FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camera video - de care?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic sa te orientezi catre ceva cu stocare pe card, UITA de tot cee meacanic.
Eventual NUMAI daca HDD-ul este unu de 2,5'' identice cu cele de laptop.
DE CE ?
1.Pai cele de 2,5'' sunt cele mai ieftine si usor de gasit, cele de 1,8'' sunt mult prea sumpe raportat la pretul/gb .
2.Mediile de stocare pe memorii flash sunt in scadere de pret.In plus de asta nu trebuie sa-ti mai reamintesc ce inseamna un soc mecanic pentru HDD sau mai rau, umezeala.
Daca tot e sa-mi cumpar o camera pe segmentul mainstream OBLIGATORIU cu cat mai PUTINA MECANICA in ea.
Si inca ceva: Cauta un model care sa NU aibe ecranul rabatabil, nu de alta dar TOATE au belea cu acea panglica flexibila de la display. Daca in magnetofoane mai ai unde sa te bagi la aceste aparate iti trebuie un ceasornicar Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 10:38 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 11:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca sa fiu sincer un pret de 500 - 800 EURO nu este deloc scump chiar daca e considerata tehnologie noua si motivul este simplu. ECONOMIA MATERIALA A CONSUMABILELOR.

Nu ma īncalzeste cu nimic daca cumpar o cam cu Mini DV pt. un pret de nimic si investesc īn casete de doua ori cīt costa o cam digitala si nu mai vorbesc de slaba calitate care este iarasi o pierdere.

Deci, mai bine dau 500 - 800 EURO dar stiu ca nu mai trebuie sa arunc bani INUTIL pe consumabile (Mini DV, adaptoare si alte abureli din astea inutile).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CyberCSX



Conectat la: 05 Iul 2006
Mesaje: 1893

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 1:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@ kilaru_de_coduri

Da, si asta e o treaba de care trebuie tinut cont. La HDD, daca are de notebook, ar mai fi idea de a schimba HDD-ul cu unul de 100 GB sau chiar de racordarea a doua HDD-ruri. E unul plin, zbang l-ai pus pe al-doilea.

N-am ajuns din lipsa de timp sa trag o raita prin magazine. Deocamdata ma limitez la docs online dar saptamīna asta cred ca o fac lata si plec īn cautare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community