FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Three albums that changed your life
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
West



Conectat la: 09 Iun 2006
Mesaje: 798

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 1:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De unde l-ai luat?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 1:33 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 1:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MusicBox, 120 RON
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arcgotic



Conectat la: 27 Oct 2007
Mesaje: 146
Locatie: Bucuresti/Berceni

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 2:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MusicBox e magazin online sau shop fizic? Pe unde e mai exact dc e shop?

Merci!

_________________
Have fun!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
West



Conectat la: 09 Iun 2006
Mesaje: 798

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
MusicBox, 120 RON

Multumesc, nu am cumparat niciodata de la ei, sper sa fie un inceput. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Mai 29, 2009 2:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

arcgotic a scris:
MusicBox e magazin online sau shop fizic? Pe unde e mai exact dc e shop?

Merci!


Cum urci de la magazinul Unirii pe Bd. Corneliu Coposu, mergi cam 100 m și dai de o benzinărie (OMV parcă). În spatele benzinăriei e magazinul, într-un fel de vilă.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
leevyou



Conectat la: 04 Oct 2009
Mesaje: 111
Locatie: Schaesburg MS

MesajTrimis: Mie Feb 24, 2010 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai sa revigorez topicul asta! Smile

Trei albume care au insemant ceva pentru mine si mi-au deschis apetitul pentru tot mai multa muzica buna. (Offf, foarte greu sa gasesc doar trei!).

- Genesis - Mama (Home by the Sea si Second Home by the Sea- piese cu o percutie care-mi lua suflarea, pe vechiul meu Ghetto-Blaster)
- Dire Straits - Brothers In Arms (O imbinare extraordinara de Rock si SlowRock)
- Styx - Paradise Theatre (prin 85 am pus mana pe o caseta inregistrata ,a unui coleg de clasa, cu o trupa necunoscuta. Am avut rabdarea sa o ascult de mai multe ori. Am ajuns sa iubesc acest album cu sonoritatiile lui ample si inedite pentru urechea mea din vremea acea)

Nu ma pot abtine. Mai pun unul care suna bestial pe Ghetto-Blasterul meu stereo prin 83-84, de pe o caseta originala Shocked
- Depeche Mode- Construction Time Again

Ce pacat ca copii din ziua de azi nu mai asculta de mai multe ori un album, care de cele mai multe ori incepea doar dupa un timp sa-ti placa sau chiar sa devina un preferat. Ei inghit tot ce li se ofera in media si nu mai cauta, ca pe vremea acea, sa asculte ceva nou. Poate era bine ca vremurile acelea ne-au oferit "cu picatura" muzica buna ca sa avem timp sa o intelegem si sa o digeram cum trebuie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Feb 24, 2010 5:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai si eu
Pink Floyd - The Wall, deoarece practic a fost primul album bine inregistrat pe care l-am avut. Ascultat pe mag Kashtan zi si noapte
Depeche Mode - Black Celebration, mi-a influentat comportamentul in anii de liceu si m-a facut fan pe viata a lui Depeche, cand i-am vazut in concert a fost fabulos. Am toate remasterurile lor DVD-A.
Bela Fleck - Outbound, deoarece mi-a deschis fereastra spre jazz, si asta ascult acum preponderent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gid



Conectat la: 11 Feb 2008
Mesaje: 374
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 24, 2010 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu pot sa spun ca sunt albume care mi-au schimbat viata, dar sunt albumele pe care de fiecare data le ascult cu o placere deosebita, si pot fi numite favorite:

David Sylvian - Secrets of the Beehive

Scott Walker - Scott 3

John Coltrane with Johnny Hartman - John Coltrane & Johnny Hartman
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 26, 2010 9:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si un album favorit de al meu pana si acum dupa 20 de ani.
Marillion - Misplaced Childhood
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Feb 26, 2010 10:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

obuzel a scris:
Si un album favorit de al meu pana si acum dupa 20 de ani.
Marillion - Misplaced Childhood


Și al meu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Feb 26, 2010 10:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorance2000



Conectat la: 05 Oct 2009
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

jean michel jarre: equinox, magnetics fields
vangelis: direct
pink floyd: wish u...
mike oldfield: tubural bells
metallica: black album
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
crystale



Conectat la: 28 Sep 2006
Mesaje: 131
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2010 10:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In ordine cronologica a descoperirii lor (ordinea cronologica a aparitiei fiind exact pe dos Very Happy ):

1. Queen - Live at Wembley
2. Deep Purple - Made in Japan
3. Dave Brubeck - Live at Carnegie Hall
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cheloo



Conectat la: 15 Iun 2008
Mesaje: 221
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2010 10:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vangelis - Voices (1995)
Chris Rea - The road to hell (1989)
Vangelis - L'apocalypse des animaux (1973)

Auditii placute!

_________________
Ascultator de muzica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 25, 2010 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1. un album Ronnie James Dio, nu-mi amintesc numele, dar stiu ca a fost albumul care mi-a deschis calea catre rock.
2. un album Alexandru Andries ascultat pe vinil, cu acest album am descoperit magia vinilului.
3. Chet Baker - un best lansat de o casa de discuri ruseasca, tot pe vinil, cu acest album am descoperit ca exista viata si dupa rock n roll.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 9 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community