: dupa Ella Fitzgerald sau Nina Simone e chiar o dovada de bun simt sa canti "cuminte" daca stii ca nu ai o doza comparabila de geniu, si asta-i un lucru pe care-l apreciez la ea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
walker666



Conectat la: 22 Oct 2005
Mesaje: 361
Locatie: BRAILA

MesajTrimis: Sam Mai 06, 2006 7:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="bnt"]DK e foarte OK cel putin dintr-un punct de vedere: e usor de ascultat si e un "aperitiv" perfect pt jazzul vocal. Iar faptul ca canta o gramada de chestii "clasice" intr-un mod destul de cuminte e la fel de OK: cu atat mai mult o sa apreciezi cum "se joaca" altii pe cantecele respective. Intr-un fel...nici nu prea are loc de intors: dupa Ella Fitzgerald sau Nina Simone e chiar o dovada de bun simt sa canti "cuminte" daca stii ca nu ai o doza comparabila de geniu, si asta-i un lucru pe care-l apreciez la ea.
Total de acord !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sorin_denver



Conectat la: 15 Noi 2005
Mesaje: 51
Locatie: constanta

MesajTrimis: Mar Iun 27, 2006 6:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut.Mie imi place foarte mult Diana Krall .Am doar sacd-ul :The girl in the other room: si vreau in timp sa am tot ce a scos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mar Iun 27, 2006 6:51 pm    Titlul subiectului: Re: DK Raspunde cu citat (quote)

VIODMY a scris:
Ascult DIANA KRALL tot timpul.Îmi place foarte mult.Am toate albumele. Daca vă pot ajuta send PM. Se poate spune că mai sunt si alte mari voci feminine in JAZZ.Give me a FB AGUILERA,THALIA ,B.SPEARS și restul prefabricatelor.

Sorry, da' abia acu' am citit si nu pot sa nu obiectez:
1. DK e ok, dar n-are rost s-o bagi la capitolul "mari voci feminine in jazz"
2. E complet aiurea s-o pui pe C. Aguillera (ascult-o pe "Possibilities" al lui H. Hancock ca sa vezi ce poate!) alaturi de B. Spears (biata de ea chiar n-are voce, nu-i vina ei)!
Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi, la subsol Mall Vitan, la Diverta erau 2 - 3 titluri diferite ale D.Krall!
Pentru cine e amator de asa ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community