FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
cel mai bun sistem de sunet de club din lume ?2005
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mugur



Conectat la: 17 Mai 2005
Mesaje: 28

MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 4:00 pm    Titlul subiectului: cel mai bun sistem de sunet de club din lume ?2005 Raspunde cu citat (quote)

rog cei cunocatori in materie de a da o replica :PARERI LINKURI..OPINII PERSONALE...FOTO...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 4:00 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
gutzumanu



Conectat la: 31 Mai 2005
Mesaje: 3
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 4:37 pm    Titlul subiectului: club sound Raspunde cu citat (quote)

Roger Sanchez zice ca cel mai tare sistem e cel de la clubul Stereo din Montreal, custom made by Angel Moraes un alt cunoscut dj new yorkez

http://www.cs.mcgill.ca/~rrause/clubs/stphoto/sterpic.html

http://www.globalsoundworks.com/index.php?section=3[/url]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mugur



Conectat la: 17 Mai 2005
Mesaje: 28

MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 4:56 pm    Titlul subiectului: best of the best..... Raspunde cu citat (quote)

dynacord alpha concept........best soundproduct of seriesTURBOSOUND ASPECT IN 2005,best sound system Mansion,MIAMI PHAZON
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
constana2ro



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 160
Locatie: constanta

MesajTrimis: Mie Iun 01, 2005 6:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

super pozele alea de la club Stereo! am vazut ca folosesc mixerul cu fadere rotative de la Rane , iar platanele ma gandesc ca sunt Technics. speram sa vad si un cd-player , dar nimic!

nu stiu cum e pe la voi , dar la C-ta mai toata lumea se orienteaza spre Outline , desi pana acum totzi erau super incantatzi de Dynacord. oricum , astea sunt cele doua branduri care domina discotecile si cluburile din C-ta , ma refer la cele unde sunetul conteaza! Very Happy

poate reusim sa facem o comparatzie intre Outline si Dynacord. eu unul , cu Outline nu am lucrat....in schimb pt Dynacord , tot respectul , fara numaaaarrrrrr! Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
constana2ro



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 160
Locatie: constanta

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 7:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CLUB WORLD AWARD WINNERS 2005

Best Superclub: Crobar, New York
Best Club: Cielo, New York
Best Lounge: Tabu, Las Vegas
Best New: Compound, Atlanta
Best Sound System: Mansion, Miami Phazon & Sound Investment; Rain, Las Vegas, Infinite Audio (Tie)
Best Lighting System: Crobar, SJ Lighting
Best Video System: Crobar, Artfag & V Squared Labs
Best Interior Design: Crobar, BigTime Design & ICRAVE Design Studio
Best Party: Asseteria, New York
Best Resident: DJ Francois K, Deep Space at Cielo
Best DJ Product: Denon DN-S1000
Best Sound Product Or Series: Turbosound Aspect Series
Best Lighting Product Or Series: High End Systems DL2
Best Video Product: Pioneer DVJ-X1
Best Effect Product: Jem Hydra
Best LED Product: Color Kinetics iColor Flex SL
NightStalker Award: Sullivan Room, New York

Very Happy ...cam asa ceva este apreciat pe plan mondial!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 9:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce crezi , daca vine un miliardar nebun si ma pune sa ii fac ( luna viitoare ) la ele , la tara , cel mai tare sunet de club din lume , o sa vedem prin topuri :

Best club sound : Discoteca Panseluta - Comuna Pirlagele , Romania ?


Eu cred ca este o chestiune publicitara si nu prea cred ca este posibil sa fie facut un astfel de clasament . Intervin prea multi factori subiectivi in ecuatie .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nea~nelu



Conectat la: 03 Mar 2005
Mesaje: 137
Locatie: TIMISOARA

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 9:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu exista "cel mai bun sistem de sunet de club din lume"
Exista multe sisteme de sunet de club bune/foarte bune.

Ceea ce vedem noi este o batalie nebuna dupa publicitate. De cate ori nu vi s-a intamplat sa fi dat peste cine stie ce lucru de o calitate si performanta deosebita facut de o firma de care n'ai auzit niciodata ?

Mie de multe ori.

PS
Ideile geniale parvin mai multor oameni in acelasi timp in locuri diferite.
Morala:
Doar unii le scot pe piata.

Sanatate.

_________________
Of all the things i've lost,
I miss my mind the most.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
constana2ro



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 160
Locatie: constanta

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 9:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inseamna ca m-am bazat pe un principiu destul de solid pana acum: apreciez doar ce aud!

referitor la clasamente , cu sigurantza si publicitatea isi gaba coada , dar cu sigurantza o publicatzie de prestigiu nu s-ar face de ras alegand ca cel mai bunun sistem care sa nu sune corespunzator , dar care in schimb sa fie "umflat" la promovare. cu sigurantza exista un standard , peste care tre' sa se ridice castigatorul , oricare ar fi el.iar diferentzele in top 5 presupun ca sunt destul de mici , atat la pretz cat si la calitate!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 10:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Care o sa sune mai bine ?

6 sisteme Alpha X1 +B3 sau 16 sisteme Alpha X1 +B3 ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nea~nelu



Conectat la: 03 Mar 2005
Mesaje: 137
Locatie: TIMISOARA

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amandoua.
IMPREUNA Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Of all the things i've lost,
I miss my mind the most.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
constana2ro



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 160
Locatie: constanta

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta e o intrebare retorica?

depinde ce suprafatza trebuie sa acopere , nu? cate persoane vor fi acolo , cum arata spatiul respectiv , etc.

club "Space" - Ibiza. Ce zicetzi de asta ?

The installation comprises:

Dynacord Alpha System: 8 X-1/60, 6 X-1/90, 14 B-3 y 2 MT115 subwoofers, 12 MX-15, Dynacord Amplifiers + Processors: 14 L-1600, 13 L-1000, 7L-500, 4 DSP-244, 3 Controller Powermax-230 and one M-1. Just after the Opening Party, additional equipment has been set up: 2 subwoofers B-3, 2 DX-38, one L-1600 and 2 DN-300.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2005 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Normal ca este o intrebare retorica .

Sa nu uitam ca SPACE este in aer liber Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mugur



Conectat la: 17 Mai 2005
Mesaje: 28

MesajTrimis: Sam Iun 04, 2005 2:36 am    Titlul subiectului: sa vada si ochiul nostru sistemul Raspunde cu citat (quote)

pt. dj dna sa vada tot omul sistemul asta si daca ne dai si o locatie unde sunt amplasate incintele facute de tine ar fi ok...sau poate ne trmiti niste poze asa sa ne faci sange rau...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iun 04, 2005 8:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar in romania pe unde sunt instalate cele mai bune sisteme ?
Nu de alta, dar nu-mi amintesc sa-mi fi placut pe undeva cum se aude. In majoritatea locurilor unde am fost mi s-a parut ca boxele sunt date mult mai tare decat pot duce si distorsioneaza pe inalte
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Iun 04, 2005 9:49 am    Titlul subiectului: Re: sa vada si ochiul nostru sistemul Raspunde cu citat (quote)

mugur a scris:
pt. dj dna sa vada tot omul sistemul asta si daca ne dai si o locatie unde sunt amplasate incintele facute de tine ar fi ok...sau poate ne trmiti niste poze asa sa ne faci sange rau...


Nu vreau sa iti faci sange rau si nici sa-mi fac reclama pe forum .
Daca vrei sa discutam afaceri putem dialoga pe PM .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community