FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Teac V-8030
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 1:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie unul sincer imi pare rau ca Sorin nu vrea sa posteze mai des aici, este evident pentru toata lumea ca i-au trecut un impresionant numar de aparate valoroase prin mana si ne-ar putea da cateva informatii, eventual povesti din propriile experiente, ramane de vazut...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 1:13 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ECL



Conectat la: 26 Iul 2008
Mesaje: 89
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu am cumparat de la Sorin 2 mag-uri, care functioneaza perfect si mai ales arata impecabil (rt707 si x-1000r).

Mai nou cumpar direct din DE si US. Chiar azi am cumparat niste minunatii de care sunt f.incantat (stare f.bun si un pret f.bun) ca le-am gasit la packet (deck, amplif si tuner) si muream daca nu le luam: Eumig FL-1000 uP, T-500 si A-500. Va atasez deocamdata poza de pe ebay pana imi ajung in Ro.

Stie cineva ceva despre Revox H-11 cum suna, ce e cu el? L-am vazut doar in poze si am citi doar review-urile de pe net, si as fi curios daca cineva a pus mana sau ascultat asa ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Joi Noi 12, 2009 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt la un pas sa inchei tranzactia, inca ceva pareri daca se poate Akai GX-75 sau Sony TC K870ES ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ECL



Conectat la: 26 Iul 2008
Mesaje: 89
Locatie: Arad

MesajTrimis: Joi Noi 12, 2009 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din puctul meu de vedere, as alege gx-75 care mie personal imi place mai mult cum suna/trage versus 870es.

acum fiecare cu urechea si pasarica lui... personal nu ma iau prea mult dupa comentariile unora sau altora, mergi strict pe urechea si feeling-ul tau, mai ales intre 2 aparate bune si cu toate ca pretul de nou al gx-75 a fost sub pretul lui 870es.

orisicum ar fi ok daca ai putea face o proba cu fiecare si sa vede capurile si uzura din zona cat e de mare, la fiecare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 12, 2009 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Soul , ai spus ca vrei sa-l folosesti intens,corect?
Sfatul meu a fost sa iei 808 pentru ca inca se mai gasesc piese.
Daca insa ai de ales intre 870ES si gx75, iti recomand GX-ul, macar e mai rezistent capul in timp. Folosit frecvent, un 870 se va uza mai repede ca GX-ul si un deck cu cap uzat nu mai face nici cat o ceapa degerata.
Asta cu conditia ca GX-ul sa nu fie si el cu capul la limita....

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
asc444



Conectat la: 15 Feb 2008
Mesaje: 311

MesajTrimis: Sam Noi 14, 2009 12:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt un cunoscator al limbii engleze, din ce stiu vintage inseamna culesul viei. Deci nostalgia trecutului, nu vechiul ca atare. Daca cumpar o scula high nu inseamna ca scula mea, Techniscul ce-l am de 20 ani, il arunc. Cinstit, pt a-l repara as da mai multi bani decat pe unul nou si superior lui. Cel mai rau imi pare de un radio cu lampi, primul din satul lui tata, si al lui, l-am aruncat acum 10 ani, aveam nevoie de un tub: EABC 80. Acum vad ca exista asociatie a iubitorilor de radiouri vechi. Pt mine era un aspect sa-l fi avut functional, cu un tata ce nu mai e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asc444



Conectat la: 15 Feb 2008
Mesaje: 311

MesajTrimis: Sam Noi 14, 2009 12:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

djmk, nu are uzura deloc. Cel putin la unghie n-o simt. Ti-am scris ca am umblat la cap in toate felurile. Nu prea am multe variante: Capul are doar 2 suruburi, amandoua cu reglaj, dar reglajul afecteaza play- reversul simultan. Cand te referi la azimut, banuiesc ca la aceste 2 suruburi te referi. Mai sunt 2 suruburi ce prind capul in carcasa rotativa, alea nu prea au efect, sunt pt a tine capul fixat, cred la o inaltime potrivita.
Vad ca sunteti profesionisti, dar Technics era chiar un gunoi pe vremea lui? Mie imi place cum se aude.
Referitor la dolby S, are efect la o banda trasa fara dolby? La doby NR, B, C, are efect. La DBX am inteles ca nu ar avea. As lua ceva cu dolby S. Imi place la maxim o mecanica de la nakamiki, ce intoarce caseta in el insusi. E spectaculoasa chestia, plus ca am inteles ca au fost buni la vremea lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community