FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Muzica live

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2004 11:14 pm    Titlul subiectului: Muzica live Raspunde cu citat (quote)

Am tot discutat despre muzica si inregistrari si foarte putin despre concerte, asa ca m-am gandit "what the hell", ia sa propun si eu un topic.

Eu sunt mai pe rock asa ca merg de cate ori am ocazia la concertele cu Iris (pentru ca imi plac de cand eram mic) si cu ZOB (pentru ca sunt prieten cu trupa si suna foarte bine). Din punctul meu de vedere un concert este o experienta senzationala, muzica combinata cu ambianta este ceva nemaipomenit.

Imi amintesc si azi primul concert la care am fost pe vremea cand eram foarte tanar: Boomtown Rats la Polivalenta (sa fie 20 ani)!

M-am straduit sa merg la cat mai multe concerte in decursul timpului si acum daca privesc retrospectiv au fost cateva: Page si Plant, Whitesnake, Sting, Ian Anderson, Yngwie, Michael Jackson, Iron Maiden, etc

In ultima vreme parca sunt mai putine, dar tocmai am auzit ca in luna Mai vor veni sa concerteze la noi Jethro Tul. Veste buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Apr 01, 2004 11:14 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2004 11:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si cand te gandesti ca-n Ungaria, Polonia sunt pe banda rulanta concertele, diverse trupe/solisti de prestigiu.
Dupa ce a fost stadionul aproape gol la Elton J ma indoiesc ca o sa mai vedem curand ceva concerte pe aici Sad .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2004 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adevarul e ca la noi sunt si biletele mai ieftine si merge si lume mai putina la concert, asa ca de ce sa vina?

Sincer, nu inteleg de ce nu le place Romanilor sa mearga la concert, ca nu cred ca banii sunt explicatia.

La Jethro Tul, pretul biletelor incepe de la 450k Lei si cu siguranta va fi o experienta adevarata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
alf99



Conectat la: 20 Ian 2004
Mesaje: 31

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2004 9:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fot la concertul Elton John si pot spune ca a fost senzational! Treaba cu putina lume e din vina organizatorilor parerea mea.au vazut ca s-au vindut f putine bilete si cu toate astea macar in ultima zi puteau reduce pretul.au fost preturi astronomice (pt noi-dar normale pt calitatea artistului) 600.000 lei cel mai ieftin! Concerte vor mai fi dar sincer pe Elton John nu cred ca-l vom mai vedea "live" vreodata.Pacat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2004 1:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am fost plecat din Buc si-mi pare rau si acum ca n-am fost. Dobitocii aia de organizatori n-au lasat pretul mai jos, dar au lasat intrarea libera dupa ce a inceput concertul. Da cine dreaq a stiut??
Am inteles ca au fost doar vreo 5000 de oameni..jenant.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aniversarea 40 de ani Phoenix am pierdut-o desi eram in timisoara - m-am dus ca boul la servici in loc de concert! Si tot din cauza serviciului si tot ca boul am pierdut atb in timisoara in park place (bun, asta nu a fost concert, dar am pierdut ocazia de a-l vedea pe atb live); Ma bucur mult in schimb ca am fost si eu la un Phoenix pe un stadion in tm acum niste ani; mi se pare ciudat asa... sa imi povesteasca tata-miu ca mai demult a mers la Phoenix la concert, si dupa multi ani sa merg si eu la acelasi Phoenix la concert.

Asteptam un Jean Michel Jarre vara asta la Giurgiu, nu e nimic sigur inca, dar e posibil.Asta nu trebuie ratat. Si daca ar fi la Sofia nu cred ca diferenta de drum va costa mult, asa ca daca va fi, eu merg! Renunt la tot, eu vreau sa il vad live pe omul ala!!

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci, ne intalnim la Jethro Tul? Pare o okazie buna, mai ales ca se poate lasa si cu o bere dupa ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
MMC



Conectat la: 03 Feb 2004
Mesaje: 407
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 3:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vine iarasi Jethro Tull? Eu am fost la primul concert. Mai demult mergeam am prins si Joe Cocker, Rod Stewart, A.S.I.A.(extraordinari), Sting, Scorpions e uite ca de altii am uitat. Ce am scapat se numeste Dream Theatre.
Cand este concertul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

28 mai.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ai pierdut nimic MMC ,DREAM THEATRE a fost jalnic din toate punctele de vedere :am stat o ora jumate sa i-au doua beri ,sunetul era varza ,ca sa nu mai spun muzica ...eu credeam ca au ceva in cap pustii aia .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Calin Andra



Conectat la: 20 Feb 2004
Mesaje: 253

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2004 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desigur ca un concert este o experienta deosebita atit pentru artist cit si pentru public, dar hai sa va spun eu cam cum sta treaba si o fac in urma experientelor pe care le-am avut: Organizatorii se confrunta cu o gramada de costuri, plata trupelor, sonorizari, cheltuieli legate de organizare etc care costa x mil lei. Totul este o afacere, el trebuie sa aiba veniturile>costurile. Pentru asta se plateste un bilet cu banuti pe care publicul il scoate din buzunar. Ex daca la Elton John a fost 600.000 si la Iris este 200.000 inseamna ca cheltuielile cu Iris sunt mai mici si credeti-ma ca publicul s-ar putea sa fie mai numeros. In general cine merge la concerte: tineri 16-25 ani la trupe Rock, 25-40 ani concerte pop-rock, jazz etc. Aici vorbesc de majoritati. Un pusti de 18 ani nu prea are de unde sa scoata 600.000 ca sa-i vada pe Iron Maiden, daca parintii nu ii dau bani din ce din alocatie Shocked . Mai bine cu 600.000 bea bere cu prietenii, fac rost de un DVD si e multumitor.
Fratilor nivelul de trai nu ne permite. salaruil omului de rind e pe la 100-200 euro/luna. Cine isi permite sa dea 20% din el pentru 3 ore de muzica care mai si risca sa fie naspa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community