FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Help! Caut manual service pentru un deck Hitachi D-5500M!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Lun Oct 23, 2006 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aha!

Pai sincer iti marturisesc ca dupa Nakamichi cel mai mult imi plac SONY la cassdeck-uri! Au fost meseriasi la modelele cu 3 capete si ceva mai scumpe! Am avut vreo 4 bucati din seriile ES si cele mari cu 3 capete si toate m-au surprins pozitiv....adica se inscriau in clasa "audiofila" in sensul ca nu modificau sunetul la trecerea prin ele! Chestie FOARTE rara la cassdeckuri!
...Sincer imi si pare rau ca le-am dat desi nu aveam ce face cu ele!
Sus
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Oct 23, 2006 10:23 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Noi 04, 2006 3:28 am    Titlul subiectului: YYYeeessssssssss!!!!!! Raspunde cu citat (quote)

IR Babuin , Momolo , am reusit sa-i dau de cap la Hitachi D-5500M!
Sincer , fara schema si manual service nu cred ca as fi reusit si chiar bine am facut ca am asteptat manualul service! Ce am gasit: in primul rand o rezistenta de 330 ohmi intrerupta (pe alimentarea unui releu) si o cupla bagata aiurea (nu imi alimenta o placa intreaga - cea cu oscilatorul de stergere si pre-ul de inregistrare)! Acum imi lucreaza si ATRS-ul si imi memoreaza si testul de banda! Deci D-5500M este perfect functional. Am facut si teste de inregistrare si totul e OK! Am sa pun si ceva poze , dar mai am ceva de cosmetizat la el. Multumesc pt. ajutor si pt. manual!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 6:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bravo ! este o superscula ! design, constructie, WIRELESS REMOTE care intra in aparat - asta in 1979 !!!!!!! plus este un aparat megarar - nu stiu cum l-ai gasit tu, dar eu am 3 bucati toate diferite - una 5500 silver, una 5500 cu topul de wood, una 5500M silver

La mine cel mai bine suna cu casete trase pe AKAI si redate pe Hitachi !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mar Noi 07, 2006 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

IR Babuin , multumesc inca o data pentru manualul service! Dupa parerea mea , Hitachi D-5500M este cel mai frumos deck construit vreodata! Este o BIJUTERIE, fantastic de solid lucrat , asta ca sa nu mai spun ca are functii pe care nici un alt deck nu le avea in 1979! Dintre toate deck-urile pe care le am in colectie (sunt peste 50) , Hitachi D-5500M este , dupa parerea mea, cel mai valoros!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Dum Dec 03, 2006 11:59 pm    Titlul subiectului: 6x Pioneer High End Raspunde cu citat (quote)

Pioneer , cateva dintre modelele lor de top: CT-A7X , CT-737 , CT-737MKII , CT-939MKII , CT-757 si CT-777.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 1:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici o poza mai noua? Wink
Sus
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta e un subiect care NU MERITA SA MOARA !!!! CONTINUATI VA ROG Exclamation
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 4:22 pm    Titlul subiectului: Sa ne facem mai bine intelesi..... Raspunde cu citat (quote)

De la cine vreti poze..... de la mine?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djmk1988



Conectat la: 21 Iul 2006
Mesaje: 642
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 4:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Normal ! Very Happy Pune-le aici sa ne clatim si noi ochii ! Very Happy
_________________
Analog is Music, Digital is mathematics
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Vin Noi 26, 2010 7:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da , de la tine , de la oricine are , poze , pareri , impresii Very Happy
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community