FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificatoare Alesis
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 8:41 pm    Titlul subiectului: Amplificatoare Alesis Raspunde cu citat (quote)

Ce parere aveti de amplificatoarele Alesis?
S-ar preta un RA150 sau RA300 pt home-use,sau se gasesc amplifuri consumer mai bune in gama asta de pret?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 8:41 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mie Dec 22, 2004 12:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Excelente !

RA300 bate lejer cam orice amplif audiofil mai ieftin de 1000 Euro .
Este un amplificator de studio pentru monitorizare si mastering .

Am ascultat acest model si pot spune ca merita banii . Nu cred ca se poate cumpara ceva mai bun in banii astia .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
van



Conectat la: 20 Iun 2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Ian 23, 2005 10:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am unul de vanzare,este nou garantie un an,pret 500$
Modelul este RA 500
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Lun Ian 24, 2005 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

RA 300 costa 199 Euro,
RA 500 costa 250 Euro actualmente in Germania...
Sus
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Mar Ian 25, 2005 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Era un RA300 si pe la publicitate.
Gasisem omu' pe alt forum si aranjasem deja sa cumpar amplifu desi era din alt oras.Pana la urma n-a iesit nimic,m-a tot amanat..neserios,si am renuntat.

La Senia e 250 de euro(12 mil pret de magazin) RA150-ul si pe comanda se poate aduce si RA300 dar cred ca ajunge usor la 16 mil.Ziceau ca RA150 aduc pt nu stiu de monitoare,Roland parca.

van bafta cu vanzarea lui,daca dispuneam de banii astia acum l-as fi cumparat.Spune-mi te rog,e asamblat cumva in China?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
van



Conectat la: 20 Iun 2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2005 4:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am cumparat din Ungaria ,a costat 100.000 Ft am factura de magazin,nu am reusit sa scot la vama TVA-ul lor ca altfel al vindeam mai ieftin ,de ce il vand? pentru ca acuma sunt in SUA ...si stau o vreme...
Da, mama China....Oricum este numai asamblat in China (scrie pe spate)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VODA



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 52
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 14, 2005 12:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Van, mai e valabila oferta pt. Alesis RA 500?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 14, 2005 10:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Voda
Gasesti un RA500 la magazinul Muzica etajul2 pe dreapta in capat (Crescendo SRL) la 12 milioane
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VODA



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 52
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 15, 2005 10:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc Dorin !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Mar 25, 2005 11:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hei!
Sigur e RA500 ala ??La 12 mil am vazut si eu unul acolo,dar era fratiorul mai mic RA150.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2005 12:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, sigur era un RA500 deoarece ocupa 3 inaltimi de rack. Mai nou se pare ca Alesis a inceput sa faca RA500 pe numai 2 inaltimi de rack, asa ca asta vazut de mine este chiar modelul initial.
Am vazut de asemenea si modelul RA150, tot la etaj dar vandut de distribuitorii Behringer (Rock&Roll Music, au un stand dar cam fara vanzator).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2005 9:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E un pret excelent pt un astfel de amplificator,daca as avea disponibili banii astia acum n-as mai sta pe ganduri.
Nu puteam sa dau si eu peste asa o oferta cand alergam dupa un RA300 si omul care il vindea era neserios ?Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2005 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te cred, si eu ma simt frustrat ca nu pot aloca banii astia pe scula, este aproape pomana de vreme ce odata am dat aceeasi bani pe un amplif de doar 300Watt si marca mai slabutza. Dar m-am gandit ca mai bine sa pun informatia aici pe forum, poate prinde bine cuiva. Sper doar sa nu ajunga sa cante manele...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VODA



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 52
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 26, 2005 11:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Era RA500. La 12 milioane.
Dorin, iti garantez ca nu o sa cinte manele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2005 11:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci l-ai cumparat. Iti doresc sa-l stapanesti sanatos si sa ne spui si noua (dupa ce-o trece o vreme si te obisnuiesti cu el) cum "suna".
Ce bine-mi pare ca l-a achizitionat cineva de aici de pe forum, asta inseamna ca functioneaza cit de cit aceasta mica comunitatea audiofila (sa-mi fie iertata emotia)...


Ultima modificare efectuata de catre DorinD la Lun Mar 28, 2005 10:10 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community