FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Proiect DIY din nr.4
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca stau si ma gindesc bine , parca ar da mai bine niste lampase ca amplif pt. joase de 120w , pus la baza incintei , decupata o bucata si pus plexiglass sa se vada lampasele .... Cool . Ar incalzi un pic atmosfera si nu numai la figurat .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 2:51 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 3:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ DNA a scris:
Poate ne spune vreun forumist mai informat cam cu cit se vinde asa ceva pe afara si daca face cineva ceva asemanator .

Nu c-as fi mai informat ca voi dar intamplator studiam asta ...

Pretul este cel afisat acolo + 135$ transportul (tocmai m-am interesat) + vama la noi ...

Cum vi se par !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aoleooo , mamaaaa !

Pret , da' pret !

Inseamna ca daca un asemenea proiect se face ar valora mai mult de 10K Shocked Shocked Shocked !

Mda , la banii astia ar cam merita sa te agiti un pic . Vinzi o pereche intr-o luna si se cheama ca ai facut un ban cinstit Cool .

Am si o sugestie primita pe MP la care si eu sbscriu : Un Aleph 3 pt. inalte .


Daca stau bine si meditez cred ca la banii astia eu as putea sa ofer clientului si doua balerine rusoaice care sa asigure punerea in functiune a sistemului , reglarea , fazarea , masajul fericitului client si recitarea prin susur duios la ureche a manualului de utilizare . Gratuit ( bonus din partea firmei Wink ) si un fragment din Lacul lebedelor ....

Cam asa vad eu grija fata de client .... Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DAVE



Conectat la: 16 Mai 2003
Mesaje: 355
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O mica problema cu vanzarea. Respectivul nu le-a vandut.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda, e problema ...

Ce credeti , ar fi interesant de trimis reprezentantele firmei la client acasa pentru probe si teste inainte de vinzare Mr. Green ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
titro



Conectat la: 09 Feb 2004
Mesaje: 232

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 5:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ DNA a scris:

Ce credeti , ar fi interesant de trimis reprezentantele firmei la client acasa pentru probe si teste inainte de vinzare Mr. Green ?


Depinde ce s-ar testa: reprezentantele sau produsul?? Embarassed

_________________
www.proaudiosystems.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 6:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Reprezentanta firmei in plin proces de pozitionare a incintei la client acasa .

Las la aprecierea moderatorului sa decida daca imaginea atasata poate ramine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 6:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dane, daca furnizezi tu rusoaicele te iau asociat.
Primul client o sa fiu tot eu si cred ca o sa-mi cumpar boxe o data pe saptamana.

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspunsuri,banuiam eu ceva dar nu am experienta in construit si vreau sa folosesc informatiile la modificat ,reglat incinte gata facute sa obtin un sunet cum imi place .
Sint foarte interesante celelalte proiecte de care ati scris si as dori sa ascult cumva ,cindva rezultatul acestora.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2004 10:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma inscriu si eu la probe Laughing .
Dane: buna boxa Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mie Aug 11, 2004 12:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorry , nu ma pot infrina sa visez........

Aspect din proba de lucru a noilor angajati .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danilo



Conectat la: 28 Noi 2003
Mesaje: 144
Locatie: buc

MesajTrimis: Sam Aug 14, 2004 2:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tocmai am dat de sotiile voastre pe un forum paralel ( in alta dimensiune ) si ziceau ceva de niste rusi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
danilo



Conectat la: 28 Noi 2003
Mesaje: 144
Locatie: buc

MesajTrimis: Sam Aug 14, 2004 2:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dusmanul pandeste din umbra
Prietenul zice : Doru , ma bag la incinta de 200
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Aug 26, 2004 8:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cate stiu, pretul final al unei boxe e cam de 4-5 ori mai mare decat pretul componentelor.
am inteles ca boxele din discutie sunt pe la 1500 euro pret de piata.
Asta ar fi pretul pe bucata, sau pe pe pereche ?

Tot in numarul 4 al revistei apar si o pereche de Jamo D 830, care au la baza difuzoare Excel.

Pentru cei care au avut ocazia sa asculte ambele perechi:

- care sunt mai bune ?
- pe care ati prefera sa le tineti acasa ?

(mai bune pentru mine inseamna mai naturale, mai omogene, capabile sa "dispara" din peisaj, etc...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Vin Aug 27, 2004 1:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

D-l Doru , niste bookshelf de 350-400 E , cu un tweeter bun si un bass seas , ceva in genul la jamo concert 8 ? , ma uitam la preturile de la morel...acceptabile (pt un bookshelf cu 200 $ achizitionezi aproape cele mai bune drivere).
De ce un proiect asa complicat.
Cred ca in afara de drivere trebuie si finisaj ,si crossoverele de calitate...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community