FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
ce fel de CD player?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Dizzy



Conectat la: 21 Apr 2004
Mesaje: 98
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Mar 07, 2005 11:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As vrea sa relansez acest post, pentru a nu crea unul nou, deoarece am ajuns in fericita situatie de a cauta un CD Player bun pentru noua masina, o Nubira II.
Datele problemei sunt simple, cel mai bun pret pentru cea mai buna calitate, dar in conditiile in care pastrez deocamdata boxele originale. Eventual daca este necesar mai adaug 2 tweetere.
Am inteles din cele de mai sus ca cea mai buna alegere ar fi Pioneer1600. V-as ruga sa-mi spuneti daca mai sunt si alte variante, sau unde gasesc cel mai bun pret pentru acesta.

_________________
"A fi impreuna este un inceput. A ramane impreuna este un progres. A lucra impreuna este un succes!" Henry Ford
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 07, 2005 11:03 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dizzy



Conectat la: 21 Apr 2004
Mesaje: 98
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Mar 07, 2005 1:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am rezolvat deja problema si cred eu ca in cel mai bun mod - am gasit noua generatie de Pioneer, respectiv mi-am luat 1700, la un pret f. bun: 4,5 mil, la o promotie ceva. Pe dvdplanet apare varianta 1600 la 5,8 mil.
Eu zic ca la acest pret este de departe cea mai buna optiune, celelalte cd playere sar de 5 mil si sunt cotate sub pioneer.
Ziua buna tuturor!

_________________
"A fi impreuna este un inceput. A ramane impreuna este un progres. A lucra impreuna este un succes!" Henry Ford
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 07, 2005 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E bun si 1700 dar daca incerci sa compari cele doua modele 1600 si 1700 vizual,acustic si electronic vei observa de ce modelul nou e mai ieftin ,si nu era nici o promotie, asta e pretul.
Si eu am crezut ca modele noi anuntate de toate firmele sint revolutionare prin prisma pretului care in unele cazuri este si cu 30% sub cel al modelelor vechi echivalente dar acest fapt e obtinut prin reducerea masiva a cheltuielilor de fabricatie ,consecintele pozitive sau negative urmind sa apara dupa un timp de la inlocuirea completa a seriei vechi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2005 4:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In sfarsit am cumparat cd playerul! Am luat un Alpine 9826 model facut pt piata americana, si pana acum sunt multumit de el Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2005 9:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puf de Pio 5630 sau 5730 ce parere ai?E diferenta mare intre el si 6600 ?
Ai idee pe unde mai sunt distribuite in-afara de magazinele de electronice,si cam la ce pret ar trebui sa fie?Pe aoy.ro e ~8 lei iar la MediaGalaxy ~11,nici nu mai stiu pe cine sa cred.

Cu niste boxe DLS s-ar potrivi ?

kurupt de unde ai luat Alpine-ul si cu cat ?(sa-l stapanesti sanatos Smile )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2005 10:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am eu un 7600 nou la 12 mil daca e cineva interesat. Telecomanda este inclusa. Modelul de state, nu stie RDS. In rest, identic cu modelul de Europa.
_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 19, 2005 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Modelul 5630 este bun accepta si telecomanda IR ,are iesire de sub se inscrie in seria precedenta cu performate peste medie ,modelul nou nu il cunosc nu l-am testat.
Diferentele mari de pret sint tocmai datorita aparitie seriei noi cu pret mult sub cea veche si de aici unii au promotii sa vinda ce mai au pe stoc.
Merge si cu DLS, cum spuneam e flexibil in reglaje se potriveste cu multe marci sau tipuri de difuzoare.
Alpine-ul 9826 este identic cu 9827 doar ca nu are RDS si e construit special conform normelor americane ,nu mai exista demult linii separate de fabricatie pentru estul europei sau pentru lumea a treia ,acum totul se fabrica in China la aceeasi fabrica indiferent pentru ce piata este destinat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Mar 20, 2005 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat cu pretul de 6.900.000 intr-un magazin din Oradea, vanzatorul a zis ca e ultima bucata, avea pretul redus de la 8mil si ceva la 6 mil 900 lei. La radio FMul se poate regla pt normele europene, singura lipsa fiind RDS ul, eu oricum nu prea ascult radio.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cata68



Conectat la: 04 Apr 2005
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 11:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropo de preturi mai mici la produse mai noi, am vazut la Carrefour Alpine 9843 la 5,8 mil. si 9845 la 6,7 mil. fata de Alpine 9827 la 228 euro pret pe net. Ma puteti lamuri de ce?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cata68



Conectat la: 04 Apr 2005
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 1:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...m-am lamurit singur, cele de la Carrefour sunt din alta categorie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cata68



Conectat la: 04 Apr 2005
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kai a scris:
Eu am gasit DEH 3600 la 7.115.000 si mi se pare foarte bun. Din pacate omu pentru care l-am cumparat nu are boxe pe masura.


Unde l-ai gasit la pretul asta, spune-mi si mie pleeease!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2005 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
...m-am lamurit singur, cele de la Carrefour sunt din alta categorie.
Cum adica din alta categorie? Alpine e Alpine nu? Poate ai vrut sa zici ca sunt modele mai ieftine fata de situl Alpine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cata68



Conectat la: 04 Apr 2005
Mesaje: 12

MesajTrimis: Mar Apr 05, 2005 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vrut sa spun ca Alpine 9843 si 9845 sunt cotate ca fiind mai slabe decat 9827.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community