FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Musik Messe 2004 - Frankfurt
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mie Ian 28, 2004 10:49 am    Titlul subiectului: Musik Messe 2004 - Frankfurt Raspunde cu citat (quote)

Salut ,

In perioada 31 martie - 03 aprilie se va desfasura la Frankfurt am Main cea mai mare expozitie de profil din Europa.
http://musik.messefrankfurt.com/frankfurt/en/
Toate firmele serioase vor fi acolo.
http://musik.messefrankfurt.com/frankfurt/en/images/MM2004_exhibitors.pdf

Vreau sa va intreb in mod oficial daca vrea cineva sa mearga . Eu o sa ma duc si as vrea sa merg cu mai multi oameni pt. a avea costuri mai mici.

Putem pleca cu un microbuz privat , beneficiem de reduceri ( -20 ... -30%) la cazare , reducere la biletele de intrare ( 8 - 10 Euro/zi/persoana fata de 18-20Euro/individual. La intoarcere putem sa mai facem si cumparaturi ( ca doar nu depindem de nimeni ) si sa ne mai si plimbam prin Germania si Austria ( Viena ).

Grupul nu va fi mai mare de 6 - 7 persoane ( ca sa calatorim comod ).

Ajungem acolo pe 1 Aprilie si plecam pe 4 Aprilie ( mai prindem si noi cate una alta de la expozanti , ca doar nu o sa plece cu sculele inapoi acasa ).
Rezervarile la hotel in Frankfurt se pot face cel tarziu pana la 15 februarie. Dupa acest termen gasim locuri libere doar prin orasele apropiate.

Estimez ca aceasta excursie va costa cam 300 - 400 Euro ( Transport, Cazare , Masa ). Daca facem cumparaturi de 500 - 600 Euro , o sa ne recuperam toate cheltuielile.
In functie de numarul de doritori o sa pot sa fac si o estimare exacta de costuri .

Ma puteti contacta pe mail sau la telefon :
dan@difuzoare.ro
0742/070.470

Atentie !
Nu sunt acceptati in grup :

Manelistii si Golanasii indiferent de banii pe care ii au . Eu fac selectia pt. ca nu vreau sa ma fac de bacanie pe acolo.

In microbuz se va ascuta numai muzica buna sau deloc. Fiecare membru poate veni cu muzica lui preferata .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 28, 2004 10:49 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mie Ian 28, 2004 11:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In primul rand nu stiu daca se pot vinde exponatele. Eu am fost asta vara la Tendence show (tot Frankfurt, s-ar putea sa merg si acum in februarie, este chiar inaintea Musik messe) si peste tot erau anunturi clare ca nimeni nu are voie sa vanda exponatele. Toata lumea a trebuit sa se intoarca cu ele acasa! (te controlua la iesire sa vanda daca ai luat ceva!!)
Deci, esti sigur se poate cumpara ceva expus in messe??

Bilete la hotel gasesti si cu cateva zile inainte, daca stii unde sa cauti. Eu am dat pur si simplu tel la organizatorii targului si am gasit o camera la hotel de 4* la pret de 3* chiar in centru! Cu autobuz care te ducea la targ in fiecare dimineata.

In principiu eu as merge daca voi avea timp si banii necesari (avand in vedere ca e posibil sa mai fac excursia asta in februarie...). Am putea merge cu masina mea eventual, dar max 4 pers...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Sam Feb 07, 2004 4:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da' ce-aveti cu manelele, domnu'? Twisted Evil
As vrea si eu sa merg dar nu stiu ce program am in acea perioada. Mai vb.

_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Feb 07, 2004 7:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce sa fac , am si eu o pata pe creier !

Ai vazut cum americanii ii scoteau din vagauni pe japonezi , in al doilea razboi mondial , pe insulele din Pacific ?
Cu aruncatorul de flacari .
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AdWiser



Conectat la: 15 Ian 2004
Mesaje: 1816

MesajTrimis: Sam Feb 07, 2004 7:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi hi hi si noi cu Dida Dragan pe post de aruncator de flacari Twisted Evil
_________________
==*==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 08, 2004 11:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate pe post de arma sonica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Dum Feb 08, 2004 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dane,
Da-mi si tu de veste cand primesti marfa de la Scan-Speak. Torben mi-a zis ca in februarie ar trebui sa fie in stoc. Intentionez sa pun la rubrica DIY din primul numar Hi-Fi&Multimedia de anul asta o incinta adevarata.
Frunzila,
Fa si tu rost de 4 bucati de la Visaton MHT 12 8 OHM. Arde si n-am timp sa ma ocup. Please!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Dum Feb 08, 2004 5:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ti-am trimis un e-mail .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2004 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verba volant ...

Ultima modificare efectuata de catre Bogdan la Vin Mar 10, 2006 2:42 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 1:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ DNA daca mai vrei sa mergi la Frankfurt sa-mi zici. Pot sa-ti fac o sugestie de cazare eftina si nu f departe de oras. Conditii excelente. Am fost acum la targ si am stat in camera dubla cu 78€/noapte. Super pret pt perioada respectiva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Sam Feb 28, 2004 1:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te rog !

Am gasit si eu un hotel interesant , chiar in fata garii centrale , la 20 de minute de mers pe jos de complexul expozitional dar nu am facut inca rezervarea .

La ce targ ai fost ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2004 11:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fost , vazut , placut .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2004 11:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

QD
Am uitat sa-ti spun !
Hotel de 48 Euro pe noapte in Ginheim ( la 7 minute de mers cu tramvaiul 16 de Messe )

Am cumparat doua statii de amplificare din Messe ( 2x1200w , 32 Kg si una de 2x900w de numai 28,5 Kg ) .

Ce , se pun ei cu un roman si un chinez hotarat ?

Poza de la controlul ginecologic al fetitelor ( statiilor Wink )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2004 11:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tiii, man uitai sa-ti mai raspund aci. Sorry! Dc nu mi-ai dat un PM?

Am impresia ca este mult mai ieftina cazarea in rest. In timpu Ambiente si Tendece preturile explodeaza subit.Cate pavilioane erau deschise la targu asta? In feb au fost toate 10.

Eu am stat in Schmitten si luam trenu din Oberursel. Zona Schmitten e f frumoasa e undeva pe un munte.

Misto ca se vindeau exponatele, la alea 2 targuri n-ai voie sa pleci cu nimic si nici sa faci poze, iti confiscau aparatu.

Apropo, cine era chinezu? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2004 12:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

50% din expozanti vor sa vanda exponatele , mai ales cei care trebuie sa le inapoi cu avionul peste ocean .
Daca stii sa te intelegi cu ei , le cumperi tot standul la preturi beton .
Nici acum nu se vindeau ( afise peste tot ) dar noi ( eu si cu chinezu de la stand , ca americanul nu a vrut sa defileze cu fiarele in brate prin Messe ) am iesit prin curte , inspre Hotel Maritim si daca se lua cineva de viata noastra spuneam ca sunt defecte si mergem sa le inlocuim la hotel cu altele bune . El avea ecuson de expozant , eu de tehnician . La poarta era un tatae cu bluzon de gunoier pe el care nici nu se sinchisea de noi . Daca ieseam cu camionul ne deschidea si poarta mare si ne si saluta .


Tehnici , domn'le !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community