FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
2 standfloor si un subwoofer pentru Yamaha RXV659
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 6:37 pm    Titlul subiectului: 2 standfloor si un subwoofer pentru Yamaha RXV659 Raspunde cu citat (quote)

Am un receiver Yamaha RXV659 la care as vrea sa atasez 2 standfloor si un subwoofer. Tinand cont de faptul ca zona de auditie are 40m2,ce imi recomandati. Buget ~ 5000 RON
Astept parerile voastre.
Multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 6:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 6:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=18127

Incearca si astea...
Sau Sony SS-X90ED daca mai gasesti pe undeva.
Sus
dhany



Conectat la: 22 Ian 2005
Mesaje: 434
Locatie: Focsani

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 6:53 pm    Titlul subiectului: .... Raspunde cu citat (quote)

Poti incerca B&W 602.5 S3 si un sub ASW 600 tot de la B&W
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 7:04 pm    Titlul subiectului: un link unde as putea vedea aceste B&W Raspunde cu citat (quote)

ai idee unde le pot vedea si auzi, aceste B&W?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 7:12 pm    Titlul subiectului: alte recomandari Raspunde cu citat (quote)

mi-au mai fost recomandate Jamo Concert 607 si Kef IQ7
ce parere aveti?
sa nu uitam de subwoofer...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TaucheR



Conectat la: 13 Iun 2004
Mesaje: 1024
Locatie: Constangeles

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 7:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uita de KEF IQ7!

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dhany



Conectat la: 22 Ian 2005
Mesaje: 434
Locatie: Focsani

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 9:10 pm    Titlul subiectului: ... Raspunde cu citat (quote)

B&W le poti incerca la Luxtone,dar daca vrei sa faci un drum la Focsani le poti asculta la mine ca sa iti faci o parere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 3:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uita de subwoofer... Mai bine pui diferenta de bani la boxele alea (sau iti iei inca doua mai modeste pentru surround). Sau ii bei Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

seria veche 600 NU se mai poate asculta la luxtone pt ca nu mai aduc decat seria noua made in china...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dar se pot asc la mine. vezi ca ai mp.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 1:26 pm    Titlul subiectului: pot fi orice boxe... Raspunde cu citat (quote)

nu trebuie sa fie neaparat B&W, ideea e sa se potriveasca cu receiverul si sa poate acoperi fara probleme suprafata de auditie.
Astept parerile voastre,poate chiar din experienta personala ( asta daca mai are cineva modelul asta de receiver)
multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eugenroca



Conectat la: 05 Dec 2005
Mesaje: 482
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am un anunt cu Elac fs 208.2. merg bine in camere mari. nu necesita subwoofer deoarece coboara foarte jos: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?p=219578#219578
OBS. daca vrei cantitate inaintea calitatii (sa dai chefuri sau vrei volume sonore f mari) poti incerca incinte klipsch sau PA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 4:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu va imaginati ca vreau sa merg la nunti cu ele Smile
vreau doar sa se auda corect pe muzica si pe film. Tocmai de asta am precizat modelul receiver-ului si suprafata zonei de auditie.
De Dali, Jamo, Monitor Audia , tannoy si alte brad-uri din gama asta, nu ma poate ajuta nimeni?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 5:28 pm    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

am un recever yamaha si merge uns cu boxe rapide. din pacate asa ceva nu prea gasesti in bugetul alocat ca si produse de raft.( un ex ar fi hgp) pt concerte nu folosesc subwofer-ul, frecventele joase putand fi transmise pe boxele fata.
B&W sant niste boxe greu de condus si vor fierbe bine ampliful si sunetul va avea de suferit.( de ex vocea lui russel crow din gladiatorul va fi un fel de soprana).
Sus
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alexok a scris:
De Dali, Jamo, Monitor Audia , tannoy si alte brad-uri din gama asta, nu ma poate ajuta nimeni?


De MO cu Yamaha (stereo) am mai spus ca mie mi se pare o combinatie buna.
Am avut B6, acum am RS8 si de curand am facut si o comparatie intre Yamaha (AX596) si Marantz 7001 si parca-mi place mai mult cum suna Yamaha+RS8: mai... natural!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community