FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Klipsch, JBL si altii
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Constantin C.



Conectat la: 11 Apr 2007
Mesaje: 481
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Desigur, o optiune mult mai buna decat clasicele jebeleuri e-100.


Mai fratilor , trebuia sa va ganditi ca-i veti scandaliza pe fanii jebeleurilor !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 9:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 3:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu aveam un gand la jbl-uri Studio dar m-am mai linistit dupa ce am ascultat Klipsch-urile comparativ direct.

PS: Unii stramba din nas la Klipshurile alea dar sunt boxe de 1-2000$ perechea... mie imi miroase a mofturi deja. Am ascultat si B&W dar nu cred ca erau mult mai departe (cel putin nu de seria reference) cu tot kevlarul lor cu tot. Sigur, nu am avut luxul de a le asculta in comparatie directa, poate fac un drum pana la un dealer audio si am norocul sa le aiba pe ambele...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 10:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci vrei trancute... De ce n-ai spus asa de la inceput ? Laughing Laughing Laughing
(glumesc ... putin)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 1:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SoNic_real_one te intreb si eu asa din pura curiozitate Rolling Eyes ....tu inafara de boxe ai ascultat vreodata si incinte acustice?!

Alta intrebare, ai vazut vreodata si altceva inafara de marfa din supermagazine si "mediagalaxy" in versiune americana ?!

Ti-am pus intrebarile astea deoarece te simt foarte agitat sa alegi intre lada cu difuzoare A si lada cu difuzoare B prezentate printre electrocasnice si marfuri no-name, marfuri printre care aceste cutii cu difuzoare (mari si multe) rasar in sus ca a opta minune a lumii.
Sus
matrix-ch



Conectat la: 01 Iun 2007
Mesaje: 18
Locatie: Elvetia

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut la toti,
am citit ce s-a scris mai inainte.
Sunt de acord cu momolo. Seria "F" de la Klipsch nu are de aface cu muzica. Daca e vorba de muzica trebuie vorbit implicit de sria "RF".
Cine are ceva din seria RF ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SoNic_real_one



Conectat la: 01 Ian 2008
Mesaje: 408
Locatie: USA

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 11:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunteti gomosi... Am mai zis ca ascultat seria si RF si seria F. Am auzit diferente, dar nu catastrofale. Ca sa zici ca "nu au nimic de a face cu muzica" mi se pare o atitudine de pustan care vrea sa se dea rotund cu "priceperea lui".
Despre voi, nu stiu cum faceti banii dar pentru mine personal nu cred ca exista pereche de boxe care sa merite mai mult de 1000$ - si asta pentru ca nu stau in Romania! Restul sunt doar mofturi de copii de bani gata.
Ca momolo vrea sa le numeasca "incinte acustice" ca ii suna mai bombastic, bravo lui. Pt mine sunt toate "boxe", chiar si B&W-urile pe care le-am asculat duminica trecuta...
Sanatate!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad34



Conectat la: 24 Sep 2006
Mesaje: 125
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu imediat dupa ce le-am ascultat la hbi ,am comandat si eu o pereche. Chiar a doua zi.
N-am experienta lui mamolo sau shambala dar, chiar sa nu aiba nici o legatura cu muzica e cam exagerat.
Postul meu nu e neaprat in favoarea Klipsch pentru ca nu ma simt in masura sa compar, este mai mult pentru hbi ca sa vada ca mie chiar mi-au placut mult boxele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Esti un dragut Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un al doilea motiv este ca boxele s-au ieftenit, ajungand la un raport pret calitate remarcabil. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 3:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chestia cu ieftineala m-a durut!!!! Very Happy vlad34, eu am fost convins ca ti-au placut boxele si asta se poate vedea din poze si chiar din filmuletul facut. Very Happy Very Happy Very Happy sint multumit de boxe, sint multumit de cum evolueaza sunetul(inca se afla in rodaj), sint multumit de cit am dat eu pe ele si sint convins ca asa este normal sa fie, adica dupa ceva timp de la aparitia unui produs, sau cind mai multi ofertanti, pretul trebuie sa scada!
sa le auzim bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 5:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai n-are de ce sa te doara caci pretul este primul lucru de care intrebam - sau la care ne gandim - cand ne place un produs. Asa ca este unul din elementele determinante in finalizarea alegerii...
De fapt te doare tocmai ce ai spus ca nu te doare - ca tu le-ai luat mai scump. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
hbi



Conectat la: 13 Noi 2007
Mesaje: 246
Locatie: iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 6:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acum sint impacat cu pretul!!! de fapt zimbaretul de mai sus face haz de necaz!
Iar tu ca un prieten bun rasucesti cutitul in rana!!!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad34



Conectat la: 24 Sep 2006
Mesaje: 125
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Comparatia cu MA GS60 este fara rost zic eu. Pretul lor este totusi 1999 de lire .
Prietena mea a apreciat f mult Klipsch-urile. Cu doua usite iar iesi niste dulapioare de pantofi ...super.A masurat si-i incap doua perechi pe fiecare etaj.Poate vin intr-o zi acasa si descopar ca au devenit utile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vlad, sa le stapanesti sanatos !
Au ajuns ok ? Te doare spatele de la carat ?
Vrem impresii [audiofile] ! Food
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vlad34



Conectat la: 24 Sep 2006
Mesaje: 125
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-au rupt spatele cu adevarat. De abia misc.
Trebuie sa lucrez la pozitionare lor pentru ca par pretentioase la aspectul asta.
Impresii audiofile Smile din 450 de EU, mai greu. Pentru mine la acest moment sunt ok.Dar nu mi-au scos din minte obsesia mea de a avea Quadral Vulkan intr-o zi Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community