FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Fuji Finepix S6500 sau Canon S3 IS
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Vin Iul 20, 2007 2:42 pm    Titlul subiectului: Fuji Finepix S6500 sau Canon S3 IS Raspunde cu citat (quote)

Doresc sa achizitionez un aparat foto si m-am cam incurcat. Im plac cele doua modele dar acum nu stiu pe care sa-l aleg. Am citit ceva discuti pe net dar am intrat mai rau in ceata. Initial am vrut sa ma indrept catre Canon(stabilizator) dar apoi am citit si despre Fuji(iso 400-800 poze bune) si acum nu mai stiu ce sa cred. Voi ce ati alege?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iul 20, 2007 2:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 20, 2007 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fuji fara dicutie. Folosind ISO mare poti sa scazi timpii de expunere astfel incat sa nu-ti iasa miscate personajele in poza. Plus ca la Fuji focala echivalenta in format 35mm catre capatul wide al obiectivului este de 28 mm, fata de 35mm la Canon (nu e suficient de wide, chestie care se va simti f. mult in spatii inchise) .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Vin Iul 20, 2007 5:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc mult. Chiar in momentul asta studiez poze facute cu aparatele mentionate, pe pbase.com si balanta se indreapta din ce in ce mai mult catre fuji. Totusi mai astept si alte pareri. Toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shiva



Conectat la: 11 Iun 2007
Mesaje: 46
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sam Iul 21, 2007 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alege fuji...este superior din toate punctele de vedere
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Dum Iul 22, 2007 4:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zic si eu ca toti de pana acuma....Fuji...este un aparat mai PRO, daca vrei ceva mai "fancy" atunci ai putea mere si pe Canon S3 sau dece nu S5.

Oricum diferente prea mari intre cele 2 aparate nu is, apartin in mare aceluias clase, atat numa ca Fuji-ul are un sezor mai mare, deci mai multa lumina, si pozele in incaperi vor iesi mai iluminate decat cu Canon si este si mai comfortabl decat Canon.

_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hulubei



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 489
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Iul 23, 2007 10:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aș putea să-l citez efectiv pe Bogdan. A spus aproape la fel cum aș fi spus și eu. Și eu votez pentru Fuji, de fapt mi se pare singurul bridge care l-aș mai cumpăra la ora actuală.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Mie Iul 25, 2007 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pentru raspunsuri(sfaturi). Luni iau Fuji.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristimm



Conectat la: 15 Mar 2005
Mesaje: 1110
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 26, 2007 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As mai adauga in favoarea lui Fuji si faptul ca trage RAW. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hulubei



Conectat la: 04 Noi 2003
Mesaje: 489
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Iul 26, 2007 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum ai făcut alegerea înțeleaptă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
marianghil



Conectat la: 15 Iun 2007
Mesaje: 23

MesajTrimis: Mar Iul 31, 2007 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am un 5600 de 6 luni si un S3is de cateva saptamani cu care am facut vre-o 150 fotografii.
Desi Fuji arata mai PRO, dupa parerea mea Canon S3is face fotografii cu o imagine mult mai luminoasa si mai calda.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Mie Aug 01, 2007 10:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din pacate inca nu am luat aparatul deoarece nu il mai are nimeni la pretul care il aveau cei de la f64 sau emag. Exista la carrefour dar la 10mil si este cam mare diferenta. Asa ca mai am de asteptat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Mie Aug 01, 2007 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.elforum.ro/viewtopic.php?t=20622
_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Vin Aug 03, 2007 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sau Canon PowerShot A640????????????????? Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bubu



Conectat la: 24 Aug 2005
Mesaje: 82

MesajTrimis: Vin Aug 10, 2007 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am luat fuji de 3 zile si incep sa ma indragostesc de el. Multumesc tuturor care au avut de spus o vorba. Acum mai am o intrebare. Am luat geanta asta pentru transport (http://www.f64studio.ro/det.php?id=364&pid=3792), este normal ca aparatul sa stea in obiectiv (obiectivul ajunge pana la fundul gentii), nu pateste nimic???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei79b



Conectat la: 29 Oct 2003
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 17, 2007 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cum ti se pare aparatul foto ? ... dupa ceva timp
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community