FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
problema gx 77
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
crisband



Conectat la: 15 Ian 2007
Mesaje: 30
Locatie: buzau

MesajTrimis: Dum Feb 04, 2007 12:41 am    Titlul subiectului: problema gx 77 Raspunde cu citat (quote)

sapt trec am cumparat un gx 77 de pe acest forum.am fost asigurat ca e ok dar nu a fost asa.l am primit postal si cand i am dat drumul la piesa 3 a inceput sa piarda turatie pana s-a oprit.am sunat omul de nisip si mi a spus ca nu se poate,ca la d-lui mergea fff bine.l am desfacut,l am curatat, i am schimbat cureaua de la volante.,insa nimic.Am constat ca motorul reduce,reduce pana cand devine teapan ,ingheata.Ma puteti ajuta sa remediez aceasta problema care ma doare.multumesc cristi
_________________
interes ptr aparate de fidelitate!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 04, 2007 12:41 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
omudenisip



Conectat la: 05 Iun 2006
Mesaje: 294
Locatie: MM

MesajTrimis: Dum Feb 04, 2007 9:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bine ca am observat si eu subiectul,dupa cum bine v-am spus Dl. Cristi,fiind primul/unicul detinator al acelui mag stiu bine ca nu a avut niciodata probleme de acest gen;dupa cativa ani de completa nefolosinta,inainte de-al vinde m-am asigurat ca e totul ok ruland in ambele sensuri o banda de 540m si o casca conectata la el sa aud ca e totul in regula;nu au fost nici un fel de probleme,am facut si ceva poze - ce-mi pare rau ca nu am facut o imprimare video pt. youtube sa se asigure noul proprietar ca e totul ok
http://i71.photobucket.com/albums/i147/luxury54/AKAI001.jpg
o completare adusa ,nu stiu in ce masura ar putea fi cauza problemei dar
am ambalat magul in pozitie verticala pt. transport,precizand firmei de curierat sa puna si sticker-ul FRAGIL pe colet,poza se poate vedea aici
http://i71.photobucket.com/albums/i147/luxury54/Picture001.jpg
in speranta ca nu e mare lucru si veti putea remedia problema,va doresc succes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crisband



Conectat la: 15 Ian 2007
Mesaje: 30
Locatie: buzau

MesajTrimis: Lun Feb 05, 2007 9:25 am    Titlul subiectului: rezolvat super gx 77 Raspunde cu citat (quote)

problema a fost rezolvata simplu.inlocuit role presoare ,reglat frane si functioneaza ok.sunt f multumit de acesta.multumesc omudenisip ptr ajutor.Se poate inchide.
_________________
interes ptr aparate de fidelitate!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mar Feb 06, 2007 3:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O sec, dar nu inteleg ce legatura au rolele presoare cu scaderea turatiei... Reglarea franelor poate , dar cu rolele nu prea sunt de acord... Am si eu tot problema asta la GX-77 si as vrea mai multe informatii despre remedierea problemei.... Si inca ceva , unde gasesc curele de transmisie pt GX-77?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mar Feb 06, 2007 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Curele NOI gasesti AICI cīte vrei:

http://www.gummimeyer.de/9254.html

Omul vorbeste engleza, produce el curele, are presa, dimensiuni si tot ce-i trebuie De trimis ti le trimite si-n antarctica daca vrei, nu numai īn RO.

Eu cumpar de la el pt. diferite tipuri de mag-uri de mai bine de 2 ani si n-am avut nimic de obiectat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mie Feb 07, 2007 1:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EinarN este neamtul ala la care am comandat (prin tine) curele de pickup Pro-Ject si caruia i-am transmis de 3 ori dimensiunile masurate de mine ....ca la urma sa-mi parvina niste curele care NU respectau NICI UNA (macar una Bow Down ) din dimensiunile trimise?!!!! Adica unuia care-i comanzi curele de pickup si primesti unele de masina de spalat ?!!!

Destept neamtul ala! Thumbs up

PS - precizez ca EinarN a suportat paguba (vreo 13 euro) totusi!
Sus
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Feb 07, 2007 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In final cam la cat m-ar duce , cu transport cu tot un set de curele de GX-77?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alladdin321 a scris:
In final cam la cat m-ar duce , cu transport cu tot un set de curele de GX-77?
Lasa.
Cumpara din romānia dupa recomandarile lui momolo care se pare ca i s-a pus pata sa-mi traga iarasi picioare-n cur.

Curelele de pick-up au fost cu masurile (dimensiunile) date de momolo. Dimensiuni care NU l-e avea pe stoc deoarece el nu are de unde sa stie dimensiunile de la toate jafurile de pickup-uri din romānia rusia si mai stie dracu de pe unde dar curele de GX 77 produce si vinde cu sutele de ani de zile care nu sīnt unicat.

Īn fine.............. spunei lui momolo sati faca rost de curele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
usernamex



Conectat la: 03 Dec 2005
Mesaje: 932
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inseamna ca neamtul tau a stabilit un nou record mondial de imbecilitate
absoluta daca habar nu are ce e aia Pro-Ject!! ...sau daca crede ca e
vreun "jaf din Romania..." etc.

...sau te pomeni ca e EinarN de fapt cu "confuzia" asta???... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca-mi aduc bine aminte era vorba de un TESLA si de dracu mai stie ce ProJect"e". īn fine. N-are rost sa mai bate-m apa-n piua.

Omul asta vinde curele la Ebay de ani de zile. Din peste 2673 de notari are una singura negativa si una neutra.
Cred ca asta spune tot īn ceea ce priveste calitatea produselor lui, deci nu are rost sa mai discutam.

http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=rolamey
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Curelele de pick-up au fost cu masurile (dimensiunile) date de momolo. Dimensiuni care NU l-e avea pe stoc deoarece el nu are de unde sa stie dimensiunile de la toate jafurile de pickup-uri din romānia rusia

EinarN inca pastrez mail-urile! Nu stiu de ce? dar am avut atunci un sentiment ca trebuie sa le pastrez! Wink

Ti-am dat in 3 randuri ACELEASI 3 dimensiuni, diametru, latime si grosime curea. Tu mi-ai zis ca neamtul le toarna la comanda ORICE DIMENSIUNI !

Marca Pro-Ject nu este un jaf! Jafuri sunt acele direct drive AKAI precum si alte trancote cu care te faleai ca le cumperi cu 1 euro! Si mai jaf, supremul jaf este acel faimos pickup cu USB.....insa Pro-Ject?!!...ma tem ca nu ai bani de asa ceva! Laughing (costa cam cat vreo 3 metrii cubi de maguri de-ale tale! Wink )

Atunci, in corespondenta mi-ai trimis la un moment dat mail ca neamtul ala stie despre ce pickup era vorba. Eu am mentionat EXACT indicativul de Pro-Ject! M-am mirat eu putin si sincer am avut o indoiala!.....insa cand am primit acele 2 curele (mi-a facut 2 .....sa am de rezerva!) am avut supriza sa constat ca dimensiunile erau COMPLET altele fatza de cele trimise de mine! Complet altele!!!! Adica nu era o eroare de un mm sau ceva de genul, ci pur si simplu erau cu totul altceva! Faptul ca nu a nimerit grosimea.....treaca mearga....faptul ca nici diametrul nu avea legatura cu ce am cerut?....sa zicem ca mutam motorul sa stea cureaua intinsa....insa faptul ca am cerut curea lata de 4mm si am primit de 6mm asta implica sa fac alta bucsa la un strungar! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Daca inca ai vre-o nelamurire in privinta asta pot sa-ti fotografiez acele curele alaturi de cele originale pe care mi le-a adus dealerul de Pro-ject din RO (e adevarat ca am asteptat o vreme indelungata....dar au venit pana la urma!) si care m-au costat 5 euro bucata!

Tu, EinarN ai platit paguba (de maxim 13 euro) insa nici eu nu m-am c_at pe mine cand ti-am trimis banii prentru acel faimos GX 630 (sti bine ca nu pus exact la fest ci in plus...ca sa nu mai zic cate taxe am platit pentru asta!!!).
Zic asta pentru ca din cate imi dau seama, pentru tine sumele de cativa euro sunt foarte importante!

Nu-ti reprosez nimic, e paguba ta si tu te-ai plimbat cu acele curele insa atrag atentia ca ceva nu e in regula cu acel neamt caruia ii faci reclama!
Daca are cumva standartul pentru AKAI GX77 foarte bine, posibil sa iasa corect de data asta....insa trebuie sa verifici daca aluia ii spui curele de GX77 si nu cumva intelege curele de mitraliera?! Very Happy

PS - am uitat sa spun ca materialul, cauciucul din care sunt facute e foarte dur, nicidecum pentru un pickup!
Sus
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca-mi aduc bine aminte ziceai ceva de TESLA si nu de abureli din astea exagerate. Dar īn fine. fiecare cu ce-l doare.

Eu cumpar pt. mine de cel putin 2 ani de zile curele de la el , chiar si role de frictiune pt. philips unde īntr-e timp se lichefiaza cele vechi, n-am avut niciodata probleme asa ca stiu ce vorbesc.

Dinou trebuie sa-mi aduc aminte de vorba amicului meu............ care nu mai vreau s-o repet.
Deci, folositi cu īncredere īn viitor curele si pese de schimb MADE IN ROMANIA ca-s cele mai perfecte. Eu ī-mi retrag recomandarile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Emil Paraschiv



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 364
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 1:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunteti off topic domnilor!
_________________
Emil Paraschiv
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Emil Paraschiv a scris:
Sunteti off topic domnilor!


suporta-i, momolo si einar in acelasi topic nu for fi niciodata ontopic SmileSmileSmileSmile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 2:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

luleashca a scris:
Emil Paraschiv a scris:
Sunteti off topic domnilor!


suporta-i, momolo si einar in acelasi topic nu for fi niciodata ontopic SmileSmileSmileSmile
Momolo va ramīne, Einar se va duce deoarece Einar nu-si mai bate capul cu MISTOCARI.
Are altceva mai bun de facut iar cui īi mai trebuie curele de Akai sa-l contacteze cu īncredere pe Sir Momolo.
Are fabrica de curele īngropata-n curte Wink iar Einar nu mai serveste pe nimeni char daca ploua cu MP-uri pline de rugaminti pt. cumparaturi ebay cum e cazul momentan.
Doritorii sa-l contacteze pe viitor pe Sir. Momolo.
El este GURU Audiofil / Vintage care l-e stie si poate procura pe toate Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community