FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Edvin Marton si viora lui high-end ;-)
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 3:00 pm    Titlul subiectului: Edvin Marton si viora lui high-end ;-) Raspunde cu citat (quote)

28 Septembrie Sala Palatului
http://www.edvinmarton.ro/

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 3:00 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 4:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... si pentru a va convinge de "fidelitatea" acestei viori (lucru confirmat dealtfel si de printesa Brunei-ului, mare audiofila), puteti descarca un mp3. Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dickydog



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 8:07 pm    Titlul subiectului: SSSSSuuuuupeeeeerrrrrrrrrrrrr Raspunde cu citat (quote)

Bai ...ma bucur nespus ca s-a organizat si la noi asa ceva. Ma saturasem de bruiajul muzical din ultima vreme. Baietasul asta are 3 conservatoare facute (Vienna, New-York si Moscova) si are si o opera de arta cu care canta . E panica cu biletele pentru ca am inteles ca se cumpara pe rupte .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 8:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce are trei conservatoare facute? Intelege greu?

Cica primul a fost mai greu, dupa aia celelalte doua au mers ca pe roate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
dickydog



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tu ai ascultat vredata edvin marton ? E considerat "fenomen" . Nu i-au donat baietii aia vioara Stradivarius pe ochi frumosi.
_________________
Iubitor de valoare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, am ascultat Edvin Marton. Nu contest faptul ca e un instrumentist bun. Insa valoarea muzicii lui nu se ridica foarte mult deasupra compilatiilor de genul "Mozart cu sunete de balena" sau "Bach cu sunete de valuri".
Asta e parerea mea. Cine vrea muzica clasica de calitate, dar fara artificii si lasere, sa mearga la Ateneu. Buda-barbarismele astea nu ma entuziasmeaza deloc.

Si cine anume il considera fenomen, inafara de printesa Bruneilor? Poti sa ma ajuti cu niste linkuri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pare ca nici despre Oistrach nu s-a vorbit atat ca despre pustiul asta!
Trebuie sa treaca vreo 30 de ani ca sa vedem daca va ramane in istorie, dar dupa cum a luat-o pare o bula de sapun kitch-oasa. Are lumea nevoie azi de eroi, ceva de speriat...

_________________
"It is never too late to have a happy childhood".


Ultima modificare efectuata de catre DorinD la Joi Aug 10, 2006 9:52 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dickydog



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:48 pm    Titlul subiectului: :) Raspunde cu citat (quote)

paiii...sa vedem

A castigat Emmy 2006

A castigat Vioara de Aur 2006

Plushenko , campionul mondial la patinaj , patineaza la toate spectacolele si campionatele pe muzica sa.

Are Stradivarius de 4 mil de dolari

Da un mic search pe google

_________________
Iubitor de valoare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce e Emmy 2006?! Dar Vioara de Aur 2006?! Nu-mi suna deloc cunoscut.
_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adyblue32



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:58 pm    Titlul subiectului: :) Nu inteleg de unde atatea supozitii Raspunde cu citat (quote)

Eu l-am vazut pe tip in Germania anul acesta. Am fost in Frankfurt la niste rude, spectacolul era o supriza pregatita pentru mine. Nu pot sa spun decat fenomenal! No comments! Incredibil! Extraordinar! Cine spune altceva, sa mearga sa-l vada...in rest...pareri proaste rau pe forumul asta...ca asa e romanul. E sigur CA!...Si moare de foame ... ca asa e romanul. Cu bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 9:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Prefer sa ma opresc aici cu judecatile. Sint multi oameni care apreciaza muzica asta si au tot dreptul sa o faca.
Insa eu unul ma simt profund degustat cind vad asemenea produse de marketing, umflate cu pompa, frezate, gelate, pozate cu supermodele si imbracate fistichiu, luate de valul publicitatii si prezentate drept "fenomene" cind prima melodie au compus-o la 25 de ani, care cinta cu Orchestra din Monte Carlo (de fapt, 5 gagici carora termenul de cvartet li s-a parut minimalist), folosesc pseudo-vedete drept critici (printesa Bruneiului) iar muzica lor e in mare parte formata din reinterpretari ale clasicilor.

Scuze pentru vehementa, dar am ramas profund marcat acum ceva timp la vederea unui absolvent roman de conservator care cinta sfisietor Porumbescu pe scarile blocurilor pentru a-si cistiga o piine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 10:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si acum, sa trecem la chestii administrative.

Adyblue32, aka Dickydog, inca o clona si te banez pe vecie pe IP. Sustine-ti parerile cu argumente, nu cu spam.


Ultima modificare efectuata de catre Catalin Matei la Joi Aug 10, 2006 10:03 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
dickydog



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 10:03 pm    Titlul subiectului: Film edvin marton Raspunde cu citat (quote)

poate iti faci o idee aici

http://www.edvinmarton.ro/edvin_promo.zip

_________________
Iubitor de valoare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adyblue32



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 10:03 pm    Titlul subiectului: Buna Raspunde cu citat (quote)

Imi parre bine pentru ca mi-ai subliniat ideea. Asa e romanul...i se pare ca..si moare de foame. Ar trebui sa devina slogan asta! Eu mi-am luat bilet..am prins in randul 6. :) Cu bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adyblue32



Conectat la: 10 Aug 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Aug 10, 2006 10:04 pm    Titlul subiectului: Buna! Raspunde cu citat (quote)

Suntem frati! Cloneaza-te tu! Si inca unu care mai moare de foame..si i se pare ca! Serios...iti dau adresa! pup
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community