FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cine sunt GH "GrandHigh" e ceva de capu' lor ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 12:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

depinde si ce asculti pana la urma. oricum la cat de mari sunt, si daca erau boxe foarte bune, au nevoie de un spatiu probabil cat toata casa mea.

ele arata foarte foarte bine, zici ca sunt hi-end-uri de zeci de mii de euro.

din pacate flamingo nu stiu pe ce filiera le-a adus, dar nu au reusit in veci sa le puna pe niste scule decente si sa amenajeze si ei macar un spatiu separat de ascultare. niste prosti, dupa cum bine zicea un coleg mai sus, iti bubuiau lojitroacele in cap ceva de speriat, in rest ma intreb cui le-au dat.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 12:21 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminnichitov



Conectat la: 03 Mar 2004
Mesaje: 490
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 12:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

c6t9 a scris:
din pacate flamingo nu stiu pe ce filiera le-a adus, dar nu au reusit in veci sa le puna pe niste scule decente si sa amenajeze si ei macar un spatiu separat de ascultare. niste prosti, dupa cum bine zicea un coleg mai sus, iti bubuiau lojitroacele in cap ceva de speriat, in rest ma intreb cui le-au dat.


sau poate ca si-au dat seama ca pe ce le-ai pune tot prost suna.

_________________
Maneaua-i rupta din rai!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 1:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu chiar. dar in fine, clar cine le-a adus era paralel cu ele sau a fost incantat de ce bine ar da intr-o camera. dar macar au o calitate. repet, si daca erau foarte bune, tot nu ar fi stiut sa le vanda.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 16, 2008 3:39 am    Titlul subiectului: aha Raspunde cu citat (quote)

cine a avut noroc sa isi cumpere niste gh-8 sau v80 stie ca nu sint ciurucuri
eu am avut b&w603s3 si inca citeva alte boxe relativ mediocre-
si Gh sint peste orce am testat eu !
sint ceva mai greu de condus probabil si din cauza celor 4 ohm - dar cind exista un amplificator decent - se aud foarte bine .

nu prea inteleg ce a fost in mintea celor de la Flamingo
initial gh-8 costau undeva la 4000-5000 dolari setul - si le-au adus de prin 98 - incet incet au reusit sa le strice difuzoarele - sa le loveasca , si asa au ramas cu ele pe stoc .

Ultimile gh-8 care le aveau la vinzare "cele la 20 de mil" nu aveau nici un difuzor bun - toate erau blocate - nu numai arse - ci pur si simplu nu se clinteau nici daca se apasa tare pe membrana !
la gh-v80 nici cutiile nu mai erau intregi .

ultimile 20 de seturi din cele 5.1 s-au vindut la 100 ron la angajati - iar ele erau in catalog pe la 300 euro .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audiophil



Conectat la: 09 Noi 2004
Mesaje: 258
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 1:22 pm    Titlul subiectului: gusturile... Raspunde cu citat (quote)

gusturile ... nu se discuta. le avea o carciuma, cocheta, din cartier.
cantau acolo, in legea lor. de un timp au disparut. le-o fi luat careva.
mie nu mi-au placut. nici ca aspect, nici ca prestatie...

_________________
Gradual
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community