FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Magazine de la care achizitionati muzica (pareri pro/contra)

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Snake



Conectat la: 09 Iul 2005
Mesaje: 223
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Lun Sep 11, 2006 10:03 pm    Titlul subiectului: Magazine de la care achizitionati muzica (pareri pro/contra) Raspunde cu citat (quote)

Sper ca am postat unde trebuie...

Aici va rog sa afisati magazinele ( ojnline de preferitna ) de unde achizitionati muzica. Cat de multumiti ati fost de calitatea inregistrarilor, magazinele de unde ati gsit inregistrari bune, dar si cele de unde ati fost dezamagit.

Acum sunt in derularea unui experiment, si anume vreau sa vad daca cd-urile cumparate din romania suna mai prost decat cele din strainatate.
De exemplu am cumparat cateva cd-uri delaun magazin online si nu mi-a palcut deloc um se aude, deoarece materialul muzica era foarte comprimat si inregistrat cu clipping...

Ati cumprat careva ultimul album suie paparude ? Daca da de unde si cat de multumiti ati fost de calitatea inregistrari ?

Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Sep 11, 2006 10:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 11, 2006 11:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Au aparut f. multe Cd-uri provenind de la case mai mult sau mai putin obscure, dar, toate la un pret mic, pana in 20 RON. Indiferent de tipul de muzica, tot ce am luat au fost de o calitate de k2t, atat tehnic, dar si artistic ( interpret, orchestra, etc.)Feriti-va de ele si cereti sa ascultati fiecare CD pe care intentionati sa-l cumparati! Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 11, 2006 11:58 pm    Titlul subiectului: Re: Magazine de la care achizitionati muzica (pareri pro/con Raspunde cu citat (quote)

Snake a scris:
Acum sunt in derularea unui experiment, si anume vreau sa vad daca cd-urile cumparate din romania suna mai prost decat cele din strainatate.
Si cum faci asta, cumperi acelasi CD in dublu exemplar, unul din Romania si unul din strainatate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VTP



Conectat la: 01 Aug 2005
Mesaje: 1678
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 12, 2006 12:06 am    Titlul subiectului: Re: Magazine de la care achizitionati muzica (pareri pro/con Raspunde cu citat (quote)

purs a scris:
Snake a scris:
Acum sunt in derularea unui experiment, si anume vreau sa vad daca cd-urile cumparate din romania suna mai prost decat cele din strainatate.
Si cum faci asta, cumperi acelasi CD in dublu exemplar, unul din Romania si unul din strainatate?


Am facut asta acum vreo 10 ani cu mai multe CD-uri: unele "originale", cumparate in Germania, in magazin si altele "piratate" de bulgari. Ciurpriza: erau identice, dupa aceiasi matrita. Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Snake



Conectat la: 09 Iul 2005
Mesaje: 223
Locatie: Fagaras

MesajTrimis: Mar Sep 12, 2006 1:18 am    Titlul subiectului: Re: Magazine de la care achizitionati muzica (pareri pro/con Raspunde cu citat (quote)

purs a scris:
Snake a scris:
Acum sunt in derularea unui experiment, si anume vreau sa vad daca cd-urile cumparate din romania suna mai prost decat cele din strainatate.
Si cum faci asta, cumperi acelasi CD in dublu exemplar, unul din Romania si unul din strainatate?

Da, dar in cantitate redusa ( 2-3 cd-uri, pt teste )...
Daca sunt la fel, atunci ma delcar scarbit de directia in care se indreapte sunetul de pe cd-ul audio si cred ca in viitorul apropiat o sa ma orientez spre altceva...
cel din strainatate va fi de pe amazon.com, cel din romania il am deja...

Totusi un lucru surpinzator: am luat 2-3 mp3-uri dupa un cd cu tiesto dinr usia ( aveam poze cu copertile si erau cu caractere rusesti ) si nu aratau deloc ca un carnat, adica asa cum arata absolut toate piesele de pe orice cd pe care l-am cumparat din romania, piese deschise cu un program pt editari audio.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Loris Capirossi
Vizitator





MesajTrimis: Mar Sep 12, 2006 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Music Box -> scump dar nea Petrica este un tip de treaba si le are rau de tot (poti cere un sfat avizat) - poti asculta orice disc, are si vinyl.

Carturesti -> chestii bune la preturi decente

de evitat -> Diverta - scump, dezorganizat, habar n-au ce vind
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community