FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intalnire membrii forumului
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stan



Conectat la: 06 Apr 2010
Mesaje: 13

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 2:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Cosmin si Radu multumesc pentru solidaritate ! Razz

Ma mai gandesc si vorbim.

Wink



Bine zis dragii mei! Fac si eu un apel la solidaritate! Sa strangem randurile baieti impotriva dusmanului de clasa care indrazneste sa nu iubeasca si sa idolatrizeze ACCUPHASE

A dreac' ticalosi si huligani! Unde mai pui ca comploteaza impotriva nostra si ii roade invidia!

Accuphase e o emanatie revolutionara a creierelor genialilor japonezi! NIMENI, da' NIMENI nu are dreptul sa nu-l iubeasca!

Hai sa-i inchinam oda....

_________________
A_cu frumos
A_cu frumoooos
Cu acele-ti fasnete

Pe noi tu ne-ai hipnotizat
Cu auriu si ace

A_cu frumos
A_cu frumooos
Cu acele-ti fasnete....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 2:07 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 2:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stan a scris:

Bine zis dragii mei! Fac si eu un apel la solidaritate! Sa strangem randurile baieti impotriva dusmanului de clasa care indrazneste sa nu iubeasca si sa idolatrizeze

Stane, am inteles care e pozitia ta din celelalte posturi pe forum. La fel si ceilalti, sunt sigur. Te rog eu, daca nu vrei sa iei parte la intalnire, nu mai face atmosfera pe topicul asta. Ai alte doua pe care poti sa te desfasori, asta as vrea sa-l pastram mai destins.

Pe de alta parte, daca vrei sa vii sa ne cunoastem, nu am absolut nimic impotriva, cum spuneam, lista e deschisa. Nu as vrea sa ne impartim pe criterii stupide, cum ar fi ala al siglei de pe scule, as vrea sa cred ca putem mai mult de atat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 9:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stai linistit, Stan o sa fie la intalnire.
Doar este clona cuiva, nu ? Are si el, saracul, o obsesie. Razz

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
Stai linistit, Stan o sa fie la intalnire.
Doar este clona cuiva, nu ? Are si el, saracul, o obsesie. Razz


Stii ce e interesant ? Macar de-ar avea obsesia Accu, la modul pozitiv - ar fi un mare castig pentru el. Insa modul de exprimare si atitudinea lasa de dorit.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 9:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
@ Hi&Fan
Habar n-am avut ca au transformat magazinul in bar. Nici n-am mai fost pe-acolo de mult, ce-i drept. De fapt, dupa ce s-au mutat de pe Coposu, am constatat ca nici cd-uri nu prea mai aveau, asa ca n-am avut motiv sa mai merg.

Arata bine, da' parca mai mult ma atragea ceva ina er liber. Bine, nu decid eu, doar imi dau cu parerea. Din partea mea, daca este relativ central, sa poata ajunge usor toata lumea si nu sunt preturi nesimtite, e ok oriunde.

Nu, magazinul a ramas la fel, s-a desfiintat magazinul de haine(incaperea din stanga intrarii) si acolo s-a amenajat un bar, dotat cu scule decente de auditie/vizionare si unde au si cateva rafturi cu discuri. Habar n-am de preturi, n-am baut niciodata nimic acolo, ajung rar pe acolo si cand ajung cobor numai la" beciu' cu vinile "cate o ora-doua, platesc si plec.
Drept e ca acum, cat e vremea frumoasa e pacat sa nu stai la aer liber, a fost doar o sugestie, insa de cate ori vad barul ala nu ma pot opri sa nu ma gandesc ce potrivit ar fi pentru o intalnire audiofila, eventual cu scule la test.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Barul e o extensie. În plus are în spate o terasă foarte frumoasă și liniștită Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Terasnă în sensul de lounge, nu de bodegă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:
Nu, magazinul a ramas la fel, s-a desfiintat magazinul de haine(incaperea din stanga intrarii) si acolo s-a amenajat un bar, dotat cu scule decente de auditie/vizionare si unde au si cateva rafturi cu discuri. Habar n-am de preturi, n-am baut niciodata nimic acolo, ajung rar pe acolo si cand ajung cobor numai la" beciu' cu vinile "cate o ora-doua, platesc si plec.
Drept e ca acum, cat e vremea frumoasa e pacat sa nu stai la aer liber, a fost doar o sugestie, insa de cate ori vad barul ala nu ma pot opri sa nu ma gandesc ce potrivit ar fi pentru o intalnire audiofila, eventual cu scule la test.

O sugestie foarte buna, mai ales daca au si terasa (merci bibi).Thumb Up

Intalnirea cu scule la test eu zic s-o lasam pentru alta data, e pacat sa ne paruim de la prima intalnire Laughing

Avem doua optiuni pana acum, daca mai sunt sugestii, bagati. Supunem la vot saptamana viitoare cand aflam si cati vom fi, macar aproximativ.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
24fret



Conectat la: 17 Mar 2008
Mesaje: 430
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 1:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Putem sa aducem 10 feluri de scule, nu o sa se paruiasca nimeni. Asta o garantez cu mana pe inima. Nu confundati forum-ul cu viata reala. Pe club4x4 se poarta certuri seculare intre Toyota si Nissan dar in teren toata lumea se tine de mana. Deci fiti fara grija.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 3:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

24fret a scris:
Putem sa aducem 10 feluri de scule, nu o sa se paruiasca nimeni. Asta o garantez cu mana pe inima.

Doar nu crezi ca vorbeam serios. Cu toate astea, cred ca suntem mai relaxati fara teste, macar de data asta. Ajungem noi si acolo, dar sa o luam treptat. Precum sexul la prima intalnire, se duce tot farmecul Razz Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 4:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnu' STAN, vezi ca ai facut o greseala FATALA -> ai intrat de pe acelasi IP de pe care intra si un binecunoscut membru al acestui forum (care are o mica "clona" in lupta cu Accuphase).

Te avertizez pe aceasta cale - si iti promit ca este ULTIMUL avertisment - sa incetezi DEFINITIV cu magariile astea si sa-ti vezi de treaba ta Exclamation

Daca mai apari pe aici cu vreo clona, iti GARANTEZ ca am sa te desconspir si am sa te fac de kkt in fata intregului forum
Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 4:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Who is it? Întotdeauna mi-am dorit să știu care a cui clonă e...
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 4:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Muzic Box imi pare o idee foarte buna si mult mai usor de acecptat de toate personajele implicate.
(numitul bar Jack imi e ok dar nu stiu cati dintre doritorii de intalnire ar degusta atmosfera, care e oarecum aparte. Music Box e "on the safe side")
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 5:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... sau imi dezvaluie Alexx unde iese la bere si apar si eu ...
(trebuie sa recunosti ca sunt cel putin la fel de subtil ca tine - ma refer la autoinvitatiile la ascultare Smile )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 11, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
... sau imi dezvaluie Alexx unde iese la bere si apar si eu ...
(trebuie sa recunosti ca sunt cel putin la fel de subtil ca tine - ma refer la autoinvitatiile la ascultare Smile )

Are si subtilitatea asta rostul ei. Laughing Laughing

Pai... in principiu ies unde vrea majoritatea. Daca exista o majoritate. Daca insa se mai supara unul-altul ca nu i s-a laudat jucarica sau mai stiu eu ce, atunci 'pm is your friend' si ne-om strange vreo 2-3, d-astia mai insensibili, sa ne trecem timpul impreuna. Stai linistit, esti pe mailing list-ul meu, my pleasure Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
Pagina 5 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community