FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ajutor Reparatie Boxe

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ionutz6



Conectat la: 05 Iun 2006
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Iun 05, 2006 4:02 pm    Titlul subiectului: Ajutor Reparatie Boxe Raspunde cu citat (quote)

Neata,

va rog mult sa ma ajutati intr-o problema relativ simpla. Am reusit sa ard niste boxe, respectiv o boxa JBL TLX320 http://www.ciao.de/JBL_TLX_320__Test_2526018 - in germana) si o boxa mica dintr-un sistem 5.1 model JBL SCS-178 http://www.dooyoo.co.uk/audio-output/jbl-scs-178-sat-pair/details/. Am reusit sa ard 2 cai din 3 pt TLX320 si 1 din 2 pt cea mica, SCS178. La cea mare am ars inalte si basi, iar la cea mica am ars inaltele. In ambele cazuri au ramas doar mediile.
Intrebarea mea este cum sa fac sa le repar? Am gasit o firma pe net din Buc care cica se ocupa cu asa ceva, am vb cu ei si bineinteles ca au zis ca vin la mine acasa si ca ma suna si n-au mai facut-o. Doar sutem romani, m-am obisnuit cu asa ceva.
Problema este: sa le rebobinez, sa cumpar difuzoare noi? Daca da, de unde? O adresa de magazin, ceva, m-ar ajuta foarte mult. Nu ma intereseaza solutie ieftina, ci buna. Sa zicem ca sunt si cu o valoare sentimentala, deci m-ar interesa mult sa le repar. Nu ma pricep prea tare la asa ceva, asa ca detalii tehnice gasiti in linkurile de mai sus.


Va multumesc mult pt ajutor,
Ionut
ps. Ymes: ionutz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iun 05, 2006 4:02 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 15, 2006 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vezi ca este un centru de rebobinari difuzoare undeva pe langa Timpuri Noi,de cate ori am apelat,au facut treaba buna!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ionutz6



Conectat la: 05 Iun 2006
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Iun 16, 2006 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merci mult de sfat. Ai cumva vreun nr de tel, o adresa de mail, o strada, ceva? sau macar unde langa timpuri noi?
Si alta intrebare, nu ar fi mai bine sa cumpar difuzoare noi decat sa le rebobinez?



Merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
florin_shopy



Conectat la: 19 Ian 2006
Mesaje: 247
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 16, 2006 6:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate am pierdut nr. lor de tel,dar banuiesc ca daca suni la informatii obtii numarul...
nu stiu cum se numeste strada,poti ajunge de pe Vacaresti se face dreapta la o intersectie(cum vii dinspre Dristor) care da la Liceul Hasdeu parca,sper ca ala e liceul. centrul de reparatii este la parterul unui bloc,tot pe dreapta,cam la 2-300 de metri de intersectia de care am pomenit mai sus(deci nu ajungi la liceul ala).
este un fost "Radio-Progres",deci nu e un atelier particular.
eventual mai intrebi si tu pe acolo...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ionutz6



Conectat la: 05 Iun 2006
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Iun 16, 2006 6:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

merci mult, o sa ma iau dupa indicatiile tale si daca e, mai intreb...
si apropo de informatii, as intreba la informatii, dar daca as avea cel putin un indiciu despre firma aia... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community