FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
cd player
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rueful.in.stars



Conectat la: 23 Oct 2007
Mesaje: 401
Locatie: Marea Britanie

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 1:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi Cambridge Audio 640 V2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 1:47 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

akakujokajo a scris:
2. Cati bani ar trebui sa dau pe un cd player?


asta e cam cum ai intreba "cam cat de mari tre sa aiba sanii femeia cu care sa ma-nsor...?"
numai tu stii de cati bani dispui. daca eu iti zic ca sub un accuphase de 5600 eur nu are rost sa te uiti, poti sa faci rost de ei?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eduardlapas



Conectat la: 06 Mai 2005
Mesaje: 358
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

akakujokajo a scris:
1. Cu un DAC calitatea este mai buna decat cu un M-Audio Audiophile 2496?
2. Cati bani ar trebui sa dau pe un cd player? Nu am un buget stabilit, dar cum am vazut un Nad e la in jur 1500 lei iar un Cambridge Azur 840C la 4000 lei este cam mare diferenta cel putin din pentru mine Shocked


Poti sa iei in considerare si un cd player Roksan Kandy (parca era unul de vanzare pe aici pe forum ...). Eu am asa ceva acasa si iti pot spune ca este foarte muzical. Spre deosebire de Cambridge Audio si NAD, este facut 100% in Anglia.

Eu am asa ceva acasa si-l folosesc pentru inregistrat cd-uri, ca si transport. Folosind blacurile potrivite, cablul digital potrivit, iti pot spune ca inregistrarile ies perfecte. Are un timing extraordinar, de aici si muzicalitatea....

_________________
Eduard
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
akakujokajo



Conectat la: 07 Feb 2008
Mesaje: 10
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 9:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
akakujokajo a scris:
2. Cati bani ar trebui sa dau pe un cd player?


asta e cam cum ai intreba "cam cat de mari tre sa aiba sanii femeia cu care sa ma-nsor...?"
numai tu stii de cati bani dispui. daca eu iti zic ca sub un accuphase de 5600 eur nu are rost sa te uiti, poti sa faci rost de ei?

nu ma intereseaza hi-end sau cum sar numi, ma intereseaza un cd decent sa am calitate, fiind un incepator in domeniul acesta cred, ca cu sistemul meu de amp+incinte nu o sa fac diferenta intre un cd de 500 eur si accuphase de 5600 eur( repet cred eu), asa ca repet intrebarea cat ar trebui sa dau pe un cd? dupa parerea unor oameni mult mai avizati in domeniu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
akakujokajo



Conectat la: 07 Feb 2008
Mesaje: 10
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc pentru raspunsuri Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 10:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Macar de curiozitate incearca ceva de genu:
CD104,CD303 de la Philips, sau CDP101,CD501 de la Sony...s-ar putea sa-ti schimbi parerea despre NOS (non-over-sampling).
Cu toate ca aceste playere au mai bine de 25 ani pe mine ma multumesc (balsoiskaia soiuza raketa + sunet decent)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Constantin C.



Conectat la: 11 Apr 2007
Mesaje: 481
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2008 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Poti sa iei in considerare si un cd player Roksan Kandy (parca era unul de vanzare pe aici pe forum ...). Eu am asa ceva acasa si iti pot spune ca este foarte muzical. Spre deosebire de Cambridge Audio si NAD, este facut 100% in Anglia.

Eu am asa ceva acasa si-l folosesc pentru inregistrat cd-uri, ca si transport. Folosind blacurile potrivite, cablul digital potrivit, iti pot spune ca inregistrarile ies perfecte. Are un timing extraordinar, de aici si muzicalitatea....

Confirm robustetea aparatului si promptitudinea raspunsului la comenzi , precizia.
De asemenea , este adevarat ca trebuie potrivite cablurile.
Sunetul propriu nu este extraordinar (nu este tocmai un high-end , precum pick-up-urile Roksan ),
dar pentru transport mi se pare deosebit de bun.Iar pretul la furnizor , decent.
Utilizand un DAC potrivit (ROCKNA este o optiune) rezultatele s-ar putea sa-ti placa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community