FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Vreau si eu un receiver pt.boxele mele
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 15, 2006 1:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pt. partile in disputa fac o trimitere la acest link:

http://sound.westhost.com/articles.htm

Cititi primele 3 articole, si nu numai.

_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 15, 2006 1:29 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 15, 2006 1:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dorin, cunosc site-ul respectiv si mi s-a parut intotdeauna great. Doar ca si Elliot pare a ignora cu desavarsire faptul ca orice difuzor are un raspuns in frecventa caracteristic si ca nu exista filtre "universale", inclusiv active !
As fi dispus oricand sa trec pe filtrare activa, dar nu mi se pare deloc o treaba banala sa reglezi ansamblul filtre-incinte sa sune bine !

_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 15, 2006 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parerea mea este ca multiamplificarea e o extindere cantitativa: trebuie sa procuri dintr-o data un numar dublu sau triplu de amplificatoare. Dar e mai simplu in principiu si decupleaza din factorii implicati. Mai este obligatoriu daca vrei putere mare.

Cross-ului pasiv este simplu in aparenta dar ascunde o complexitate mai mare prin interdependenta factorilor. Este o solutie doar pt. puteri mici.

_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alex_t



Conectat la: 10 Feb 2006
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 21, 2006 6:53 pm    Titlul subiectului: Re: Vreau si eu un receiver pt.boxele mele Raspunde cu citat (quote)

amplitunerul pe care ti-l recomand este Yamaha, bineinteles stereo, un model din seria" rx-", de preferinta peste 500 (ex: rx-550;570...)
recomand yamaha pt ca ai cerut inalte si medii foarte deschise, uneori la yamaha cam "tipacioase" si in plus viteza de raspuns a acestor amplificatoare este fantastica, ca minusuri: basul uneori lasa de dorit.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community