FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
MUZICA DE DANS DIN ANII '80
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
q_acdc



Conectat la: 18 Iul 2006
Mesaje: 205
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 26, 2008 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cine isi mai aduce aminte?Man Parrish-Boogie down Bronx? Ce dansuri pe strazi Laughing (cazaturi ,mersul in maini,maini sucite,capete sparte ) Ce vremuri!!!!!!! Laughing
_________________
AC/DC-RIDE ON M-POP MUSIC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 26, 2008 7:09 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Dj Valy



Conectat la: 19 Feb 2007
Mesaje: 144
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Sep 29, 2008 11:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am si eu un mix din 1986 tras de pe o banda, insa chiar nu stiu cum se numeste mixul, si caut pe net de foarte mult timp.Postez lista la banda cu mixuri si mixul care nu il cunosc mai jos :

Side A
1.Mike Platinas & Javier Ussia - Mas mix que nunca (megamix)
2.Italo Boot mix vol 7 side A
3.Italo Boot mix vol 7 side B
4.German Dance mix Side A (incomplet)

Side B
1.German Dance Mix Side B
2.????? (mixul care nu il cunosc)
3.Mario Aldini - ZYX Disco Club 1B (incomplet)

http://www.zshare.net/audio/1959505515b401af/

Poate ma ajuta cineva si cunoaste cum se numeste mixul, sau are lista la banda, ca a mea nu are.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shirak



Conectat la: 17 Noi 2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Lun Noi 17, 2008 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kilaru_de_coduri a scris:
kilaru_de_coduri a scris:
iaca si de la mine o tema de cautat:
am dat de acest sample intamplator si chiar IMI PLACE,sunt foarte curios cine o canta si daca o are cineva la calitate mai buna.
o parte din aceasta melodie se poate downloada de de aci:
http://www.zshare.net/audio/3415717e813121/
Astept pareri ....
MERCI de 1000 de ori Smile


DA !
Am gasit doar o varianta trasa de pe caseta encodata @96k Sad
Este vorba de Ricky Mash-Like A shot


eu am maxi complet. te mai intereseaza?
e "doar" mp3.

Ricky Mash este de fapt una dintre pseudonimele lui Zoltan Erika, cantareata din Ungaria. A mai scos albume cu numele Erica C, Erica&Roby D
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shirak



Conectat la: 17 Noi 2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Lun Noi 17, 2008 1:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu am vreo 2 mp3-uri Visage(Fade to grey, Visage)
felicitari pentru colectia de LP!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fcon



Conectat la: 26 Oct 2006
Mesaje: 702
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

shirak a scris:
... felicitari pentru colectia de LP!!


...si cand ma gandesc ca inca nu am ajuns sa le pun in ordine! Probabil atunci cand imi voi repara pick-up-ul...

Oricum, nu am ajuns niciodata la performante, dar cred ca nici nu le-am cautat si nici nu s-ar fi putut.
Am un coleg de liceu care are cataloagele americane Bilboard si Rolling Stone, din anii 60 pana in prezent, o colectie uriasa de LP-uri si CD-uri, numai originale; practic isi traieste viata prin muzica, nu il intereseaza nimic altceva (obsesie?).

Oricum, anii '70-'80 sunt de neegalat si ma bucur ca i-am trait. Ca am descoperit abia in anii '90 jazz-ul, fusion, muzica ambientala, cea experimentala, asta-i alta poveste, insa ce am trait in acei ani mi s-a lipit de suflet si am o parere imensa de rau pentru cei multi, mai ales tineri, care nu au trait asa ceva.

_________________
Knowledge is not wisdom, although it helps.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
shirak



Conectat la: 17 Noi 2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 8:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fcon a scris:
shirak a scris:
... felicitari pentru colectia de LP!!



Oricum, anii '70-'80 sunt de neegalat si ma bucur ca i-am trait. Ca am descoperit abia in anii '90 jazz-ul, fusion, muzica ambientala, cea experimentala, asta-i alta poveste, insa ce am trait in acei ani mi s-a lipit de suflet si am o parere imensa de rau pentru cei multi, mai ales tineri, care nu au trait asa ceva.


hm...la sfarsitul anilor 70 eram lipit de mama, prin anii 80 de masinute, asa ca valul muzical a anilor 80 aproape a trecut langa mine. insa am avut norocul, ca fratele meu a fost atunci infipt in muzica, asa ca vrand nevrand am ascultat italo disco la greu. Laughing
de vreo 2 luni mi-am luat un pickup si niste discuri si ascult muzica cum asculta lumea pe vremuri. DJ
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
saureign



Conectat la: 07 Noi 2007
Mesaje: 331
Locatie: ...

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 9:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si pt mine, italo disco este "placerea vinovata": au fost primele muzici pe care le-am ascultat in conditii decente (Tesla B115 + Unitra 90w + amplituner Delia)
_________________
...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
shirak



Conectat la: 17 Noi 2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 9:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

saureign a scris:
(Tesla B115 + Unitra 90w + amplituner Delia)


ceva de genu' avea si fratele meu. in loc de Tesla el avea Maiak si boxe de 140 Laughing

_________________
italodiscofan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shirak



Conectat la: 17 Noi 2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Noi 20, 2008 12:53 pm    Titlul subiectului: Ernesto Raspunde cu citat (quote)

A aparut al doilea album a lui Ernesto.
http://www.audioenergy.de/
Am trecut aici mesajul fiindca muzica este pur spacesynth, sound ce ne aduce aminte de anii cand Koto si LaserDance a inceput sa faca muzica.

_________________
italodiscofan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
anghelv69



Conectat la: 12 Feb 2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 9:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dj Valy a scris:
Am si eu un mix din 1986 tras de pe o banda, insa chiar nu stiu cum se numeste mixul, si caut pe net de foarte mult timp.Postez lista la banda cu mixuri si mixul care nu il cunosc mai jos :

Side A
1.Mike Platinas & Javier Ussia - Mas mix que nunca (megamix)
2.Italo Boot mix vol 7 side A
3.Italo Boot mix vol 7 side B
4.German Dance mix Side A (incomplet)

Side B
1.German Dance Mix Side B
2.????? (mixul care nu il cunosc)
3.Mario Aldini - ZYX Disco Club 1B (incomplet)

http://www.zshare.net/audio/1959505515b401af/

Poate ma ajuta cineva si cunoaste cum se numeste mixul, sau are lista la banda, ca a mea nu are.


Mod edit=fcon
Din pacate, incalca niste reguli! Doar prin mesaje personale!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
croatu



Conectat la: 29 Mar 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 11:19 pm    Titlul subiectului: nostalgie Raspunde cu citat (quote)

De unde putem face rost de asa ceva ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
e.v.o.



Conectat la: 21 Oct 2006
Mesaje: 124
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 12, 2009 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fcon a scris:


Oricum, anii '70-'80 sunt de neegalat si ma bucur ca i-am trait................................................................................insa ce am trait in acei ani mi s-a lipit de suflet si am o parere imensa de rau pentru cei multi, mai ales tineri, care nu au trait asa ceva.


Cata dreptate ai fcon.Cu mult suflet ai scris.Nimic nu poate egala muzica
anilor 70.Nostalgii si amintiri placute.Anii tineretii,.........primul sarut,prima iubire,primul esec.............
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
allways analog



Conectat la: 19 Iun 2009
Mesaje: 15

MesajTrimis: Vin Iun 19, 2009 9:32 am    Titlul subiectului: am toate Billboard (din 70 pana 90) Raspunde cu citat (quote)

Garfield a scris:
Are cineva topurile Billboard, din anii '80??? Pe CD audio bineinteles, ca sub forma de MP3 e plin netul !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Max Him



Conectat la: 16 Apr 2007
Mesaje: 79
Locatie: Sighisoara

MesajTrimis: Mie Aug 12, 2009 7:46 am    Titlul subiectului: Re: nostalgie Raspunde cu citat (quote)

croatu a scris:
De unde putem face rost de asa ceva ?


HELLO Italo Disco maniacs! Cool
Croatu Te-as putea ajuta. Din pacate nu-ti pot oferi originale din colectie ci eventual copii sau mp3-uri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
croatu



Conectat la: 29 Mar 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Aug 12, 2009 9:57 am    Titlul subiectului: Italo Disco Raspunde cu citat (quote)

Multumesc Max Him , si mp3 ar fi bun in lipsa de altceva . Lasa-mi un nr de telefon pt a te contacta . Mail-ul meu este "catalindam" pe yahoo . Toate cele bune !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Urmatorul
Pagina 13 din 14

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community