FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Propunere intalnire
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 14, 2004 7:42 pm    Titlul subiectului: Propunere intalnire Raspunde cu citat (quote)

Bai baieti, stam si discutam de ceva timp fara sa propuna cineva ceva concret pe tema asta, asa ca m-am hotarat sa iau taurul de coarne.

1. Cine vrea sa ne intalnim sa ridice doua degete in sus si sa semneze o adeziune contract.

2. Cred ca Bucurestiul este un oras numai potrivit pentru asta.

3. Cred ca ziua de sambata este o zi perfecta. Nu am specificat saptamana ...

4. In ceea ce priveste locul eu imi declin competentele. As prefera un loc cu bautura ieftina, muzica buna (care sa se mai si auda bine), fete frumoase, etc. Singurul care se apropie de ceea ce-mi doresc eu este Keoke, dar saptamana trecuta era inchis.

5. Orele 16.00 trecute fix (nu am gasit alta rima)

In concluzie, daca sunt amatori, sa raspunda pe puncte si sa vina cu propuneri pentru punctul 4. Daca nu sunt amatori, ramane pe altadata.

PS Trebuie sa luam greaua decizie ce facem cu TWF ... factorul perturbator. Implicit le lasam acasa - chestie care ne va costa libertatea, chenzina, masina, etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Apr 14, 2004 7:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 14, 2004 8:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Semnez contractul. Bucuresti e orasul in care traiesc, asa ca e de exceptie. Simbata e si mai bine. Orele 16 ... sint bune.
La Keoke nu am fost niciodata, dar ma las pe mina voastra.
Factorul TWF la mine lipseste. Asa ca nu sint impiedicat de santajele mentionate.
Ah, si multumim cui a luat taurul de coarne.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2004 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu rididc doua degete sus dar nu pot semna contractul, desi vreau. Nu contest ca pentru multi e ok bucurestiul, dar deocamdata nu pot veni pana acolo.

Propun sa se faca in paralel si o intalnire la Timisoara, tot intr-o zi de sambata pe la orele 16, daca cei din zona (si nu numai) ar fi amatori, sa vorbim si despre o posibila intalnire la Timisoara.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2004 9:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma abonez si eu. Pot sa dau o fuga la Keoke sa vad daca s-a deschis, ca stau la doi pasi. Sper sa fie si vremea putin audiofila ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2004 12:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu dau skip la propunerea de sambata. Da' va astept cu impresii si poate foto (vorbiti cu'n baiat cu digitalu', de la sectiunea respectiva Wink ).
In ceea ce ma priveste: poate aranjam ceva scurt (aprox. 2h) intr'o vineri din mai - voi fi in trecere. Dau berea! Va tin la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 16, 2004 5:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Purs, Audios, tinand cont ca suntem numai noi trei va propun sa veniti maine pe la mine pe acasa. Muzica avem, bautura iau eu, femei o sa vedem la tv ... Cu putin noroc o sa fac rost si de niste PSB 6T ca sa le testam cum suna. Singura chestie e ca am treaba dupa ora 20.00 ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 16, 2004 5:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu n-am nici o treaba in mod special maine dupa-amiaza, asa ca nu vad de ce-as zice nu ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 17, 2004 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La datorie stimabililor. Imi pare rau ca nu am citit vineri, dar acum pun mina pe telefon sa-l sun pe Zamby.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Sam Apr 17, 2004 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SA bagati si voi aici rezultatele intalnirii. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 17, 2004 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Evident, acum imi pregateam cablurile Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 2:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ia si o veioza cu tine . Poate o sa ai nevoie de cablul de alimentare sa prelungesti vreun Van der Hull in caz ca nu ajunge la boxe .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DJ DNA a scris:
Ia si o veioza cu tine . Poate o sa ai nevoie de cablul de alimentare sa prelungesti vreun Van der Hull in caz ca nu ajunge la boxe .
Hombre, da' sadic mai esti Laughing Laughing Laughing ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bai, da ce rau esti!

audios a venit pregatit cu un interconect Monster, un interconect proel si unul noname (cu cablul destul de gros si mufe aurite). Pe care nu le-am testat intrucat era mult prea complicat de umblat la scule. E foarte adevarat ca pregatisem si niste scule pe care sa le incercam, dar astea nu erau conectate la boxe. O sa facem testul altadata.

In rest intalnirea a fost super din punctul meu de vedere, am ascultat muzica, am stat de vorba despre muzica si scule, am baut chiar si o bere ... si am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva cu boxele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 5:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Norocul vostru ca nu am venit eu cu veioza ca nu va tihnea berea Wink Laughing Laughing Laughing .

Acu' mai glumesc si eu , sper ca nu va suparati prea tare pe mine .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 5:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pun si eu botul la o intalnire periodica a "Asociatiei de consumatori Hi-Fi audio si video". Cred ca o terapie de grup ne-ar mai vindeca psihicul putin. Daca nu, oricum nu ne poate dauna cu nimic. Am in vedere sa caut si un sponsor sa putem manca si bea gratis (in limite decente, of course).
Tinem "keep in touch-ul". Ne trebuie musai adeziune-contract si legitimatie.
Trebuie stabilit:
1. Cat de des ne vedem (propun la 2 luni sau macar trimestrial)
2. In ce loc (Bucuresti ar fi cel mai usor cu sponsorii)
3. In ce perioada a saptamanii. (luni-vineri sau sambata-duminica, propun sambata)
4. Cum ii compensam pe cei din provincie (daca hotaram sa ne vedem in Bucuresti) propun bucurestenii sa dea masa ca cei din afara oricum cheltuie cu deplasarea.
5. Care face urat la bautura si-si lauda sistemul exagerat sa spuna dinainte sa gasim un moderator adecvat si la fel de agresiv (am si o propunere dar sigur se supara daca-l nominalizez)
Propuneri de sarutari la sfarsit:
Redactia Hi-Fi cu T3 si Stuff Magazine.
Presa cu difuzorii de presa.
Consumatorii Hi-Fi cu directorii de Service Sony, Panasonic etc
Distribuitorii de echipamente High-End intre ei.
Posesorii de cabluri scumpe cu DJ-DNA.
Fabricantii autohtoni cu oficiul pentru protectia consumatorilor
Importatorii cu vamesii
Fanii muzicii clasice cu manelistii
Flanco cu Altex, Domo cu Cosmo
Flamingo cu UltraPro
Posesorii ATI cu posesorii Nvidia
Eu cu sefii din departamentul garantii de la Romsoft (Depozitul de Calculatoare), Maguay, Best Computers, Flamingo, UltraPro
Tot eu cu DHL, UPS, TNT
Andrea Marin cu Mihaela Radulescu
Nastase cu Basescu
Lista ramane deschisa


Ultima modificare efectuata Doru la Dum Apr 18, 2004 6:45 pm, modificat de 12 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
Pagina 1 din 6

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community