FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sony VX2100E
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
NeaNicu



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 57
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Vin Iun 30, 2006 12:07 am    Titlul subiectului: Sony VX2100E Raspunde cu citat (quote)

As dori sa stiu de unde pot gasi in RO cel mai ieftin si sigur (garantie etc). Am inteles ca s-au oprit din fabricatie, deci stiu ca au scazut preturile. Si mi-ar trebui si un acumulator NP-F970. Si daca imi puteti spune ce are in plus PD170E fata de VX2100E. De ex. mi-ar trebui sa am si intrare de microfon (intrare de jack mare sau XLR), VX-ul are asa ceva ? Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iun 30, 2006 12:07 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Iul 01, 2006 1:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa ne traiesti, Nea Nicule!!! Laughing

La aceasta intrebare Radu poate sa iti raspunda in cel mai complet si mai competent mod cu putinta... Oricum, daca ar fi sa ma intrebi pe mine, uita de VX2100, si indreapta-ti atentia catre HDV. Exista acum variante destul de interesante de la Sony, JVC, Canon and so on...

In rest, traiasca Partidul! Cool

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dorulet



Conectat la: 12 Iun 2006
Mesaje: 33

MesajTrimis: Dum Iul 02, 2006 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FX1, nu pentru HDV neaparat, ci ptr calitatile ei. Imediat ce am trecut pe fx1 Am uitat de granulatia deranjanta a VX-ului, am uitat de problemele legate de reproducerea corecta a tonurilor de piele, de faptul ca e incomod de filmat cu ea din mana, de rezolutia aparent mai bine definita(accentuarea detaliilor din Sharpness are numai dezavantaje) dar imi lipseste sensibiliotatea camerei. Oricum important e felul cum cade lumina nu cantitatea ei. Degeaba ai camera super sensibila daca lumina creeaza umbre hidoase sau pune in evidenta cosurile miresei? Si chiar dac nu ai lumina, dai gain mai mare. Oricum granulatia va fi mai mica. La un niveld eiluminare prea scazut degeaba vezi ceva cu vx-u, se va vedea prost, iar cu fx1 aproape ca nu se va vedea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeaNicu



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 57
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 12:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Escu' a scris:
Sa ne traiesti, Nea Nicule!!! Laughing

La aceasta intrebare Radu poate sa iti raspunda in cel mai complet si mai competent mod cu putinta... Oricum, daca ar fi sa ma intrebi pe mine, uita de VX2100, si indreapta-ti atentia catre HDV. Exista acum variante destul de interesante de la Sony, JVC, Canon and so on...

In rest, traiasca Partidul! Cool

Eu as uita de VX2100 dar m-am uitat in punga si am vazut ca trebuie sa-mi platesc intai datoria externa...asa ca nu prea au ramas bani de HDV. Apropo, un HDV pe la cat se ridica? Tot nu m-ati lamurit de unde as putea sa achizitionez ieftin si sigur un VX in RO?
In rest sa traim bine pe culmi inalte de progres si civilizatie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deh oameni buni, unii castiga bani cu 3 ccd-uri de genul gs 75..si voi spuneti ca vx 2100 nu mai face banii. Cui vinzi tu marfa hdv? ce sistem trebuie sa ai sa prelucrezi decent, ma refer la 5 -6 ore.? Nu cunosc cum merge in modul dv dar am citit mult despre. (80% nu sunt satisfacuti de diferenta de pret) intre vx si fx1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeaNicu



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 57
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 5:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

il_conte a scris:
deh oameni buni, unii castiga bani cu 3 ccd-uri de genul gs 75..si voi spuneti ca vx 2100 nu mai face banii. Cui vinzi tu marfa hdv? ce sistem trebuie sa ai sa prelucrezi decent, ma refer la 5 -6 ore.? Nu cunosc cum merge in modul dv dar am citit mult despre. (80% nu sunt satisfacuti de diferenta de pret) intre vx si fx1

ilconte am inteles ce spui. raportul pret/calitate nu justifica fx1 fata de vx; pai eu m-am cam hotarat pe vx2100 tocmai d-aia intreb de unde se poate achizitiona ieftin si bun - in ro - modelul asta. thx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 7:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=10304
_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dorulet



Conectat la: 12 Iun 2006
Mesaje: 33

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Luati-va frate VX-uri ca-s bune, ca-s bune, ca-s bune! Oricum Fx e pentru tipi care stiu sa filmeze, nu sa se bucure ca se vede la intuneric Stupid
Vedeti ca e un tip care aduce camere vx de noi si e de incredere. 2600$, parca. Dati buzna! si nu mai pierdeti vremea pe forum-uri daca tot stiti ce vreti sa va luati. Multa bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NeaNicu



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 57
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Lun Iul 03, 2006 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dorulet a scris:
Luati-va frate VX-uri ca-s bune, ca-s bune, ca-s bune! Oricum Fx e pentru tipi care stiu sa filmeze, nu sa se bucure ca se vede la intuneric Stupid
Vedeti ca e un tip care aduce camere vx de noi si e de incredere. 2600$, parca. Dati buzna! si nu mai pierdeti vremea pe forum-uri daca tot stiti ce vreti sa va luati. Multa bafta!

Unde este nenea ala ca-l mananc acus cu tot cu vx!
Acum pe bune, zi bre unde este tipul respectiv, cum il cheama, cum dau de el? Da-mi un link, ceva acolo. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 04, 2006 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.digitalxx.ro/sonyvx2100.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
NeaNicu



Conectat la: 15 Aug 2005
Mesaje: 57
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Mie Iul 05, 2006 5:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Radu a scris:
http://www.digitalxx.ro/sonyvx2100.html

Multumesc pentru info.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
salutaris



Conectat la: 10 Iul 2006
Mesaje: 15
Locatie: DEVA

MesajTrimis: Lun Iul 10, 2006 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hello, sunt nou pe aici.... Vreau sa imi iau o camera pt "timpul liber" sa mai fac ceva bani poate pe la nunti/botezuri. Imi poate spune cineva ce e mai bun VX2100 sau FX1/Z1 pentru productie video avand in vedere ca lucrez in tv cu PD170 de 2 ani si sincer mi se pare foarte incomoda la filmarea din mana (voxuri, conferinte de presa etc). Nu am folosit niciodata FX1 si vreau sa stiu daca e mai confortabila. VX2100 e mai usoara ca si PD170 ? Multumesc !
_________________
salutaris
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
salutaris



Conectat la: 10 Iul 2006
Mesaje: 15
Locatie: DEVA

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 12:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca o intrebarre, ce stiti de DSR 250 ? L-am gasit pe un site strain la un pret de 4000$ comparabil cu FX1 . Ca si utilizare mi se pare super ok avand in vedere ca "sta pe umar".... nu stiu dpdv tehnic cum se prezinta.... Thanks!
_________________
salutaris
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
il_conte



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 269
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 8:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutaris a scris:
Hello, sunt nou pe aici.... Vreau sa imi iau o camera pt Imi poate spune cineva ce e mai bun VX2100 sau FX1/Z1 pentru productie video avand in vedere ca lucrez in tv cu PD170 de 2 ani si sincer mi se pare foarte incomoda la filmarea din mana (voxuri, conferinte de presa etc).

fx e mai comod ca un vx...datorita pozitionarii display`ului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dorulet



Conectat la: 12 Iun 2006
Mesaje: 33

MesajTrimis: Dum Iul 16, 2006 12:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutaris a scris:
inca o intrebarre, ce stiti de DSR 250 ? L-am gasit pe un site strain la un pret de 4000$ comparabil cu FX1 . Ca si utilizare mi se pare super ok avand in vedere ca "sta pe umar".... nu stiu dpdv tehnic cum se prezinta.... Thanks!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 1 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community