FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Show-uri internationale Home Theater si Hi-Fi

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 9:48 am    Titlul subiectului: Show-uri internationale Home Theater si Hi-Fi Raspunde cu citat (quote)

Lumea asta mare are multe CES-uri and the like. Prezentul se doreste un topic dedicat acestor show-uri internationale de profil si, evedent, tehnologiilor prezentate acolo. Pentru ca e greu de incadrat, poate ca ii sta cel mai bine la stiri, dar daca moderatorii au alta parere, eu nu am nimic impotriva.

Ma gindesc sa adunam laolalta in acest thread informatii de la aceste manifestari, uneori pot fi interesante. As incepe cu un eveniment recent, Home Entertainment 2006, L.A. California , 1-4 iunie 2006. Show-reportul pictografic din link ne poate face o despre pulsul lucrurilor pe cea mai mare piata atit custom cit si discrete din domeniu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 9:48 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mselescu



Conectat la: 04 Aug 2004
Mesaje: 1988
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Super prezente si imagini , mai ales boxele dar unele preturi sunt SF.
_________________
A invata de la cei cu experienta poate fi un cistig dar niciodata o rusine !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nenea, ala e L.A., un custom install fara macar un sfert de milion de para te face de ris in comunitate ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Human



Conectat la: 01 Noi 2003
Mesaje: 889
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Iun 22, 2006 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tot despre CES-uri cu poze si filmulete...
http://www.cinenow.com/us/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Human



Conectat la: 01 Noi 2003
Mesaje: 889
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Aug 30, 2006 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

iunie 2006

http://www.6moons.com/industryfeatures/munich06/munich.html

august 2006

http://www.6moons.com/industryfeatures/hk06/show.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Aug 30, 2006 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

At $55,000/pr, The Modena speaker cable by Allan Shane is perhaps the most expensive speaker cable in the world at present. I only know its claim to fame include superconductors said to be outrageously expensive. I am not too familiar with the theories behind the technology but the Krell reference system wired up with the Modena had an extraordinary sense of calmness and coherence over the South-African Vivid Speakers. It will be a very exciting shootout if there is an opportunity to compare the Modena against the most expensive speaker cable made by Transparent, MIT, Stealth, Siltech, Kharma and Argento. The Modena speaker cables are manufactured overseas but proudly invented by Allan Shane of Hong Kong.

55.000$ perechea de cabluri de boxe, asta da pret pentru un sistem audio.
Sus
anicul



Conectat la: 26 Mai 2004
Mesaje: 57
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Aug 30, 2006 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le urez succes la vanzare.
Sa urmarim perioadele de promotie/reducere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mie Aug 30, 2006 3:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vorba unui amic, ce a "vizitat" apatic link-ul: orice pasiune ai, is oameni care iti ofera sansa sa cheltui o avere. motto-ul alora cu cablul de 55k ar ptuea fi: orice pasiune ai avea, noi o putem face sa nu fie ieftina
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community