FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
recomandare achizitionare amplificator+boxe+cd player+dvd pl
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mocasini



Conectat la: 06 Iul 2010
Mesaje: 12
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 15, 2010 8:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ajuns la Eugen si am facut o auditie de Elac-uri Smile
Intradevar, Cryptosy suna foarte bine Twisted Evil . Cat de cat mi-am facut o mica-mica impresie si in momentul in care ma instalez in casuta am sa pot testa si la locul "crimei" Very Happy. Pentru boxe m-am hotarat in proportie de 90% urmeaza sa vad de amplif si cd player.
In urma discutiilor cu Eugen si avand in vedere ca nu am sa ascult la un nivel prea mare de putere (undeva pana in ora 11 la un amplif), ramane sa stabilesc ce amplificator s-ar potrivi mai bine - sa aiba putina "vana" sa zic asa si sa mentina claritatea(daca poate fi vorba de asa ceva la Darkthrone de exemplu Twisted Evil ) si la un nivel un pic mai ridicat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iul 15, 2010 8:12 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mocasini



Conectat la: 06 Iul 2010
Mesaje: 12
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In urma inceperii amenajarii casei, mi-a fost impus urmatorul buget Evil or Very Mad maxim 2500 roni pentru Cd player si amplificator. Din ce am vazut pe piata, s-ar incadra cam asa:

denon - cd player 500Ae sau 510Ae plus amplif PMA 510AE sau 700AE;
yamaha - cd play CDX397/CDx497 plus amplif AX 397/AX497;
system fidelity - CD 270 plus amplif SA 270;
nad - cd play C515/525 plus amplif C 326 sau mai mic Smile
harman kardon - cd HD 980 plus amplif HK 980 (dar cam sar din schema la bani);
marantz - cd CD5003 plus amplif PM 5003;
cambridge audio - cd azur 340c plus amplif azur 340ASE sau 540A version2.
Boxele sunt ca si luate elac bs 184 Smile
Daca ar fi de recomandat din cele de mai sus v-as fi vesnic recunoscator Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mocasini



Conectat la: 06 Iul 2010
Mesaje: 12
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Twisted Evil
Momentan m-am linistit!
Am terminat cu achizitiile, de saptamana asta pot sa ascult in voie pe urmatorul set-up: amplif - nad c355(l-am prins la un pret mai bun), player nad c535, boxe - elac bs 184 (asezate pe niste mission stancette), interconect - eagle mc 90 si de boxe eagle calypso 2 de 2.5mm.
Eu sunt multumit de cum se aude , momentan , urmeaza pe parcurs sa incerc tot felul de schimbari la interconect si la cablurile de boxe (arata cam jalnic si cele de la amplif si dvd/cd dar nu mai am posibilitati momentan).
Multam la toata lumea de sugestii si reclamatii, me Very Happy

PS: Primul cd ascultat a fost Damnation si am ramas Shocked de cum se auzea. Urmeaza ceva mai clasic - hypocrisy Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hifidoc



Conectat la: 13 Noi 2006
Mesaje: 300
Locatie: BV

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 9:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ptr. NAD parca sunt recomandate boxele PSB...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mocasini



Conectat la: 06 Iul 2010
Mesaje: 12
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 9:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hifidoc a scris:
Ptr. NAD parca sunt recomandate boxele PSB...

Nu conteaza ce sunt recomandate, si elac-urile mie imi plac cum se aud si momentan sunt mai mult decat multumit Smile

PS: Se poate inchide topicul, multumesc hi-fi community
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community