FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Monoblocuri diy
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristimm



Conectat la: 15 Mar 2005
Mesaje: 1110
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Extraordinar, unele dintre cele mai frumoase designuri. Cu greu imi vine sa cred ca sunt diy. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:02 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Astea nu arata facute de mana omului! Very Happy ....pe bune? Nu e o pacaleala ?!!

Pozele sunt facute "artizdic" exact ca pentru un site/prezentare audiofile! Detalii luate de aproape, poetice, "stimulative".....insa fiind o zona DIY ar trebui pozate si matzele.

Eu nu as pune acel difuzor cu ditamai magnetul chiar pe langa lampile alea!

Inutil sa spun....se vede! Arata bestial!
Daca nu e o farsa, felicitari, ca aspect pare ceva la linie cu orice alta oferta din zona audiofila high-end de oriunde din lume!

Le putem vedea/pipai la HIFI Arena cumva! Nu de alta....insa ar fi un punct de atractie din X motive binecunoscute!

PS - vei mai face si altele in serie; pui bazele vreunei mini-productii in domeniu sau e doar hobby de garaj ? (daca e asa ceva? Shocked ....)
Sus
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hmmm.....totul a plecat de la piesele insirate pe o placa de pal si au urmat testele cu diferite trafuri de iesire.....Petra,Necom.....trafuri cu tole rusesti.
Nici un traf facut de acestia nu s-a comportat mai bine la masuratori.
Despre sunet...ce sa zic......"telenovele" lui Momolo....nu zic nik....ca-mi sterge pozele.
Proiectul asta m-am "mincat" efectiv psihic dar ...ieri cind l-am terminat ...nu-mi venea sa cred.
M-a epuizat datorita faptului ca nu prea poti reusi sa faci un design frumos in regim diy.
Alergatura multa....nu recomand. Smile

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Momolo
Multa munca ...omule......si daca ai stii cit am lustruit si periat panourile alea de 10mm....sensuri de periaj...etc.
Multi bani cheltuiti.....dehhh...greu.
Dar acum...totul mi se pare ca a meritat.
De luni incep sa fac incintele.
@Momolo.....nu mi-ai dat nota.

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nota 11 ! ....dar inca sunt sceptic ca sunt...facute! Laughing Trebuie sa pipai si sa miros ca sa crez !

Ti-ai cumparat strung personal?! ...ca numai asa ii dai de capat la fitzele alea!

Baga poza si cu matzele! (poza DIY nu audiofila) Wink
Sus
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Excelent lucrate, felicitari Exclamation
_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Superbe ! Nota maxima.
Felicitari !

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inauntru nu prea ai ce vedea ....ca mai mult de jumate de cutie sunt trafurile...si spatiu mare ocupa soclurile...sunt mari.
Am inapoiat aparatul foto dar o sa fac .
Am gasit un frezor si un strungar care mi-a inteles dorinta.....multi nu stiau ce limba vorbesc si ...am avut noroc cu tipul asta...om calm si rabdator.
La preamplificator ...tot un design soc as vrea sa fac...dar acum depinde si de ce materiale pot achizitiona.
Idei sunt...destule.

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
XRCD24



Conectat la: 11 Noi 2005
Mesaje: 601
Locatie: Made in Germany

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:15 pm    Titlul subiectului: Re: Monoblocuri diy Raspunde cu citat (quote)

felixx a scris:
As vrea sa-mi dati note....accept si critici.

Nota 11 ++++++++++++++

Critica Question Question Gluma buna Exclamation

Finsajul arata incredibil!

Mie personal aspectul mi se pare chiar mult mai reusit decit la "impopotonatele" SP-80 SHANGLING:

http://www.hifisound.de/oxid/out/oxbaseshop/html/0/dyn_images/1/SHA-2044206.jpg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
butch



Conectat la: 08 Noi 2004
Mesaje: 1597
Locatie: in canal, la un aurolac

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Esti bolnav! Shocked In sensul bun Wink Esti frate de-al meu, numai ca pare-mi-se cu mai multi bani, timp si rabdare Sad

Initial am crezut ca n-am inteles eu ceva bine, ca pozele-s cu vreun amp pe care l-ai clonat sau mai stiu eu ce.

Eu as fi curios macar de-o "telenovela" despre cum ai facut carcasa, A-Z Very Happy

_________________
"[...] sufletele fragile, de lebede ranite, ale audiofililor romani"
(un clasic in viata)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
usernamex



Conectat la: 03 Dec 2005
Mesaje: 932
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, nota nu poate fi decat 10 cu felicitari pentru design!


P.S. Am o curiozitate morbida... cat au costat cu totul?...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:21 pm    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

nota 10 din 10.
si nu uita ca si la denon poti face asa ceva(et de iesiresire cu i/v) , ti-am trimis documentatia.
Sus
Human



Conectat la: 01 Noi 2003
Mesaje: 889
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

10 si de la mine.
intrebare - care a fost sursa de inspiratie in crearea acestui design ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Human a scris:
intrebare - care a fost sursa de inspiratie in crearea acestui design ?
XRCD24 a scris:
Mie personal aspectul mi se pare chiar mult mai reusit decit la "impopotonatele" SP-80 SHANGLING:

http://www.hifisound.de/oxid/out/oxbaseshop/html/0/dyn_images/1/SHA-2044206.jpg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 18, 2006 4:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci sculele alea arata de zeci de mii de dolari, daca le-ai pune la vanzare pe e-bay ai lua pe ele destui bani sa iti cumperi o masina cel putin medie - singura problema ar fi sa convingi lumea ca sculele alea exista cu adevarat. Laughing

Nota ? Nu stiu, mai mare decat exista la scoala. Smile

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
Pagina 2 din 7

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community