FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Unde sint facute "sculele" audio
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Mar Aug 31, 2004 9:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mihai7645 pai daca E-Boda e facut in China astia de la Rosal ce fac in Pantelimon ? Smile
Eu zic ca e asamblat aici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 31, 2004 9:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
TaucheR



Conectat la: 13 Iun 2004
Mesaje: 1024
Locatie: Constangeles

MesajTrimis: Mar Aug 31, 2004 11:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxe Infinity Alpha 30..................Danemarca
Amplificator Technics SU-A700......Japan
Cd-player Technis SL-PG380A.......Germany
Cd-player Sony CDP-XE300..........France

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!


Ultima modificare efectuata TaucheR la Lun Apr 11, 2005 12:01 pm, modificat de 5 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Aug 31, 2004 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Data toti v-ati prezentat sculele sa o fac si eu

Sursa de semnal: diverse
Preamplificator hi-end: USB PCM2702, PIC18F452, PGA2311 cu LCD 2x16 si telecomanda
Egalizator: full digital 5 benzi AT89C2051, TDA7317, 150 LED-uri pentru interfata vizuala, telecomanda
Crossover: analogic/digital 24dB/oct AT89C2051, AD5206 cu LCD care afiseaza volumul fiecarui difuzor, telecomanda pentru control volum la difuri (fiecare in parte) asta este ce-l mai nou locatar
Amplificatoare: 6x200W RMS MOS-FET
Boxe: 3 cai (4 dif) lemn masiv (3 cm) Nuc, dif Chinezesti Embarassed
Toate operationalele din sistem sunt Burr-Brown OPA627 (n1 in lume)respectiv OPA4228
THD masurat 0,1% la 200W
Made in atelierul meu si majoritatea au carcase de carton pentru ca nu se stie cand le demontez si fac altele Evil or Very Mad

_________________


Ultima modificare efectuata de catre Vasile la Mie Sep 01, 2004 2:34 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mie Sep 01, 2004 12:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

frunzila, chiar sunt curios cum se aude sistemul "matale" Smile).
Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2004 12:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca orice sistem comercial care depaseste suma de 100 mii de para Wink vrei un sistem ca al meu ? Costa doar 15 mii de para Laughing

Si asta avand cabluri de veioza le la amplificatoare la difuzoare Twisted Evil Daca-i pun si niste Nirvana Cables atunci... sa vezi

Preamplificatorul este ASTA pe care am vrut sa-l vand si la care am adaugat interfata USB si DAC, deci este in aceeasi timp si preamplificator si placa de sunet USB pentru ca-i recunoscut de Windoze ca generic USB codec. Este singurul din sistem care are si carcasa.

Despre boxe nu are rost sa va povestesc pentru ca-i poveste lunga cum de au difuzoare Chinezesti (nu am avut bani de altele) si dece sunt ele din lemn masiv de Nuc (le-am facut pentru cineva si nu a mai venit niciodata dupa ele).

Multe din scheme nu sunt concepute de mine ci doar prelucrate nevoilor mele.

Ce pacat ca nu-mi merge bine (de fapt acum nu mai merge aproape deloc) camera AIA pe care am luat-o ca as trage niste poze la "system"

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
frantic



Conectat la: 26 Aug 2004
Mesaje: 176
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2004 8:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata si umilul meu sistem:
CD player Technics SL-PG4: Japonia
Amplificator Techincs SU-A700MK3: Japonia
Boxe Technics SB-CS65: Spania
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2004 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

frantic a scris:
Iata si umilul meu sistem:
CD player Technics SL-PG4: Japonia

Nu cumva e vorba de... Germania?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
frantic



Conectat la: 26 Aug 2004
Mesaje: 176
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Sep 02, 2004 8:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AbsoluteAudioFan a scris:
Nu cumva e vorba de... Germania?

Mea culpa Embarassed
Intr-adevar este vorba de Germania.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community