FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
recomandare aparatura club
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
George(sb)



Conectat la: 16 Dec 2005
Mesaje: 623
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Lun Noi 19, 2007 9:44 pm    Titlul subiectului: recomandare aparatura club Raspunde cu citat (quote)

trebuie sa dotez un club cu aparatura audio, si am nevoie de recomandarile voastre, cere, ce cum ati ascultat, localul fiind o pivnita, am ales sa merg pe incinte pasive din cauza umezelii, la boxe m-am gandit la ceva de le RCF sau electrovoice, pupitrul a fost ales, nu stiu exact ce mixer, probabil djm800, un mixer care pe mine nu ma prea coafeaza, daca stiti un mixer cu calitati audio mai bune si sa nu se ajunga la preturi astronomice, nu va abtineti, la capitolul puteri, crossover, probabil pe 2 cai si un limiter/compresor sunt total in ceatatot ce am ascultat nu mi-a placut iar ce mi-a placut nu am avut acces sa vad ce estema gandesc chiar sa pun si un preamplificator pe tuburi pentru a indulci putin sunetul, in principiu bani ar fi la discretie, nu se agreaza boxe in regim diy sau alta aparatura second hand
_________________
"Fereste-ma Doamne de prieteni…… ca de dusmani ma feresc si singur !"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 19, 2007 9:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
George(sb)



Conectat la: 16 Dec 2005
Mesaje: 623
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Noi 21, 2007 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar nimeni nu a ascultat un amplificator profesional decent?
ma gandeam la amplificatoare de la http://www.outline.it , dar nu am gasit nicaieri de vanzare si nici de preturi nu am habar

_________________
"Fereste-ma Doamne de prieteni…… ca de dusmani ma feresc si singur !"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
George(sb)



Conectat la: 16 Dec 2005
Mesaje: 623
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Vin Noi 23, 2007 3:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok, daca nu, imi poate spune cineva cum dimensionez corect dimensiunea incintelor si puterea, respectiv SPL-ul in functie de dimensiunile spatiului si aplicatia dorita?
_________________
"Fereste-ma Doamne de prieteni…… ca de dusmani ma feresc si singur !"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
NeXuS3



Conectat la: 05 Noi 2004
Mesaje: 624
Locatie: TEL 0766 332366

MesajTrimis: Vin Noi 23, 2007 6:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da-mi un buzz pe messenger si am sa-ti explic tot ce vrei
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
public



Conectat la: 12 Sep 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Noi 24, 2007 10:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
da-mi un buzz pe messenger si am sa-ti explic tot ce vrei

Tare faza cu buzz-ul. Dar de ce nu explici domne aici sa vedem cu toti ?
Ce ar fi sa spun si eu: "Da-mi si mie un Buzz si am sa-ti explic tot ce vrei in materie de sound" Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeXuS3



Conectat la: 05 Noi 2004
Mesaje: 624
Locatie: TEL 0766 332366

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si as face asta pt ca...?
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
public



Conectat la: 12 Sep 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 12:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
si as face asta pt ca...?

pt ca esti "un bun crestin" si daca tot te crezi meserias, arata ce poti ? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeXuS3



Conectat la: 05 Noi 2004
Mesaje: 624
Locatie: TEL 0766 332366

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

public, nu am motiv sa ma dau mare.

daca esti curios sa vezi ce pot , da o privire pe aici.

http://www.forum.poweraudio.ro/

cam toate raspunsurile au fost date acolo.

Dupa o vreme te cam saturi sa raspunzi de mai multe ori la aceleasi intrebari Rolling Eyes

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
public



Conectat la: 12 Sep 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 3:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
pt ca esti "un bun crestin" si daca tot te crezi meserias, arata ce poti ?

Asta e foarte adevarat.
Problema e alta: m-am uitat putin pe forumul ala si nu am gasit nimic concret, adica intr-un post sa fie explicat de la A la Z chestia asta, citez:
Citat:
ok, daca nu, imi poate spune cineva cum dimensionez corect dimensiunea incintelor si puterea, respectiv SPL-ul in functie de dimensiunile spatiului si aplicatia dorita?

Daca doresti sa-mi dai un link web mai exact, e si mai bine, daca nu este prea mare deranjul!!! Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
public



Conectat la: 12 Sep 2007
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
pt ca esti "un bun crestin" si daca tot te crezi meserias, arata ce poti ?

citatul de mai sus din postul meu de mai sus inlocuiti-l, macar imaginar, cu asta:
Citat:
Dupa o vreme te cam saturi sa raspunzi de mai multe ori la aceleasi intrebari

- vad ca pe forumul asta nu poti sa-ti editez posturile (ce p..a mea de forum mai e si asta daca nu iti da toate facilitatile - sa incer poweraudio.ro poate e mai bun Very Happy ).
Scuze de OFFTOPIC, dar era necesar. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdiRCF



Conectat la: 01 Mar 2006
Mesaje: 33
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 4:24 pm    Titlul subiectului: Re: recomandare aparatura club Raspunde cu citat (quote)

George(sb) a scris:
m-am gandit la ceva de le RCF


daca ai drum in baia mare si vrei sa auzi o linie RCF Acustica cu amplificatoare rcf si dsp-ul de la ei, sa-mi zici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Noi 25, 2007 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

public a scris:

(ce p..a mea de forum mai e si asta daca nu iti da toate facilitatile ...



Este un privilegiu sa fii membru al acestui forum.
Nimeni nu este interesat de captarea unor noi membri, asa ca nu vad de ce ar trebui date anumite facilitati.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
walker666



Conectat la: 22 Oct 2005
Mesaje: 361
Locatie: BRAILA

MesajTrimis: Vin Dec 14, 2007 9:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un amplificator bun gasesti aici:http://www.and-roll.ro/product.php?productId=11898
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mihai Tiganetea



Conectat la: 16 Ian 2008
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 5:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In materie de mixer pot sa iti sugerez X-one 92 (foarte tare) si putin mai ieftin desi si djm 800 e un mixer foarte ok!

Incinte acustice, RCF e relativ Ok, EV din pacate si din alea vindem in magazin si ZX5 m-a dezamagit profund , mai ar fi ca satelit si D15-3 care nici el nu ma impresioneaza! in schimb as merge pe un NUQ-15 de la Turbosound sau TQ 315 dar sunt aproape duble la pretz , dar "ruleaza" (cam subiectiva parerea mea pt ca sunt indragostit de turbosound Razz)

N-am zis nimik de basi ca e o discutie lunga ( depinde totul in cate cai vrei sa fie sunetul, ca asa se sckimba si sateliti , direct pe 12 tzoli Razz si basu pe 15 si subu pe 1Cool

Sa nu uiti controler de sistem digital (treaba ti-o faci si cu un DCX2496 de la Behringer)

Puteri, as lua Yamaha p7000s ca au crossover (da qsc RULEAZA)

Bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
George(sb)



Conectat la: 16 Dec 2005
Mesaje: 623
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clubul a fost finalizat pe 29 decembrie daca imi aminetesc eu bine, sistemul ales a fost 8X http://www.dynacord.de/wDynacord/de/produkte/detail.php?market_id=7&category_id=1&family_id=6&product_id=149 4X http://www.dynacord.de/wDynacord/de/produkte/detail.php?market_id=7&category_id=1&family_id=6&product_id=147 2X http://www.dynacord.de/wDynacord/de/produkte/detail.php?market_id=1&category_id=4&family_id=25&product_id=92 un procesor http://www.dynacord.de/wDynacord/de/produkte/detail.php?market_id=1&category_id=6&family_id=34&product_id=110 un mixer djm600 si doua cd-playere cdj1000MKIII sistemul suna multumitor chiar bine, era loc si de mai bine, mie mi-a revenit sarcina de a face instalatia electrica si de a monta sistemul, luna decembrie pentru mine a fost un adevarat meraton, multumesc tuturor celor ce si-au dat interesul de a ma ajuta
_________________
"Fereste-ma Doamne de prieteni…… ca de dusmani ma feresc si singur !"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community