FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
MA RS6
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ovi_ice



Conectat la: 29 Dec 2007
Mesaje: 181
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 10:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai, baieti, lasati discutiile astea despre masini...pana la urma intrebarea era :boxele alea sunt CONTRAFACUTE SAU NU ?


Chiar nu are nimeni MA RS sa le desfaca si sa confirme/infirme calitatatea precara a materialelor ?

Zicea cineva mai sus in topic de MA BR ca ar fi foarte ok in interior.....se poate reveni si cu niste poze ?

_________________
What we lack in quality, we make up for in stupidity
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 10:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 10:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai indiferent ca sunt contrafacute au ba tot TEAPA se numesc...
Si mai trist este daca NU sunt contrafacute.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ananas



Conectat la: 13 Feb 2008
Mesaje: 127
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 11:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bine, bine mai kilaru_de_coduri, dar asta nu înseamna ca lucrurile nu trebuiesc lamurite...
Si chiar asa... nici un posesor de MA RS6 ( caz doara despre RS6 era vorba initial Wink ) nu este dispus sa traga niste poze si sa le arunce p'cilea sa se lamureasca si initiatorul subiectului?!? Rolling Eyes Omul a mentionat din start ca le-a testat cu o "caruta" de amplifuri si nu era deloc multumit de sunet!!!
In alta ordine de idei, chiar si nerodate, o pereche de incinte nu pot sa sune ordinar ca, mai apoi, dupa rodaj sa aiba un sunet sublim... sau ma însel ?!? Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 11:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai aci e spilu :
Ori sunt prea putini care au aceste boxe si nu au intrat pe aci , ori nu au curajul sa o faca pentru ca daca le vor desface nu le vor mai putea vinde ca si impecabile, nesurubarite etc...
In plus chestia cu rodajul boxelor S.H. e fumata...mai rau e sa nu fie Erodate de timp sau condiitiile de depozitare/ folosire.


Ultima modificare efectuata kilaru_de_coduri la Mar Mai 06, 2008 11:51 am, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ananas a scris:

Si chiar asa... nici un posesor de MA RS6 ( caz doara despre RS6 era vorba initial Wink ) nu este dispus sa traga niste poze si sa le arunce p'cilea sa se lamureasca si initiatorul subiectului?!?
Pai nu ca asta iar îi topic de batut apan-piua ca de obicei ROFL
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@champ
Da' de ce nu mergi până la Realacustic să verifici personal?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 12:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As avea totusi o intrebare off topic pentru champ daca poate cumva sa ne spuna, daca mai tine minte cum suna Unitra in comparatie cu MA RS 6 Mr. Green .
Si inca o intrebare : ce incinte a vrut sa inlocuiasca cu MA RS 6 ?




Sorry Offtopic


Ultima modificare efectuata de catre costy28 la Mar Mai 06, 2008 12:33 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Arha



Conectat la: 27 Sep 2006
Mesaje: 116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am MA RS8 + NAD 352 + NAD C525BEE.

Cumparate pe ascultate! Mers in showroom, ascultat, placut, cumparat!
Avand in vedere criterile de mai sus, nu-mi pasa nici cat negru sub unghie daca dif-urile sunt din plastic sau metal.

Cred ca problema se poate rezolva mult mai simplu:
mail/ telefon la realacustic si intrebat daca site-ul de unde s-au achizitionat
boxele livreaza marfa de la realacustic.

P.S. : m-am uitat indelug la boxele mele dar nu am vazut nici o placuta pe care sa scrie locul unde sunt produse. De demontat nu le demontez asa ca nu pot sa va ajut cu interiorul boxelor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Arha nu pot sa te contrazic ca se aud cum spui dar vreu sa te intreb ce ai avut inainte de setupul pe care l-ai amintit ?
Sunt curios cum se fac trecerile astea, de la ce la ce, daca acuma ar trebui sa iti cumperi un sitem la aceeasi suma pe care ai cheltuit pe MA si NAD-uri ce ai alege? (ai face aceeasi alegere)

Fara sa jignesc sau ceva nu ca ar conta dar pe NAD scrie cumva made in china ?

Sorry Offtopic


Ultima modificare efectuata de catre costy28 la Mar Mai 06, 2008 4:40 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Arha



Conectat la: 27 Sep 2006
Mesaje: 116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca amplif-ul si cd-ul sunt facute in china, nu pot verifica in acest moment.
Deja nu mai am nici o problema daca pe un produs scrie "made in CHINA" in contextul in care pe 99% din produse scrie "made in CHINA".


NAD+MS RS8 le am de aproximativ 1 an si reprezinta primul meu sistem Hi-Fi. N-am nici un fel de background, abia acum imi formez urechea si gustul. Pentru moment cea ce am ma satisface pe deplin, dar este adevarat ca pana acum nici nu am avut ocazia sa ascult alte scule.

Daca "prietenul lui champ" avea alte pretentii trebuia sa nu cumpere boxele inainte sa le asculte, iar acest lucru il putea face usor in Bucuresti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy28



Conectat la: 06 Mar 2007
Mesaje: 139
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 4:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un raspuns sincer si concret fara perdea, pentru asta trebuie sa-mi scot palaria domnule Arha, asta era tot ceea ce vroiam sa aflu clar si la obiect .
Te felicit pentru sistemul achizitionat de tine si la mai multe !

Cu respect, costy28 Thumb Up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

costy28 a scris:
Arha nu pot sa te contrazic ca se aud cum spui dar vreu sa te intreb ce ai avut inainte de setupul pe care l-ai amintit ?
Sunt curios cum se fac trecerile astea, de la ce la ce, daca acuma ar trebui sa iti cumperi un sitem la aceeasi suma pe care ai cheltuit pe MA si NAD-uri ce ai alege? (ai face aceeasi alegere)

Fara sa jignesc sau ceva nu ca ar conta dar pe NAD scrie cumva made in china ?
Sorry Offtopic


Costy am sa raspund si eu la intrebarea ta.
Acum am un sistem format din NAD+RS6 de care sunt foarte multumit.Inainte de acest sistem am avut un sistem Sony.De cateva luni am inceput sa merg la dealeri sa ascult diferite setup-uri care sa nu depaseasca un buget de 5000E.Acesta ar fi bugetul meu pentru viitorul setup.Vreau sa schimb acest setup pentru ca imi doresc sa evoluez si in nici un caz ca acesta m-ar dezamagi si de ce nu,pentru ca imi permit financiar. Very Happy
In aceste luni am avut ocazia sa ascult si sisteme care sa depaseasca bugetul meu,chiar sisteme din gama hi-end (medie,setup-uri aflate in jurul sumei de 30-40 mii E).Din nefericire cu cat asculti sisteme mai scumpe,cu atat iti dai seama de limitele sistemului pe care il doresti (cazul meu 5000E). Confused Anticipez intrebarea: cat timp ai ascultat aceste setup-uri? Nu cunosc cu exactitate numarul de ore,dar iti spun ca am petrecut multe ore de auditii in incercarea de a descoperi sistemul care mi se potriveste si sunt mai confuz ca la inceput.Acum sa revin la subiectul acestui topic. RS6 raportate la suma de achizitie sunt unele dintre cele mai bune,am ascultat incinte cu mult mai pretentioase (brand,suma de bani,etc) care sunau la fel sau chiar mai prost.Adevarat,cu cat valoarea financiara a unui sistem este mai mare,cu atat creste si posibilitatea unui matching prost (cabluri prost alese,incintele nu se potrivesc cu electronica,asezarea proasta a incintelor,etc),tocmai din acest motiv nu ofer nume si date mai precise.Subiectul hi-fi este foarte vast,multi de aici cumpara trancote dupa poze,dupa articole,dupa sfaturi oferite de binevoitori care si-au insusit cunostintele de pe net, fara sa incerce inainte sa mearga la un dealer pentru o auditie.In acest topic sunt destui care isi tasteaza opiniile dupa poze,care judeca o incinta dupa prejudecati si care nu au ascultat niciodata un sistem decent.Ma intreb...Cum pot acestea judeca un sistem,o incinta,daca sistemul lor de referinta este o poza,eventual un articol dintr-o prestigioasa revista???
Seara buna.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rueful.in.stars



Conectat la: 23 Oct 2007
Mesaje: 401
Locatie: Marea Britanie

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 6:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Arha a scris:
Cred ca amplif-ul si cd-ul sunt facute in china, nu pot verifica in acest moment.
Deja nu mai am nici o problema daca pe un produs scrie "made in CHINA" in contextul in care pe 99% din produse scrie "made in CHINA".


De unde ai scos tu procentul acela, istetule ?
Ai facut cercetare de piata ?
Apropo, MM220 sunt made in Germany. SAC Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 8:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

trancotari Duel audiophili

Inca putin si ajungem la Box ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
btecus



Conectat la: 03 Noi 2005
Mesaje: 151
Locatie: brasov

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu frate...inca nu se pot numi audiofili pt ca nu au cubuletul ala mai sus mentionat...numai atunci poti sa zici ca s-au integrat in absolutul desavarsirii sunetului
( ROFL scuze...iar nu ma pot abtine ROFL )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 7 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community